Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'China koopt versneld Amerikaanse landbouwproducten'

'China koopt versneld Amerikaanse landbouwproducten'

PEKING (ANP) - China is van plan de import van Amerikaanse landbouwgoederen op te voeren. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Door meer producten van boeren uit de Verenigde Staten te kopen, variërend van sojabonen en mais tot ethanol, probeert het Aziatische land afspraken uit een eerder gesloten handelsakkoord na te komen.

Begin dit jaar beloofde China meer landbouwgoederen uit de VS te kopen, als onderdeel van een gedeeltelijke handelsdeal die een voorlopig einde zou maken aan een handelsconflict tussen de twee landen. De Chinese regering zou nu importeurs die in staatshanden zijn hebben opgedragen er alles aan te doen om aan die beloofde hoeveelheden te komen. Die opdracht volgt op gesprekken tussen afgevaardigden van de twee landen op Hawaï.

Het streven om aan de afspraken van begin dit jaar te voldoen, verlicht de zorgen om oplopende spanningen tussen China en de Verenigde Staten enigszins. De nieuwe veiligheidswet van China voor Hongkong kreeg felle kritiek van het Witte Huis, omdat wordt gevreesd dat Hongkongs autonome status daarmee verdwijnt.

China heeft beloofd dit jaar voor 36,5 miljard dollar aan Amerikaanse landbouwproducten te importeren. In de eerste vier maanden bleef de teller steken op een kleine 4,7 miljard dollar aan geïmporteerde landbouwgoederen, oftewel 13 procent van het streefgetal.

Meer uit Financieel

Wall Street begint afwachtend in aanloop naar cijferseizoen VS

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn voorzichtig begonnen aan de nieuwe handelsweek. Beleggers zijn in afwachting van kwartaalcijfers van grote banken als JP Morgan Chase, Citigroup en Morgan Stanley deze week. Er zijn ook belangrijke cijfers uit de chipsector op komst. Zowel chipmachinemaker ASML als de grote Taiwanese chipfabrikant TSMC delen hoe het afgelopen kwartaal is verlopen.

22 minuten geleden
Meer bestellingen bij Picnic na cyberbeveiligingsincident AH

AMSTERDAM (ANP) - Boodschappenbezorger Picnic ziet sinds maandagmorgen een toename in het aantal bestellingen voor dinsdag en heeft de bezorgcapaciteit daarom opgeschaald. Dat laat een woordvoerder desgevraagd weten. Bij Albert Heijn kunnen er online geen boodschappen worden besteld door een "cybersecurity incident", meldde de supermarktketen maandag.

1 uur geleden
Cyberaanval ontregelt koeling in Franse supermarkten

RUNGIS (ANP/AFP) - Twee grote Franse supermarktketens zijn getroffen door een cyberaanval, waardoor koelinstallaties zijn gaan ontdooien. Dat bevestigen Intermarché en Coopérative U aan het Franse persbureau AFP.

1 uur geleden
Zorgen bij personeel over toekomst chemiecomplex Shell Moerdijk

UTRECHT (ANP) - Vakbonden FNV en CNV willen dat Shell duidelijkheid geeft over de toekomst van zijn grote chemiecomplex in Moerdijk. De naar schatting 1400 medewerkers worden volgens de bonden in het ongewisse gelaten, terwijl "inmiddels openlijk wordt gespeculeerd over toekomstscenario's die uiteenlopen van verkoop en opknippen tot sanering of zelfs sluiting".

2 uur geleden
Rabobank verhoogt spaarrente met 0,1 procentpunt

UTRECHT (ANP) - Rabobank verhoogt de rente op de meeste spaarrekeningen woensdag met 0,1 procentpunt. Het is volgens een woordvoerder de tweede renteverhoging in drie maanden. Daarvoor was de laatste wijziging meer dan een jaar geleden.

2 uur geleden
Nobelprijs voor de Economie naar twee Amerikanen

STOCKHOLM (ANP/DPA/RTR/AFP) - De Nobelprijs voor de Economie gaat dit jaar naar twee Amerikanen. De academici Robert Hall en Michael Woodford krijgen de prijs voor hun onderzoek naar de manier waarop monetair en fiscaal beleid kunnen helpen om schommelingen in de economie te dempen.

3 uur geleden
Britse media: Deloitte hielp Abramovitsj bij belastingontduiking

LONDEN (ANP) - Accountantskantoor Deloitte hielp de Russische oligarch Roman Abramovitsj jaren geleden met het ontduiken van miljoenen aan belasting, schrijven de Britse media BBC en The Guardian na onderzoek van gelekte documenten. De grootste accountantsfirma ter wereld was nauw betrokken bij het falsificeren van documenten, waardoor bezittingen van de oud-eigenaar van voetbalclub Chelsea achteraf van locatie werden veranderd en daardoor uit het zicht van belastingautoriteiten bleven.

3 uur geleden