China legt sancties op aan Amerikaanse defensiebedrijven
BEIJING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - China heeft sancties opgelegd aan vijf Amerikaanse defensiebedrijven. Op die manier reageert de Chinese regering in Beijing op een recente aankondiging van nieuwe Amerikaanse wapenverkopen aan Taiwan. China ziet dat als een ernstige schending van de eigen soevereiniteit en veiligheidsbelangen.
De getroffen bedrijven zijn BAE Systems, Alliant, AeroVironment, ViaSat en Data Link Solutions. De strafmaatregelen bestaan uit het beslag leggen op bezittingen van die bedrijven in China en het verbieden van transacties en samenwerking met organisaties en individuen in China, hebben Chinese autoriteiten zondag aangekondigd.
Vorige maand gaf het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken nog de goedkeuring voor de verkoop van apparatuur om de tactische informatiesystemen van Taiwan te moderniseren. Daarmee is naar schatting 300 miljoen dollar gemoeid. Sindsdien heeft China zijn strijdkrachten rond de Straat van Taiwan in hogere staat van paraatheid gebracht.
Hoewel Taiwan sinds het einde van de Chinese burgeroorlog in 1949 zelfbestuur heeft, beschouwt Beijing het eiland als een afvallige provincie. Dit is ook niet de eerste keer dat China Amerikaanse bedrijven sancties oplegt voor wapenverkoop aan Taiwan. Begin vorig jaar plaatste China Lockheed Martin en Raytheon al op een lijst van onbetrouwbare entiteiten. Daardoor mogen de bedrijven niet meer handelen met China. Ook mogen ze geen nieuwe investeringen meer in het land doen.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP/AFP/DPA/BLOOMBERG) - De uitstoot van CO2 door Duitsland is vorig jaar vrijwel onveranderd gebleven. Volgens cijfers van de Duitse overheid bedroeg de uitstoot van de grootste economie van Europa het equivalent van 649 miljoen ton CO2. Dat komt neer op een daling van slechts 0,1 procent vergeleken met een jaar eerder.
9 uur geledenTOKIO (ANP/RTR) - De Japanse regering heeft Australië gevraagd om de productie van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) te vergroten in verband met de oorlog in het Midden-Oosten. Door de oorlog is een deel van de lng-import van Japan uit het Midden-Oosten weggevallen en Australië kan helpen dit verlies te compenseren.
11 uur geledenABU DHABI (ANP/RTR/AFP/BLOOMBERG) - Bij een groot oliecomplex in de Verenigde Arabische Emiraten is zaterdagochtend brand ontstaan na een aanval met een drone. Volgens de autoriteiten ontstond de brand bij het Fujairah-complex door resten van een neergeschoten drone.
12 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De eerste olie uit de Amerikaanse strategische voorraden zal tegen het einde van volgende week op de markt komen. Dat heeft het Amerikaanse ministerie van Energie gezegd. De Verenigde Staten geven in totaal 172 miljoen vaten vrij uit die noodreserves om zo de hoge brandstofprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten te drukken.
13 uur geledenMENLO PARK (ANP/RTR) - Meta Platforms, het moederbedrijf van Facebook, WhatsApp en Instagram, is van plan duizenden banen te schrappen om kosten te besparen voor de grote investeringen die worden gedaan in kunstmatige intelligentie (AI). Dat melden bronnen aan persbureau Reuters. Volgens de ingewijden kan het gaan om wel 20 procent van het personeelsbestand bij het Amerikaanse techconcern.
14 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben Venezuela toestemming gegeven om meststoffen en olie aan Amerikaanse bedrijven te verkopen. Het Amerikaanse ministerie van Financiën meldt dat de sancties tegen Venezuela verder worden versoepeld. Sinds de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran staat het wereldwijde aanbod van deze producten onder druk en zijn de prijzen flink gestegen.
1 dag geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Een Amerikaanse federale rechter heeft vrijdag de dagvaardingen van het ministerie van Justitie tegen de Federal Reserve en voorzitter Jerome Powell geblokkeerd. De kwestie gaat over de renovatie van het hoofdkantoor van de Amerikaanse centrale bank in Washington en de verklaring van Powell hierover. Het ministerie wil in beroep gaan tegen de beslissing.
1 dag geleden