Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

China legt sancties op aan Amerikaanse defensiebedrijven

China legt sancties op aan Amerikaanse defensiebedrijven

BEIJING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - China heeft sancties opgelegd aan vijf Amerikaanse defensiebedrijven. Op die manier reageert de Chinese regering in Beijing op een recente aankondiging van nieuwe Amerikaanse wapenverkopen aan Taiwan. China ziet dat als een ernstige schending van de eigen soevereiniteit en veiligheidsbelangen.

De getroffen bedrijven zijn BAE Systems, Alliant, AeroVironment, ViaSat en Data Link Solutions. De strafmaatregelen bestaan uit het beslag leggen op bezittingen van die bedrijven in China en het verbieden van transacties en samenwerking met organisaties en individuen in China, hebben Chinese autoriteiten zondag aangekondigd.

Vorige maand gaf het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken nog de goedkeuring voor de verkoop van apparatuur om de tactische informatiesystemen van Taiwan te moderniseren. Daarmee is naar schatting 300 miljoen dollar gemoeid. Sindsdien heeft China zijn strijdkrachten rond de Straat van Taiwan in hogere staat van paraatheid gebracht.

Hoewel Taiwan sinds het einde van de Chinese burgeroorlog in 1949 zelfbestuur heeft, beschouwt Beijing het eiland als een afvallige provincie. Dit is ook niet de eerste keer dat China Amerikaanse bedrijven sancties oplegt voor wapenverkoop aan Taiwan. Begin vorig jaar plaatste China Lockheed Martin en Raytheon al op een lijst van onbetrouwbare entiteiten. Daardoor mogen de bedrijven niet meer handelen met China. Ook mogen ze geen nieuwe investeringen meer in het land doen.

Meer uit Financieel

Rusland blokkeert toegang tot gamingplatform Roblox in het land

MOSKOU (ANP/RTR/AFP/BELGA) - Rusland heeft de toegang tot Roblox geblokkeerd. Volgens communicatiewaakhond Roskomnadzor verspreidt het Amerikaanse onlinegamingplatform extremistische inhoud en "LGBT-propaganda". Kinderen zouden seksueel worden lastiggevallen en er zouden intieme foto's van hen worden afgetroggeld.

5 uur geleden
Autofabrikanten winnen op Wall Street, Apple levert juist in

NEW YORK (ANP) - Amerikaanse autobouwers wonnen woensdag aan beurswaarde op Wall Street. De regering-Trump is met een plan gekomen om de brandstofverbruiknormen die voormalig president Joe Biden vorig jaar had vastgesteld, drastisch te verlagen. Dit is de nieuwste poging in Washington om het voor autofabrikanten gemakkelijker te maken benzineauto's te verkopen.

5 uur geleden
Trump zwakt brandstofverbruiksnormen auto's in VS flink af

WASHINGTON (ANP/RTR) - De regering-Trump is met een plan gekomen om de brandstofverbruiknormen voor auto's, die toenmalig president Joe Biden vorig jaar vaststelde, drastisch te verlagen. Fabrikanten mogen daardoor auto's maken die minder zuinig zijn.

5 uur geleden
Ebusco krijgt miljoenenlening van aandeelhouders om te overleven

DEURNE (ANP) - De noodlijdende bussenfabrikant Ebusco heeft van een groep aandeelhouders een overbruggingskrediet van 5,1 miljoen euro gekregen. Daarmee kan het bedrijf uit Deurne de levering van elektrische bussen voorlopig veiligstellen.

7 uur geleden
Damrak trekt zich op aan hoop op Amerikaanse renteverlaging

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse beurs is woensdag met winsten de handel uitgegaan. Beleggers leken zich op te trekken aan nieuwe signalen dat de Amerikaanse centrale bank binnenkort de rente verder gaat verlagen. Dat wordt als gunstig beschouwd omdat het lenen goedkoper maakt, de consumptie stimuleert en aandelen aantrekkelijker maakt dan sparen of obligaties.

9 uur geleden
Bronnen: FIOD pakt 2 personen op in onderzoek scheepsbouwer Damen

GORINCHEM (ANP) - De financiële opsporingsdienst FIOD heeft twee personen opgepakt in een nieuw onderzoek naar mogelijke sanctieovertredingen door scheepsbouwer Damen. Dit bevestigen ingewijden aan het ANP.

11 uur geleden
Cryptoaandelen omhoog op Wall Street door herstel bitcoinkoers

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Cryptoaandelen zoals Coinbase, Strategy en Bit Digital hoorden woensdag bij de winnaars op Wall Street, terwijl bitcoin bijna 4 procent herstelde en de hoogste stand in weken bereikte. De grootste cryptomunt ter wereld zakte maandag nog 6 procent. Dat was de grootste prijsdaling sinds maart. Inmiddels staat de bitcoin weer op bijna 93.000 dollar, omgerekend 80.000 euro.

12 uur geleden