Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'China koopt versneld Amerikaanse landbouwproducten'

'China koopt versneld Amerikaanse landbouwproducten'

PEKING (ANP) - China is van plan de import van Amerikaanse landbouwgoederen op te voeren. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Door meer producten van boeren uit de Verenigde Staten te kopen, variërend van sojabonen en mais tot ethanol, probeert het Aziatische land afspraken uit een eerder gesloten handelsakkoord na te komen.

Begin dit jaar beloofde China meer landbouwgoederen uit de VS te kopen, als onderdeel van een gedeeltelijke handelsdeal die een voorlopig einde zou maken aan een handelsconflict tussen de twee landen. De Chinese regering zou nu importeurs die in staatshanden zijn hebben opgedragen er alles aan te doen om aan die beloofde hoeveelheden te komen. Die opdracht volgt op gesprekken tussen afgevaardigden van de twee landen op Hawaï.

Het streven om aan de afspraken van begin dit jaar te voldoen, verlicht de zorgen om oplopende spanningen tussen China en de Verenigde Staten enigszins. De nieuwe veiligheidswet van China voor Hongkong kreeg felle kritiek van het Witte Huis, omdat wordt gevreesd dat Hongkongs autonome status daarmee verdwijnt.

China heeft beloofd dit jaar voor 36,5 miljard dollar aan Amerikaanse landbouwproducten te importeren. In de eerste vier maanden bleef de teller steken op een kleine 4,7 miljard dollar aan geïmporteerde landbouwgoederen, oftewel 13 procent van het streefgetal.

Meer uit Financieel

Aegon hard omlaag op Damrak na verhuisplannen

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse effectenbeurs liet woensdag bij de opening geen grote koersuitslagen zien, met uitzondering van Aegon. De verzekeraar werd ruim 8 procent lager gezet nadat bekend was geworden dat het hoofdkantoor en de juridische zetel worden verplaatst naar de Verenigde Staten.

1 uur geleden
Bloomberg: beursgang SpaceX kan grootste ooit worden

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciële ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, zet door met zijn plannen voor een beursgang en zou daarbij een bedrag willen ophalen dat "aanzienlijk" hoger ligt dan 30 miljard dollar. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van bronnen. Daarmee kan de beursgang van SpaceX de grootste ooit worden.

1 uur geleden
Aegon verplaatst hoofdkantoor naar VS en verandert naam

DEN HAAG (ANP) - Verzekeraar Aegon verplaatst zijn hoofdkantoor en juridische zetel naar de Verenigde Staten. Bij de afronding van het proces, uiterlijk op 1 januari 2028, gaat de holding verder onder de nieuwe naam Transamerica Inc. De bedrijfsactiviteiten blijven wel opereren onder hun bestaande merken, maakte Aegon woensdag bekend.

2 uur geleden
Rabobank: krappe woningmarkt stuwt prijzen verder omhoog

UTRECHT (ANP) - De Nederlandse huizenmarkt blijft krap ondanks een aanzienlijke toename van het aanbod door de verkoop van huurwoningen door beleggers, concluderen economen van Rabobank.

2 uur geleden
Productie Nederlandse industrie met bijna 2 procent gegroeid

DEN HAAG (ANP) - De productie van de Nederlandse industrie is in oktober met bijna 2 procent gestegen vergeleken met dezelfde maand vorig jaar, meldde het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) woensdag. In de twee voorgaande maanden was ook al sprake van groei.

3 uur geleden
Bouw van nieuwbouwwoning duurt steeds langer

DEN HAAG (ANP) - Het duurt steeds langer voordat nieuwbouwwoningen gereed zijn nadat de vergunning is afgegeven. Dit is vooral in stedelijke gebieden het geval, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) na onderzoek. Dit komt deels doordat in stadsgebieden meer grote appartementencomplexen worden gebouwd en die kosten meer tijd om te bouwen.

4 uur geleden
Kleine uitslagen op Wall Street in aanloop naar rentebesluit Fed

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met kleine uitslagen de handel uitgegaan. Beleggers deden het rustig aan in afwachting van het rentebesluit van de Federal Reserve op woensdag. Algemeen wordt verwacht dat de Amerikaanse centrale bank de leenkosten voor de derde keer op rij gaat verlagen. De Fed begon dinsdag aan de tweedaagse beleidsvergadering.

12 uur geleden