Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

China legt bouw superwolkenkrabbers aan banden

China legt bouw superwolkenkrabbers aan banden

PEKING (ANP/RTR) - China komt met nieuwe regels om de bouw van superwolkenkrabbers aan banden te leggen. Om "ijdelheidsprojecten" tegen te gaan mogen steden met een bevolking van minder dan 3 miljoen inwoners geen wolkenkrabbers meer bouwen die hoger zijn dan 150 meter. In grotere steden wordt er een maximale hoogte van 250 meter ingevoerd, meldden de Chinese autoriteiten woensdag. Momenteel is er in China een hoogtelimiet van 500 meter voor de bouw van nieuwe wolkenkrabbers.

Met de nieuwe regels hoopt China projectontwikkelaars aan te pakken die dure en onpraktische wolkenkrabbers bouwen met als doel om op te vallen. In China staan een paar van de hoogste gebouwen ter wereld. Zo is er de 632 meter hoge Shanghai Tower en het 599 meter hoge Ping An Finance Center.

Eerder dit jaar begon een bijna 300 meter hoge wolkenkrabber in de Chinese stad Shenzhen te wiebelen. Dat leidde tot paniek onder winkelend publiek en tot volledige evacuatie van het gebouw.

Meer uit Buitenland

VS: commandoposten van Revolutionaire Garde verwoest

TAMPA (ANP/AFP) - Het Amerikaanse leger heeft commandoposten van de Iraanse Revolutionaire Garde, Iraanse luchtverdedigings- en raketlanceerlocaties en militaire luchthavens verwoest tijdens de oorlog met Iran. Dat meldt het Amerikaanse Central Command (CENTCOM) op X. CENTCOM is het Amerikaanse militaire commando dat verantwoordelijk is voor operaties in onder meer het Midden-Oosten.

26 minuten geleden
Brand in Amerikaanse ambassade in Riyad na droneaanval

RIYAD (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse ambassade in de Saudische hoofdstad Riyad is geraakt door twee drones, bevestigt het ministerie van Defensie in Saoedi-Arabië. Door de droneaanval brak er "beperkte" brand uit en is er lichte materiële schade, aldus het Saudische ministerie in een verklaring.

27 minuten geleden
Gevechten tussen Afghanistan en Pakistan houden aan

KABUL (ANP/AFP) - In de Afghaanse hoofdstad Kabul zijn dinsdag meerdere explosies en schoten gehoord door journalisten van persbureau AFP. Ook klonk er afweergeschut. Volgens de Afghaanse minister van Defensie waren gevechten met Pakistaanse troepen nog steeds bezig.

31 minuten geleden
Melania zit als eerste first lady VN-Veiligheidsraad voor

NEW YORK (ANP/DPA) - Melania Trump heeft als eerste first lady een vergadering van de VN-Veiligheidsraad voorgezeten. De first lady betuigde in haar openingsrede medeleven met "families die hun helden hebben verloren, die hun leven hebben opgeofferd voor de vrijheid".

2 uur geleden
Video's van verklaringen van Clintons over Epstein gepubliceerd

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Een onderzoekscommissie van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft videobeelden van de getuigenverklaringen van voormalig president Bill Clinton en zijn vrouw Hillary gepubliceerd. De verklaringen werden vorige week achter gesloten deuren afgelegd voor de commissie.

4 uur geleden
Trump voor het eerst als president naar Correspondents' Dinner

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Voor het eerst zal Donald Trump als president het jaarlijkse Correspondents' Dinner voor Witte Huis-verslaggevers bijwonen. Daarmee beëindigt hij zijn jarenlange boycot van het evenement.

4 uur geleden
Israël voert opnieuw aanvallen uit op Beiroet

BEIROET (ANP/AFP/RTR) - Israël heeft in de nacht van maandag op dinsdag opnieuw aanvallen uitgevoerd op de Libanese hoofdstad Beiroet. Volgens het Israëlische leger waren commandocentra en wapenopslagfaciliteiten van Hezbollah in Beiroet het doelwit.

5 uur geleden