China legt voorlopige heffingen op bepaalde zuivelproducten EU op
BEIJING (ANP/RTR/AFP) - China legt voorlopige importheffingen op bepaalde zuivelproducten uit de Europese Unie op. De heffingen lopen uiteen van 21,9 tot 42,7 procent en gaan dinsdag in, aldus het Chinese ministerie van Handel. De voorlopige heffingen gaan ook gelden voor FrieslandCampina.
De heffingen worden opgelegd op verschillende kaas-, melk- en roomproducten uit de EU. China begon in augustus vorig jaar onderzoek naar Europese subsidies aan de zuivelsector. Volgens Beijing brengen die subsidies flinke schade toe aan de eigen zuivelindustrie. Het onderzoek moet in februari worden afgerond. Dan kunnen mogelijk definitieve heffingen komen.
Volgens gegevens van de Chinese douane is de EU de op een na grootste bron van zuivelproducten in China, na Nieuw-Zeeland.
Elektrische auto's
Voor FrieslandCampina gaat de hoogste heffing gelden. Het bedrijf laat weten kennis te nemen van het voorlopige besluit over verhoogde invoertarieven op bepaalde Europese zuivelproducten, waaronder ongezoete room en kaasproducten, en zegt dat het onderzoek de gehele Europese zuivelsector betreft. FrieslandCampina zegt ook in overleg te gaan met China. Het Italiaanse Sterilgarda Alimenti betaalt het laagste tarief. Ook zuivelbedrijven in onder meer Frankrijk, Duitsland en Denemarken krijgen heffingen opgelegd.
Met de zuivelheffingen slaat China terug voor de fors hogere Europese importtarieven op Chinese elektrische auto's. Beijing stelde eerder deze maand ook al definitieve importtarieven in voor varkensvleesproducten uit de EU. Volgens China wordt Europees varkensvlees namelijk tegen kunstmatig lage prijzen verkocht op de Chinese markt. De heffingen vielen wel lager uit dan de voorlopige tarieven.
Volgens persbureau Reuters waren de EU-zuivelproducten die worden onderzocht door de Chinese autoriteiten vorig jaar goed voor een importwaarde van ongeveer een half miljard euro.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Britse olie- en gasconcern BP heeft in het derde kwartaal de hoogste winst in achttien jaar behaald dankzij de sterk gestegen energieprijzen en hoge winstmarges bij raffinage door de oorlog in het Midden-Oosten. De winst bedroeg bijna 8,5 miljard dollar, tegen 2,2 miljard dollar een jaar eerder.
4 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse economie is afgelopen maanden onverwacht hard doorgegroeid. Vooral de industrie deed het goed met de productie en uitvoer van met name machines naar het buitenland. De industrie was goed voor de helft van de totale economische groei van 0,6 procent in het derde kwartaal vergeleken met drie maanden eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van een eerste berekening.
30 minuten geledenZAANDAM (ANP) - Ahold Delhaize, eigenaar van onder meer supermarktketen Albert Heijn, neemt honderden supermarkten van het Britse Tesco in Tsjechië en Slowakije over. Het supermarktconcern betaalt 1,2 miljard euro voor de volledige overname van de activiteiten van Tesco in de twee Europese landen.
44 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag met een klein verlies begonnen. Vooral de chipbedrijven ASMI, Besi en ASML stonden onder druk na tegenvallende kwartaalresultaten van chipproducent Intel en tech- en webwinkelconcern Amazon. Donderdag zorgden teleurstellende kwartaalcijfers van Google-moederbedrijf Alphabet al voor koersdruk onder de AI-gerelateerde aandelen.
47 minuten geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Franse economie is in het derde kwartaal licht gekrompen. Volgens een voorlopige raming van het Franse statistiekbureau Insee bedroeg de krimp 0,1 procent in vergelijking met de drie maanden ervoor. Het tegenvallende cijfer komt bovenop de grote onrust over de hoge Franse staatsschuld, politieke spanningen en de gewelddadige protesten in het land van de afgelopen tijd.
1 uur geledenROSMALEN (ANP) - Bouwconcern Heijmans blijft last houden van de crisis op de Nederlandse woningmarkt, maar heeft juist meer werk aan het opknappen van de infrastructuur. Door de al langer bestaande problemen van netcongestie, complexe vergunningstrajecten, terughoudendheid van beleggers en nu ook de stijgende hypotheekrente verkocht Heijmans dit jaar tot nu toe 2085 woningen. In de eerste tien maanden van vorig jaar waren dat er 2313. "Voor 2027 houden we er rekening mee dat het aantal verkochte woningen onder druk blijft staan", zegt het bedrijf uit Rosmalen.
2 uur geledenABU DHABI (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Cryptoplatform Binance zegt dat er 6,3 miljard dollar (omgerekend 5,6 miljard euro) betrokken is bij wat inmiddels wordt omschreven als de grootste hack in de geschiedenis van crypto. Ongeveer de helft van dat bedrag is bevroren om grootschalige diefstal bij de grootste cryptobeurs ter wereld te voorkomen.
2 uur geleden