Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

China legt sancties op aan Amerikaanse defensiebedrijven

China legt sancties op aan Amerikaanse defensiebedrijven

BEIJING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - China heeft sancties opgelegd aan vijf Amerikaanse defensiebedrijven. Op die manier reageert de Chinese regering in Beijing op een recente aankondiging van nieuwe Amerikaanse wapenverkopen aan Taiwan. China ziet dat als een ernstige schending van de eigen soevereiniteit en veiligheidsbelangen.

De getroffen bedrijven zijn BAE Systems, Alliant, AeroVironment, ViaSat en Data Link Solutions. De strafmaatregelen bestaan uit het beslag leggen op bezittingen van die bedrijven in China en het verbieden van transacties en samenwerking met organisaties en individuen in China, hebben Chinese autoriteiten zondag aangekondigd.

Vorige maand gaf het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken nog de goedkeuring voor de verkoop van apparatuur om de tactische informatiesystemen van Taiwan te moderniseren. Daarmee is naar schatting 300 miljoen dollar gemoeid. Sindsdien heeft China zijn strijdkrachten rond de Straat van Taiwan in hogere staat van paraatheid gebracht.

Hoewel Taiwan sinds het einde van de Chinese burgeroorlog in 1949 zelfbestuur heeft, beschouwt Beijing het eiland als een afvallige provincie. Dit is ook niet de eerste keer dat China Amerikaanse bedrijven sancties oplegt voor wapenverkoop aan Taiwan. Begin vorig jaar plaatste China Lockheed Martin en Raytheon al op een lijst van onbetrouwbare entiteiten. Daardoor mogen de bedrijven niet meer handelen met China. Ook mogen ze geen nieuwe investeringen meer in het land doen.

Meer uit Financieel

TUI boekt meer vakanties tegen hogere prijzen en maakt meer winst

HANNOVER (ANP) - Reisconcern TUI heeft het afgelopen boekjaar dankzij een groei van het aantal vakantiegangers meer winst gemaakt. Ook verwelkomde het Duitse bedrijf meer gasten in de hotels en op de cruises van de eigen merken, wat door hogere prijzen ook meer geld opleverde. TUI verwacht dat de groei de komende maanden aanhoudt, ook de eerste voortekenen voor komende zomer zijn positief.

35 minuten geleden
Amazon verdubbelt investering in India in strijd om AI-voorsprong

NEW YORK (ANP/AFP) - Het Amerikaanse techbedrijf Amazon wil zijn investeringen in India bijna verdubbelen, in een wedloop tussen bedrijven om marktaandeel en technologische voorsprong op het gebied van AI. Het internetbedrijf, actief in onlineverkoop, cloudcomputing en digitale diensten, investeert tot 2030 meer dan 35 miljard dollar in zijn activiteiten in India.

46 minuten geleden
Aegon hard omlaag op Damrak na verhuisplannen

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse effectenbeurs liet woensdag bij de opening geen grote koersuitslagen zien, met uitzondering van Aegon. De verzekeraar werd ruim 8 procent lager gezet nadat bekend was geworden dat het hoofdkantoor en de juridische zetel worden verplaatst naar de Verenigde Staten.

2 uur geleden
Bloomberg: beursgang SpaceX kan grootste ooit worden

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciële ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, zet door met zijn plannen voor een beursgang en zou daarbij een bedrag willen ophalen dat "aanzienlijk" hoger ligt dan 30 miljard dollar. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van bronnen. Daarmee kan de beursgang van SpaceX de grootste ooit worden.

2 uur geleden
Aegon verplaatst hoofdkantoor naar VS en verandert naam

DEN HAAG (ANP) - Verzekeraar Aegon verplaatst zijn hoofdkantoor en juridische zetel naar de Verenigde Staten. Bij de afronding van het proces, uiterlijk op 1 januari 2028, gaat de holding verder onder de nieuwe naam Transamerica Inc. De bedrijfsactiviteiten blijven wel opereren onder hun bestaande merken, maakte Aegon woensdag bekend.

3 uur geleden
Rabobank: krappe woningmarkt stuwt prijzen verder omhoog

UTRECHT (ANP) - De Nederlandse huizenmarkt blijft krap ondanks een aanzienlijke toename van het aanbod door de verkoop van huurwoningen door beleggers, concluderen economen van Rabobank.

3 uur geleden
Productie Nederlandse industrie met bijna 2 procent gegroeid

DEN HAAG (ANP) - De productie van de Nederlandse industrie is in oktober met bijna 2 procent gestegen vergeleken met dezelfde maand vorig jaar, meldde het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) woensdag. In de twee voorgaande maanden was ook al sprake van groei.

4 uur geleden