Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

China: neem Russische zorgen in conflict Oekraïne serieus

China: neem Russische zorgen in conflict Oekraïne serieus

BEIJING (ANP/RTR) - De Chinese minister van Buitenlandse Zaken, Wang Yi, heeft in een telefoongesprek met zijn Amerikaanse ambtsgenoot Antony Blinken gezegd dat "de zorgen van Rusland serieus genomen moeten worden" in het conflict met Oekraïne. Ook verwijt Wang de Verenigde Staten "verkeerde woorden en daden".

Blinken sprak donderdag met Wang om "de economische risico's van verdere Russische agressie tegen Oekraïne" onder de aandacht te brengen, schrijft hij op Twitter. Ook benadrukt Blinken zijn zorgen over de veiligheid als gevolg van de Russische acties. Hij spreekt over wereldwijde gevolgen als de spanning verder oploopt en stelt dat "de-escalatie en diplomatie" noodzakelijk zijn.

Wang zegt echter dat de zorgen van Rusland over onder meer de rol van de NAVO in de situatie rond Oekraïne serieus moeten worden genomen. De Chinese buitenlandminister stelt dat "regionale veiligheid niet gegarandeerd kan worden door het versterken of uitbreiden van militaire bondgenootschappen".

Vredesplan

Volgens China kan de situatie in Oekraïne opgelost worden door terug te grijpen op een vredesplan dat in Minsk in Belarus werd overeengekomen. Dat plan ligt echter in de ijskast omdat Oekraïne en Rusland elkaar ervan beschuldigen de overeenkomst te hebben geschonden.

Wang heeft de VS in het gesprek ook opgeroepen om te stoppen zich te bemoeien met de Olympische Spelen die volgende maand in Beijing plaatsvinden. Daarnaast zouden de Amerikanen niet "met vuur moeten spelen" als het gaat om de situatie in Taiwan, stelt Wang.

Meer uit Buitenland

Iran maakt melding van meer dan 1300 omgekomen burgers

NEW YORK (ANP/RTR) - Door de Amerikaanse en Israëlische luchtaanvallen sinds 28 februari zijn volgens de Iraanse ambassadeur bij de VN, Amir-Saeid Iravani, meer dan 1300 burgers gedood. Bijna 8000 woningen van burgers zijn verwoest volgens de gezant.

13 minuten geleden
EU dreigt met sancties als Biënnale van Venetië Rusland toelaat

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie wil dat de Biënnale van Venetië het besluit terugdraait om Rusland weer toe te laten tot de internationale kunsttentoonstelling. Doet de organisatie dit niet, dan zal de EU sancties opleggen, zeggen Henna Virkkunen, vicevoorzitter van de Europese Commissie, en Eurocommissaris Glenn Micallef.

49 minuten geleden
Trump waarschuwt Iran tegen mijnen in Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump heeft Iran gewaarschuwd voor ongekende militaire represailles als het land mijnen legt in de Straat van Hormuz. Hij zei dat indien er mijnen zijn gelegd, die onmiddellijk verwijderd moeten worden. Hij herhaalde evenwel dat de Amerikaanse inlichtingendiensten geen aanwijzingen hebben dat Iran mijnen zou hebben gelegd.

1 uur geleden
Axios: VS willen dat Israël oliesector Iran niet aanvalt

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering heeft Israël gevraagd geen verdere aanvallen uit te voeren op Iraanse energie-infrastructuur, daarbij vooral doelend op de oliesector. Dat zeggen drie bronnen tegen de Amerikaanse nieuwssite Axios.

2 uur geleden
Pentagon meldt 140 gewonde militairen door oorlog

WASHINGTON (ANP/RTR) - Zo'n 140 Amerikaanse militairen zijn gewond geraakt tijdens de oorlog met Iran. Het gaat vooral om lichte verwondingen, meldt een woordvoerder van het Pentagon aan Reuters.

3 uur geleden
Zelensky meldt inzet Oekraïense drone-experts in Midden-Oosten

KYIV (ANP/RTR/AFP) - Oekraïense militaire experts worden deze week verwacht in meerdere Golfstaten, waar ze gaan helpen bij het afslaan van Iraanse drone-aanvallen. "De eerste drie landen waarnaar we ze volgens onze afspraken hebben gestuurd, zijn Qatar, de Emiraten en Saudi-Arabië", meldt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky in een audiobericht aan journalisten. Later liet Oekraïne weten dat ook specialisten zijn gestuurd naar een Amerikaanse basis in Jordanië.

3 uur geleden
Brits marineschip na aanval Cyprus onderweg naar Middellandse Zee

LONDEN (ANP/AFP) - Het Britse marineschip HMS Dragon heeft Portsmouth verlaten en is onderweg naar de Middellandse Zee om de "Britse verdediging in de regio te versterken". Daar vond begin deze maand een droneaanval plaats op een Britse basis op Cyprus. Naderhand verweet de oppositie in het Verenigd Koninkrijk de regering daar te traag op te reageren en daarmee de internationale reputatie van het land te grabbel te gooien.

3 uur geleden