China kondigt sancties aan tegen politici VS
PEKING (ANP/BLOOMBERG) - China gaat Amerikaanse politici sancties opleggen. Ook wordt het visumbeleid voor Amerikaanse diplomaten aangescherpt, meldt het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken.
China reageert zo op Amerikaanse sancties tegen veertien Chinese toppolitici. Die kregen die strafmaatregelen opgelegd omdat ze volgens de VS een kwalijke rol speelden in besluitvorming over Hongkong.
Een woordvoerder van het Chinese ministerie noemde de Amerikaanse politici die met sancties te maken krijgen nog niet bij naam. Hij maakte wel duidelijk met welke maatregelen Amerikaanse diplomaten in zijn land te maken krijgen. Houders van Amerikaanse diplomatieke paspoorten kunnen straks niet meer visumvrij naar Hongkong en Macau reizen. Die gebieden hebben een speciale status binnen de communistische volksrepubliek.
De VS en China liggen al geruime tijd in de clinch over de wijze waarop Peking omgaat met de speciale status van die miljoenenstad. De voormalige Britse kroonkolonie maakt sinds 1997 weer deel uit van China. Dat beloofde dat Hongkong tot 2047 een hoge mate van autonomie zou houden, maar volgens critici houdt Peking zich niet aan die afspraak.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP) - Israël zal de grensovergang bij Rafah tussen de Gazastrook en Egypte pas weer openstellen als de zoektocht naar het lichaam van de laatste Israëlische gijzelaar is voltooid. Dat meldde het kantoor van premier Benjamin Netanyahu zondagavond laat.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Meer dan 1 miljoen huishoudens in de Verenigde Staten zitten zondag zonder stroom als gevolg van een zware winterstorm die de oostelijke en zuidelijke staten heeft lamgelegd met hevige sneeuwval en ijzel. Volgens de website PowerOutage waren de zwaarst getroffen staten Tennessee (330.000 klanten zonder stroom) en Mississippi en Louisiana (elk meer dan 100.000).
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse oud-president Barack Obama heeft de dood van een tweede burger door federale agenten in Minneapolis scherp veroordeeld. In een samen met zijn vrouw Michelle afgegeven verklaring zei Obama dat de dodelijke incidenten een "wake-upcall" moeten zijn, omdat de fundamentele Amerikaanse waarden "steeds meer onder vuur liggen".
6 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Het hoofd van de rechterlijke macht in Iran heeft duidelijk gemaakt dat er "zo snel mogelijk" processen volgen tegen de mensen die zijn opgepakt bij de recente protesten tegen het islamitische regime. Zij die schuldig worden bevonden, worden "zonder de minste genade" gestraft, zei hij tegen persbureau Mizan.
7 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische strijdkrachten zoeken op een begraafplaats in Gaza naar de overblijfselen van de laatste overleden gijzelaar die door Hamas nog niet is overgedragen aan Israël. Dat heeft het kantoor van premier Benjamin Netanyahu bekendgemaakt.
7 uur geledenKOBANI (ANP/AFP) - Een VN-hulpkonvooi is zondag aangekomen in de Syrische stad Kobani, waar een Koerdische meerderheid woont. De vrachtwagens hebben onder meer brandstof en voedsel aan boord, zegt VN-hulporganisatie OCHA.
8 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - In Venezuela zijn zondag minstens tachtig politieke gevangenen vrijgelaten. Dat meldt de non-gouvernementele organisatie Foro Penal, die stelt dat de vrijlatingen onder druk van de Verenigde Staten plaatsvinden. De vrijlatingen gebeurden in gevangenissen in het hele land, aldus de ngo.
8 uur geleden