China meldt laagste bevolkingsgroei sinds begin eenkindpolitiek
PEKING (ANP/RTR) - China kende de afgelopen tien jaar de laagste bevolkingsgroei sinds de invoering van de eenkindpolitiek in de jaren zeventig, waarbij ieder stel maar één kind mocht krijgen. Dat blijkt uit de volkstelling van 2020, waarvan het nationale statistiekbureau dinsdag de resultaten bekend heeft gemaakt.
China heeft te maken met dalende geboortecijfers en een vergrijzende bevolking. Sinds 2010 is de bevolking van het land met 5,38 procent toegenomen tot 1,41 miljard inwoners. Tussen 2000 en 2010 werd een groei van 5,84 procent gemeld.
In 2016 zette China als doel om in 2020 een populatie van 1,42 miljard te bereiken. De eenkindpolitiek, die in de jaren zeventig werd ingevoerd om de destijds enorm hoge bevolkingsgroei te remmen, werd om die reden aangepast. Stellen mogen nu twee kinderen krijgen. Met het hoge bevolkingsaantal wil China de economische groei en welvaart versterken.
Eind april meldde de krant Financial Times nog op basis van ingewijden dat China voor het eerst in vijftig jaar zou hebben vastgesteld dat de bevolking is gekrompen. Experts gaven toen al aan dat dit als een verrassing zou komen. Zij voorspellen dat de bevolkingsomvang pas over enkele jaren zal pieken.
China heeft wereldwijd nu nog de grootste bevolking maar kan in de komende jaren worden ingehaald door India.
Meer uit Buitenland
MIAMI (ANP/RTR) - Een vrachtvliegtuig van Amazon Prime Air, een Boeing 767, is zondag aan het einde van een landingsbaan op Miami International Airport doorgeschoten. Het vliegtuig raakte daarbij meerdere voertuigen en vloog in brand.
51 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - Fabien Roussel is net als in 2022 de kandidaat van de Franse Communistische Partij (PCF) in de Franse presidentsverkiezingen van 2027. Dat heeft hij bekendgemaakt op de Franse zender TF1. Roussel is burgemeester van Saint-Amand-les-Eaux, een plaats nabij de grens met België.
58 minuten geledenBEIROET (ANP/AFP) - De Libanese president Joseph Aoun heeft er bij Washington en de internationale gemeenschap "dringend" op aangedrongen te helpen een einde te maken aan de Israëlische aanvallen op zijn land. Zondag kwamen daarbij volgens het Libanese ministerie van Volksgezondheid zeker zeven mensen om het leven, ondanks een bestand en een raamovereenkomst die bedoeld zijn om het geweld te stoppen.
3 uur geledenMAAGDENBURG (ANP/DPA) - De CDU-lijsttrekker in Saksen-Anhalt heeft erkend dat zijn partij heeft gefaald bij de deelstaatsverkiezingen. "Het is voor ons een nederlaag", aldus Sven Schulze, de huidige premier van Saksen-Anhalt, bij de Duitse omroep ARD.
3 uur geledenMAAGDENBURG (ANP/DPA/RTR) - Alternative für Deutschland (AfD) heeft "geschiedenis geschreven" bij de verkiezingen in Saksen-Anhalt, stelt lijsttrekker Ulrich Siegmund. De radicaalrechtse partij kan volgens Duitse media rekenen op zeker 44 procent van de stemmen.
4 uur geledenNEW DELHI (ANP) - In de Indiase hoofdstad New Delhi is een woongebouw ingestort, waarbij zeker drie doden zijn gevallen. Dat melden diverse Indiase media, waaronder de krant The Hindu en de nieuwszenders NDTV en WION.
4 uur geledenMAAGDENBURG (ANP) - Alternative für Deutschland (AfD) is volgens prognoses de grootste partij geworden bij de verkiezingen in de Duitse deelstaat Saksen-Anhalt. De radicaalrechtse partij kreeg 44 tot 44,5 procent van de stemmen, melden de Duitse nieuwszenders ARD en ZDF.
4 uur geleden