
China kritisch op aanscherping Amerikaanse handelsbeperkingen
BEIJING (ANP/RTR) - China heeft kritiek geuit op de nieuwste aanscherping van de Amerikaanse regels voor de export van halfgeleiders. Volgens de Chinese overheid zorgt de stap voor meer handelsbelemmeringen en meer onzekerheid in de chipindustrie.
De Amerikaanse regering heeft vorige week de exportbeperkingen voor chips en tools voor kunstmatige intelligentie (AI) naar China bijgewerkt. In de regels staat nu bijvoorbeeld duidelijker dat de beperkingen op de export van chips naar China ook voor laptops gelden die deze chips bevatten.
Een woordvoerder van het Chinese ministerie van Handel stelt dat de stap van de VS "de wederzijds voordelige samenwerking tussen Chinese en buitenlandse ondernemingen ernstig beïnvloedt en hun legitieme rechten en belangen schaadt. China is hier resoluut tegen".
Beperkingen aan ASML
De Amerikanen zijn bang dat de hoogwaardige technologie in China voor militaire doeleinden zou kunnen worden gebruikt. Beijing verzet zich tegen die uitleg. "De VS hebben het concept van nationale veiligheid verruimd, de regels willekeurig herzien", aldus de woordvoerder.
Ook door de Nederlandse overheid zijn vorig jaar nieuwe beperkingen bekendgemaakt voor de export naar China. Zo mag chipmachinefabrikant ASML meerdere van zijn geavanceerde machines inmiddels niet meer leveren aan Chinese bedrijven.
Meer uit Financieel
GRONINGEN (ANP) - Voormalig Jumbo-baas Frits van Eerd liet zich uitgebreid fêteren en omkopen om de supermarktketen raceteams te laten sponsoren, stelt het Openbaar Ministerie in de rechtszaak tegen Van Eerd en hoofdverdachte Theo E.
6 minuten geledenDEN HAAG (ANP/BLOOMBERG) - Het Rijk hoeft geen financiële compensatie te geven aan eigenaren van kolencentrales die vanwege nieuwe regels hun installaties eerder moeten sluiten. Tot die conclusie is het gerechtshof in Den Haag dinsdag gekomen, dat daarbij een eerder oordeel van de rechtbank uit 2022 bevestigt.
32 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De Autoriteit Financiële Markten (AFM) heeft een waarschuwing uitgedaan voor hypotheekfraude. Daarover krijgt de toezichthouder de laatste tijd vaker signalen, meldde de AFM dinsdag.
32 minuten geledenKEULEN (ANP/DPA) - De verliezen voor winkeliers door diefstal van klanten in Duitsland zijn vorig jaar naar een nieuw record gestegen, met een schadepost van bijna 3 miljard euro. Dat meldt het onderzoeksinstituut voor de detailhandel EHI uit Keulen. Daarmee nam die kostenpost met bijna 5 procent toe ten opzichte van het voorgaande jaar.
57 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak ging dinsdag stevig omhoog. Beleggers reageerden verheugd op het staakt-het-vuren tussen Israël en Iran. Een verdere escalatie van het conflict na de Amerikaanse luchtaanvallen op Iraanse nucleaire faciliteiten afgelopen weekend, lijkt daarmee uit te blijven. Volgens de Amerikaanse president Donald Trump zijn Israël en Iran het er "volledig over eens dat er een volledig en totaal staakt-het-vuren zal zijn, gedurende twaalf uur, waarna de oorlog als beëindigd zal worden beschouwd".
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De olieprijzen gingen dinsdag opnieuw flink omlaag door het nieuws over een wapenstilstand tussen Israël en Iran. Daardoor zijn de zorgen over verstoringen van olieleveringen uit het Midden-Oosten door escalatie van het conflict verder afgenomen. Op maandag was er ook al een forse prijsdaling.
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM spant een kort geding aan in een poging om de aangekondigde staking bij het grondpersoneel te laten verbieden. Dinsdagochtend werd bekend dat medewerkers zaterdag 24 uur willen gaan staken. Daardoor dreigen dan veel vluchten uit te vallen, omdat bijvoorbeeld koffers niet in vliegtuigen geladen kunnen worden.
2 uur geleden