China meldt 162 nieuwe besmettingen, vooral inkomende reizigers
SHANGHAI (ANP) - China heeft melding gemaakt van 162 nieuwe besmettingen met het coronavirus. Bijna alle nieuwe infecties zijn aangetroffen bij reizigers uit het buitenland. Van de 162 besmettingen zijn er 63 gevallen die geen ziekteverschijnselen tonen. Dat aantal is bijna een verdubbeling van een dag eerder.
Een groot deel van de nieuwe bevestigde besmettingen werd gemeld in Shanghai, het commerciële centrum van China. De grootste stad van het land meldde 52 nieuwe gevallen. Allen hebben het virus meegenomen van buiten het land, aldus de gezondheidsorganisaties. Volgens de instantie waren 51 van de 52 aan boord van dezelfde vlucht, vrijdag vanuit Moskou.
De noordoostelijke provincie Heilongjiang in China meldde 21 nieuwe gevallen en ook zij zijn overgekomen vanuit Rusland.
Het totale aantal ziektegevallen in het land waar de verspreiding van het virus begon, bedraagt nu ruim 80.000 en het dodental 3.339.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP) - Burgemeester Zohran Mamdani heeft zondag de jaarlijkse Israel Day Parade in New York geboycot. Mamdani is de eerste burgemeester van de Amerikaanse stad die niet deelneemt aan de jaarlijkse mars.
2 uur geledenMETZ (ANP/AFP) - Een museum in de Oost-Franse stad Metz heeft zondag bij de politie aangifte gedaan van de diefstal van een banaan. Een suppoost ontdekte zaterdag dat de vrucht, die met tape aan een muur was bevestigd als onderdeel van het kunstwerk Comedian van de Italiaanse kunstenaar Maurizio Cattelan, verdwenen was.
4 uur geledenBOGOTÁ (ANP/AFP) - De stembussen voor de verkiezingen in Colombia zijn geopend. De kandidaten voor het presidentschap verschillen vooral in hun voorgestelde aanpak van het drugsgeweld in het land.
7 uur geledenBEIROET (ANP) - Door Israëlische aanvallen op het zuiden van Libanon zijn minstens elf doden gevallen, meldt het Libanese persbureau NNA. Bij een aanval in de buurt van een ziekenhuis zouden daarnaast zeker twaalf medewerkers gewond zijn geraakt.
9 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse minister van Binnenlandse Zaken Laurent Nuñez zegt dat bij rellen rond de door de Parijse voetbalclub PSG gewonnen Champions League-finale 780 mensen zijn aangehouden, melden Franse media. Eerder werden nog rond de vierhonderd arrestaties gemeld. Ook zouden 57 agenten gewond zijn geraakt.
10 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk heeft een spoedvergadering van de VN-Veiligheidsraad aangevraagd vanwege de situatie in Libanon. Dat meldt minister van Buitenlandse Zaken Jean-Noël Barrot. Israël kondigde aan daar verder op te trekken en meldde zondag het historische Beaufort-kasteel nabij Arnoun te hebben ingenomen.
11 uur geledenVALLETTA (ANP) - De regerende Arbeidspartij heeft de Maltese verkiezingen gewonnen, zo blijkt uit voorlopige stemuitslagen. Het is daarmee de vierde keer dat de partij van afzwaaiend premier Robert Abela de verkiezingen wint. Naar schatting gaat het om een voorsprong van circa 18.000 stemmen, grofweg de helft van de voorsprong die de partij bij de vorige verkiezingen, in 2022, haalde.
12 uur geleden