China legt alle Amerikaanse diplomaten beperkingen op
PEKING (ANP/RTR) - China legt beperkingen op aan alle Amerikaanse diplomaten in China en Hongkong. De stap is een reactie op Amerikaanse maatregelen tegen Chinees ambassadepersoneel die begin deze maand zijn aangekondigd. Het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken heeft de maatregelen niet gespecificeerd.
Vorige week zei Washington dat Chinese diplomaten goedkeuring moeten krijgen van het ministerie van Buitenlandse Zaken voordat ze universiteitscampussen mogen bezoeken of culturele evenementen kunnen houden met meer dan vijftig mensen buiten het ambassadeterrein.
De betrekkingen tussen de twee grootste economieën ter wereld zijn de afgelopen maanden verslechterd, waarbij beide partijen felle verwijten uiten over handelsgeschillen, mensenrechten en de oorsprong van de coronaviruspandemie.
Meer uit Buitenland
BANGKOK (ANP/AFP) - Er zijn menselijke resten gevonden op het Thaise vrachtschip dat vorige maand in de Straat van Hormuz werd aangevallen door Iran. Eerder werd bekend dat drie bemanningsleden vermist waren.
2 uur geledenKOEWEIT (ANP/RTR/AFP) - Koeweit beschuldigt Iran vrijdag van een nieuwe aanval op een energie- en ontziltingsinstallatie in het land. Daarbij is schade ontstaan, aldus het ministerie van Elektriciteit, Water en Hernieuwbare Energie.
3 uur geledenTEL AVIV (ANP) - De Israëlische krijgsmacht werkt aan een plan voor het instellen van een bufferzone in het zuiden van Libanon. Daar moeten dan dorpen worden afgebroken en militaire posten worden neergezet, schrijft nieuwssite Times of Israel.
3 uur geledenHOUSTON (ANP) - De vier astronauten van de Artemis II-missie hebben inmiddels de baan om de aarde verlaten en zijn op weg naar de maan. Dat meldt het Amerikaanse ruimtevaartagentschap NASA donderdag.
9 uur geledenHAVANA (ANP) - Cuba heeft donderdag aangekondigd dat het vanwege Pasen 2010 gevangenen vrijlaat, zo melden Cubaanse staatsmedia. Het is de tweede keer dit jaar dat het land een amnestie voor gevangenen aankondigt.
9 uur geledenTEL AVIV (ANP) - Israëlische luchtverdedigingssystemen zijn in actie gekomen om vanuit Iran afgevuurde raketten neer te halen. Dat meldt het Israëlische leger vrijdag.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse aanvallen op Iran komen mogelijk neer op oorlogsmisdaden. Dat schrijven meer dan honderd deskundigen op het gebied van internationaal recht in de Verenigde Staten in een donderdag gepubliceerde open brief.
10 uur geleden