'China koopt versneld Amerikaanse landbouwproducten'
PEKING (ANP) - China is van plan de import van Amerikaanse landbouwgoederen op te voeren. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Door meer producten van boeren uit de Verenigde Staten te kopen, variërend van sojabonen en mais tot ethanol, probeert het Aziatische land afspraken uit een eerder gesloten handelsakkoord na te komen.
Begin dit jaar beloofde China meer landbouwgoederen uit de VS te kopen, als onderdeel van een gedeeltelijke handelsdeal die een voorlopig einde zou maken aan een handelsconflict tussen de twee landen. De Chinese regering zou nu importeurs die in staatshanden zijn hebben opgedragen er alles aan te doen om aan die beloofde hoeveelheden te komen. Die opdracht volgt op gesprekken tussen afgevaardigden van de twee landen op Hawaï.
Het streven om aan de afspraken van begin dit jaar te voldoen, verlicht de zorgen om oplopende spanningen tussen China en de Verenigde Staten enigszins. De nieuwe veiligheidswet van China voor Hongkong kreeg felle kritiek van het Witte Huis, omdat wordt gevreesd dat Hongkongs autonome status daarmee verdwijnt.
China heeft beloofd dit jaar voor 36,5 miljard dollar aan Amerikaanse landbouwproducten te importeren. In de eerste vier maanden bleef de teller steken op een kleine 4,7 miljard dollar aan geïmporteerde landbouwgoederen, oftewel 13 procent van het streefgetal.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Entertainment- en mediaconcern Paramount Skydance heeft een definitieve overeenkomst gesloten om branchegenoot Warner Bros. Discovery over te nemen. Bij de deal wordt Warner Bros. gewaardeerd op 110 miljard dollar, zo'n 93,1 miljard euro. Volgens Paramount is de overeenkomst unaniem goedgekeurd door de raden van bestuur van beide bedrijven. Naar verwachting wordt de overname in het derde kwartaal van dit jaar afgerond.
2 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - BMW roept wereldwijd opnieuw honderdduizenden auto's terug vanwege mogelijk brandgevaar. Hierdoor zijn mogelijk 337.374 voertuigen getroffen, werd vrijdag bekend via een publicatie in de database van de Duitse transportautoriteit KBA.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Entertainmentconcern Paramount Skydance won vrijdag op de aandelenbeurzen in New York. Persbureau Reuters meldde op basis van een audiofragment dat branchegenoot Warner Bros. Discovery heeft ingestemd met een overname door Paramount ter waarde van 110 miljard dollar. Het aandeel steeg 20,8 procent.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Entertainment- en mediaconcern Warner Bros. Discovery heeft ingestemd met een overname door Paramount Skydance. Dit blijkt volgens Reuters uit een audiofragment van een wereldwijde bijeenkomst van het bedrijf dat door het persbureau is beoordeeld.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - KPN eist dat Ziggo stopt met het gebruik van de term glasvezel en variaties daarop in de marketing. Daarover heeft het bedrijf een rechtszaak aangespannen, die woensdag plaatsvindt in Den Haag. Ziggo spreekt op de website van een "glasvezel-kabel" en die term zet consumenten op het verkeerde been, aldus KPN. Het is nog niet bekend wanneer de uitspraak komt.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ASMI, Besi en ASML stegen vrijdag op het Damrak, na de flinke verliezen van de chipbedrijven donderdag. Die gingen toen omlaag op de aandelenbeurs in Amsterdam na de kwartaalcijfers van Nvidia.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Odido wil niet zeggen of bij de gestolen data gevoelige gegevens zijn gepubliceerd van slachtoffers van huiselijk geweld of stalking. RTL Nieuws meldde vrijdag in de gestolen gegevens gevoelige informatie te hebben gevonden van meerdere mensen die worden gestalkt of bedreigd.
7 uur geleden