Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

China kondigt importheffingen op producten uit VS aan

China kondigt importheffingen op producten uit VS aan

BEIJING (ANP/AFP/RTR) - De Chinese regering gaat een importheffing van 15 procent rekenen voor alle kolen en aardgas (lng) die vanuit de Verenigde Staten naar het land komen. Voor ruwe olie en enkele andere producten, waaronder landbouwmaterieel, pick-uptrucks en verschillende andere grote voertuigen uit de Verenigde Staten, rekent China een invoertarief van 10 procent.

De nieuwe belastingen zijn een reactie op de invoerheffingen die Donald Trump voor China had aangekondigd en die dinsdagochtend ingingen. De Republikein wil het land dwingen om de productie en de verspreiding van de zeer verslavende pijnstiller fentanyl te stoppen. De heffingen komen bovenop de tarieven die al bestonden.

De Chinese heffingen gaan vanaf maandag gelden. In een verklaring meldde Beijing dat de Amerikaanse heffingen "een ernstige schending" zijn van de regels van de Wereldhandelsorganisatie (WTO).

Klacht

China heeft inmiddels een klacht ingediend bij de WTO. Daarmee wil Beijing "haar legitieme rechten en belangen verdedigen" tegen de Amerikaanse heffingen die volgens de regering van "kwaadaardige aard" zijn. Het Chinese ministerie van Handel dreigde afgelopen weekend al dit te gaan doen, nadat bekend was geworden dat de VS het land extra importtarieven wilden opleggen.

Trump zei maandagavond dat hij "waarschijnlijk in de komende 24 uur" met Beijing gaat praten over de heffingen op Chinese goederen. "Er bestaan geen winnaars in een handelsoorlog of een tarievenoorlog", benadrukte eerder het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken.

Trump had ook voor Mexico en Canada heffingen aangekondigd, van 25 procent. Deze werden maandag op het laatste moment met een maand uitgesteld nadat beide landen maatregelen langs de grens hadden aangekondigd.

Meer uit Financieel

ANWB: interesse om elektrisch te rijden gedaald

DEN HAAG (ANP) - Voor het eerst in jaren zijn mensen terughoudender geworden om binnen vijf jaar over te stappen naar elektrisch rijden. Volgens een onderzoek van de ANWB komt dit onder meer door het verminderen van de stimuleringsmaatregelen door de overheid. Zo is de aankoopsubsidie voor elektrische auto's geschrapt en moet er sinds dit jaar ook motorrijtuigenbelasting voor deze voertuigen worden betaald.

46 minuten geleden
Airbus inspecteert tot 628 vliegtuigen om probleem metalen platen

PARIJS (ANP) - De Europese vliegtuigbouwer Airbus meldde dinsdag dat wereldwijd mogelijk tot 628 van zijn populaire A320-vliegtuigen moeten worden geïnspecteerd vanwege een 'kwaliteitsprobleem' met metalen platen dat aan het licht is gekomen.

4 uur geleden
ANWB: interesse om elektrisch te rijden gedaald

DEN HAAG (ANP) - Voor het eerst in jaren zijn mensen terughoudender geworden om binnen vijf jaar over te stappen naar elektrisch rijden. Volgens een onderzoek van de ANWB komt dit onder meer door het verminderen van de stimuleringsmaatregelen door de overheid. Zo is de aankoopsubsidie voor elektrische auto's geschrapt en moet er sinds dit jaar ook motorrijtuigenbelasting voor deze voertuigen worden betaald.

6 uur geleden
Inval FIOD in woning, volgens omroep bij oud-topman Damen

UTRECHT (ANP) - De Fiscale Inlichtingen- en Opsporingsdienst (FIOD) heeft dinsdag een inval gedaan in een woning in het Zuid-Hollandse dorp Noordeloos, bevestigt een woordvoerder na berichtgeving van Rijnmond. Volgens die regionale omroep gebeurde dat bij de woning van Kommer Damen, de voormalige topman van scheepsbouwer Damen.

7 uur geleden
Beurzen New York sluiten licht hoger na herstel bitcoin

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met bescheiden winsten de handel uitgegaan. Een dag eerder sloten de belangrijkste graadmeters nog met aanzienlijke verliezen nadat de bitcoin en andere cryptomunten onderuit waren gegaan. Dinsdag herstelde de bitcoin, 's werelds meest verhandelde cryptomunt, weer van de val begin deze week.

8 uur geleden
Trump maakt keuze nieuwe Fed-voorzitter begin 2026 bekend

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump maakt begin volgend jaar bekend wie de nieuwe voorzitter van de Federal Reserve wordt. De termijn van Jerome Powell als preses van de centralebankenkoepel eindigt in mei. Trump vertelde journalisten dat hij al weet wie de opvolger zal zijn.

8 uur geleden
OpenAI meldt problemen met ChatGPT

SAN FRANCISCO (ANP) - OpenAI meldt dat er meer storingen dan normaal zijn bij zijn populaire chatbot ChatGPT. Het techbedrijf onderzoekt wat er precies misgaat, staat op de pagina met statusupdates van OpenAI.

9 uur geleden