China kondigt sancties aan tegen politici VS
PEKING (ANP/BLOOMBERG) - China gaat Amerikaanse politici sancties opleggen. Ook wordt het visumbeleid voor Amerikaanse diplomaten aangescherpt, meldt het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken.
China reageert zo op Amerikaanse sancties tegen veertien Chinese toppolitici. Die kregen die strafmaatregelen opgelegd omdat ze volgens de VS een kwalijke rol speelden in besluitvorming over Hongkong.
Een woordvoerder van het Chinese ministerie noemde de Amerikaanse politici die met sancties te maken krijgen nog niet bij naam. Hij maakte wel duidelijk met welke maatregelen Amerikaanse diplomaten in zijn land te maken krijgen. Houders van Amerikaanse diplomatieke paspoorten kunnen straks niet meer visumvrij naar Hongkong en Macau reizen. Die gebieden hebben een speciale status binnen de communistische volksrepubliek.
De VS en China liggen al geruime tijd in de clinch over de wijze waarop Peking omgaat met de speciale status van die miljoenenstad. De voormalige Britse kroonkolonie maakt sinds 1997 weer deel uit van China. Dat beloofde dat Hongkong tot 2047 een hoge mate van autonomie zou houden, maar volgens critici houdt Peking zich niet aan die afspraak.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse regering heeft kritiek op uitspraken van president Donald Trump over het optreden van NAVO-landen in Afghanistan van de hand gewezen. Trump zei rond zijn bezoek aan het World Economic Forum in Davos dat militairen van NAVO-bondgenoten in Afghanistan de frontlinie zouden hebben gemeden.
9 minuten geledenSACRAMENTO (ANP/RTR) - Californië sluit zich aan bij een internationaal netwerk van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) dat wordt ingezet bij uitbraken van infectieziekten. Het is de eerste Amerikaanse staat die dat doet, nadat de Verenigde Staten zich donderdag officieel terugtrokken uit de VN-organisatie WHO.
40 minuten geledenMINNEAPOLIS (ANP) - Duizenden mensen doen in Minneapolis mee aan een protest tegen de Amerikaanse immigratiedienst ICE, melden lokale media als The Minnesota Reporter en Bring Me The News. Ze lopen ondanks extreme kou mee in een mars door de stad.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump overweegt om een maritieme blokkade in te stellen bij Cuba, zoals eerder gebeurde bij Venezuela. Dat melden drie ingewijden aan Politico. Volgens hen zou die blokkade bedoeld zijn om een regimewissel op het eiland te bereiken.
3 uur geledenNUUK (ANP/AFP) - De Deense premier Mette Frederiksen is aangekomen in Groenland. Ze is daar om te tonen dat ze het semiautonome deel van het Deense koninkrijk steunt in deze "zeer moeilijke tijd", nu de Amerikanen hun oog hebben laten vallen op het arctische eiland.
7 uur geledenMADRID (ANP) - Het Spaanse Openbaar Ministerie heeft de zaak tegen Julio Iglesias geseponeerd. De reden is dat Spaanse rechtbanken geen bevoegdheid hebben om de zaak te behandelen omdat het vermeende misbruik niet in Spanje plaatsvond. Ook wonen de vermeende slachtoffers in het buitenland.
7 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer vindt de uitspraken die de Amerikaanse president Donald Trump deed over het optreden van NAVO-landen in Afghanistan "beledigend en ronduit afschuwelijk". Trump beledigde bondgenoten rond zijn bezoek aan Davos met de opmerking dat in de strijd in Afghanistan Amerikanen aan het front vochten en andere NAVO-landen de frontlinie schuwden.
7 uur geleden