China legt EU-varkensvlees definitief heffingen op, Vion geraakt
BEIJING (ANP/AFP) - China stelt definitief importheffingen in op Europees varkensvlees. Onder andere de Brabantse vleesverwerker Vion krijgt met de tarieven te maken. Volgens Beijing dumpen Europese exporteurs goedkoop varkensvlees op de Chinese markt, wat bedrijven in eigen land zou schaden. China opende een dumpingonderzoek naar varkensvlees nadat de Europese Unie importheffingen had ingevoerd op elektrische auto's.
Vion krijgt te maken met een importheffing van 19,8 procent, maakte het Chinese ministerie van Handel bekend. Ook de Nederlandse bedrijven Westfort Vleesproducten, Compaxo, Blokland Cold Stores, F. Wellink Lekkerkerk en Van Rooi Meat staan op de lijst. Voor hun producten geldt een extra importbelasting van 9,8 procent.
Eerder kondigde China voorlopige heffingen aan op basis van tussentijdse conclusies van een dumpingonderzoek. Nu het onderzoek is afgerond, gaan de extra importbelastingen in voor een periode van vijf jaar. De nieuwe tarieven voor Vion en Westfort zijn lager dan eerder aangekondigd.
Consument
China en de EU bestoken elkaar met heffingen die schadelijke effecten van vermeende dumping moeten tegengaan. De Europese importheffing op Chinese elektrische auto's was volgens Brussel bedoeld om oneerlijke concurrentie tegen te gaan. Autofabrikanten in China zouden door overheidssubsidies extra goedkoop kunnen worden aangeboden op de Europese markt en de extra belasting moest dat ongedaan maken.
Voor de Europese varkensvleessector zijn de definitieve heffingen een tegenvaller, hoewel ze lager uitvallen dan eerder aangekondigd. Vaak worden de tarieven doorberekend aan de klant, wat het vlees uit de EU minder aantrekkelijk kan maken in China. De afgelopen jaren is het land al een minder belangrijke afzetmarkt voor Europees varkensvlees geworden.
Meer uit Financieel
SANTA CLARA (ANP/RTR) - Nvidia, de belangrijkste chipverkoper ter wereld voor kunstmatige intelligentie, is in gesprek met Anthropic om in de beursgang van het AI-bedrijf te investeren. Dat vertellen twee ingewijden aan persbureau Reuters over wat mogelijk de grootste beursgang ooit kan worden.
1 uur geledenMILAAN (ANP/RTR) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni verwacht dat de economie van het land dit jaar met 1 procent groeit. De politica deed haar voorspelling in een interview met de Italiaanse krant Il Foglio.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Diesel tanken is zaterdag iets duurder geworden in Nederland. Uit cijfers van UnitedConsumers komt naar voren dat de gemiddelde adviesprijs voor een liter diesel is gestegen naar 2,725 euro, bijna 2 cent meer dan vrijdag. De gemiddelde benzineprijs is volgens het consumentenvoordeelplatform ook iets toegenomen tot 2,702 euro.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump staat ervoor open dat Chinese autofabrikanten elektrische auto's in de Verenigde Staten produceren, mits ze daarvoor Amerikaanse werknemers inzetten. De feitelijke Amerikaanse blokkade op de import van Chinese auto's wil hij wel handhaven.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben tankers die door de Straat van Hormuz varen gevraagd dat alleen op bepaalde tijdstippen te doen, zodat het Amerikaanse leger bescherming kan bieden. De maatregel volgt op een toename van Iraanse aanvallen op schepen die 's nachts door de zeestraat varen, meldt de Financial Times.
6 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/RTR) - AI-systemen van ChatGPT-maker OpenAI hebben al in mei honderden schadelijke softwarepakketten geüpload naar het platform RubyGems. Dat zeggen AI-onderzoekers. Het incident gebeurde twee maanden voordat AI-systemen van OpenAI tijdens veiligheidstests inbraken bij het programmeursplatform Hugging Face.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met winsten de handel uitgegaan. Daarmee werd wat herstel getoond van de vier verliesdagen op rij daarvoor. Het sentiment onder beleggers op Wall Street kreeg steun van een daling van de olieprijzen. Daarnaast ging de aandacht uit naar cijfers over de inflatie in de Verenigde Staten.
14 uur geleden