China krijgt er naar verluidt bijna elke dag een miljardair bij
BEIJING (ANP/DPA) - China krijgt er zowat elke dag een miljardair in Amerikaanse dollars bij. Hun aantal steeg vorig jaar met 300 naar bijna 1200. Dat meldt het Chinese blad Hurun, dat net als Quote jaarlijks een lijst van de rijkste inwoners van het land publiceert.
De rijkste Chinees is de mineraalwaterondernemer Zhong Shanshan. Hij heeft een geschat vermogen van 60,6 miljard dollar (ruim 52 miljard euro). Zhang Yiming, de 38-jarige oprichter van videoapp TikTok heeft bijna 53 miljard dollar. De topman van de fabrikant van autobatterijen CATL, Zeng Yuqun, staat op de derde plaats met ruim 47 miljard dollar. Jack Ma, de oprichter van Alibaba, staat vijfde op de lijst.
Door de crisis op de Chinese huizenmarkt staat er voor het eerst geen vastgoedondernemer in de top tien. Xu Jiayin, de oprichter van de noodlijdende Chinese vastgoedontwikkelaar Evergrande, zakte naar de zeventigste plek op de lijst van Hurun. In 2017 voerde Xu de lijst nog aan. Eerder op de dag werd bekend dat de Chinese autoriteiten de miljardair hebben gevraagd om ook zijn persoonlijke vermogen te gebruiken om de enorme problemen bij het concern op te lossen.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/RTR) - Het stopzetten van grenscontroles op grote Amerikaanse luchthavens kan leiden tot chaos. Daarvoor waarschuwen grote luchtvaartmaatschappijen en reis- en bedrijfsorganisaties in de Verenigde Staten. Ze vrezen dat duizenden toeristen en terugkerende Amerikanen kunnen stranden en belangrijke vrachtzendingen niet kunnen worden geleverd.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - Brussel presenteert woensdag een pakket met nieuwe regels voor chips, cloudcomputing en AI. Daarmee wil de Europese Unie voor deze technologieën minder afhankelijk worden van landen als de Verenigde Staten en "haar plaats in de wereldwijde race om geo-economische macht heroveren". Dat komt naar voren uit een conceptdocument dat persbureau AFP heeft ingezien.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering verzet zich tegen de terugbetaling van de onwettig verklaarde importheffingen van president Donald Trump. Het ministerie van Justitie zegt in beroep te gaan tegen een rechterlijk bevel dat de douane verplicht alle geïnde importheffingen die onder de uitspraak van het Hooggerechtshof vallen, opnieuw te berekenen. De stap leidt mogelijk tot juridische chaos bij het claimproces.
9 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag opnieuw met winst gesloten, waarmee de recordstanden op Wall Street verder werden aangescherpt. Computer- en serverbedrijf Dell Technologies was een opvallende winnaar dankzij kwartaalcijfers die goed werden ontvangen door beleggers.
20 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse investeringsmaatschappij Castlelake overweegt een overnamebod te doen op de Britse luchtvaartmaatschappij easyJet. Volgens Castlelake is er nog geen formele toenadering gezocht tot het bestuur van easyJet over een overname en is het ook niet zeker dat er een bod komt.
21 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Muziekconcern Universal Music Group (UMG) verwerpt het ongevraagde overnamebod van de Amerikaanse miljardair Bill Ackman. UMG, met bekende artiesten als Taylor Swift en Harry Styles, zegt dat het bod van Ackman van 56 miljard euro veel te laag is en geen "superieure waardecreatie" levert. Het bedrijf stelt ook dat er sterke consensus is in het bestuur bij het besluit om het bod te verwerpen.
21 uur geledenLONDEN (ANP) - Unilever gaat 270 miljoen dollar investeren in de ontwikkeling van een nieuw innovatiecentrum in de Verenigde Staten. In dat centrum in de stad New Haven in de Amerikaanse staat Connecticut gaat het bedrijf onder meer onderzoek doen naar producten voor persoonlijke verzorging, geurstoffen en ook verpakkingen.
22 uur geleden