Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

China kondigt importheffingen op producten uit VS aan

China kondigt importheffingen op producten uit VS aan

BEIJING (ANP/AFP/RTR) - De Chinese regering gaat een importheffing van 15 procent rekenen voor alle kolen en aardgas (lng) die vanuit de Verenigde Staten naar het land komen. Voor ruwe olie en enkele andere producten, waaronder landbouwmaterieel, pick-uptrucks en verschillende andere grote voertuigen uit de Verenigde Staten, rekent China een invoertarief van 10 procent.

De nieuwe belastingen zijn een reactie op de invoerheffingen die Donald Trump voor China had aangekondigd en die dinsdagochtend ingingen. De Republikein wil het land dwingen om de productie en de verspreiding van de zeer verslavende pijnstiller fentanyl te stoppen. De heffingen komen bovenop de tarieven die al bestonden.

De Chinese heffingen gaan vanaf maandag gelden. In een verklaring meldde Beijing dat de Amerikaanse heffingen "een ernstige schending" zijn van de regels van de Wereldhandelsorganisatie (WTO).

Klacht

China heeft inmiddels een klacht ingediend bij de WTO. Daarmee wil Beijing "haar legitieme rechten en belangen verdedigen" tegen de Amerikaanse heffingen die volgens de regering van "kwaadaardige aard" zijn. Het Chinese ministerie van Handel dreigde afgelopen weekend al dit te gaan doen, nadat bekend was geworden dat de VS het land extra importtarieven wilden opleggen.

Trump zei maandagavond dat hij "waarschijnlijk in de komende 24 uur" met Beijing gaat praten over de heffingen op Chinese goederen. "Er bestaan geen winnaars in een handelsoorlog of een tarievenoorlog", benadrukte eerder het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken.

Trump had ook voor Mexico en Canada heffingen aangekondigd, van 25 procent. Deze werden maandag op het laatste moment met een maand uitgesteld nadat beide landen maatregelen langs de grens hadden aangekondigd.

Meer uit Financieel

Heinen wil box 3-wet nog voor de zomer aanpassen

DEN HAAG (ANP) - Minister van Financiën Eelco Heinen wil het omstreden wetsvoorstel over vermogensrendementsbelasting (box 3) nog voor de zomer in aangepaste vorm door de Tweede Kamer krijgen. Dat zei hij vrijdagavond in Café Kockelmann op NPO 2.

35 minuten geleden
Paramount Skydance sluit overnamedeal met Warner Bros.

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Entertainment- en mediaconcern Paramount Skydance heeft een definitieve overeenkomst gesloten om branchegenoot Warner Bros. Discovery over te nemen. Bij de deal wordt Warner Bros. gewaardeerd op 110 miljard dollar, zo'n 93,1 miljard euro. Volgens Paramount is de overeenkomst unaniem goedgekeurd door de raden van bestuur van beide bedrijven. Naar verwachting wordt de overname in het derde kwartaal van dit jaar afgerond.

7 uur geleden
BMW roept opnieuw honderdduizenden auto's terug om brandgevaar

MÜNCHEN (ANP/DPA) - BMW roept wereldwijd opnieuw honderdduizenden auto's terug vanwege mogelijk brandgevaar. Hierdoor zijn mogelijk 337.374 voertuigen getroffen, werd vrijdag bekend via een publicatie in de database van de Duitse transportautoriteit KBA.

7 uur geleden
Paramount Skydance wint op Wall Street na overnamebericht Warner

NEW YORK (ANP) - Entertainmentconcern Paramount Skydance won vrijdag op de aandelenbeurzen in New York. Persbureau Reuters meldde op basis van een audiofragment dat branchegenoot Warner Bros. Discovery heeft ingestemd met een overname door Paramount ter waarde van 110 miljard dollar. Het aandeel steeg 20,8 procent.

7 uur geleden
Reuters: Warner Bros. stemt in met overname door Paramount

NEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Entertainment- en mediaconcern Warner Bros. Discovery heeft ingestemd met een overname door Paramount Skydance. Dit blijkt volgens Reuters uit een audiofragment van een wereldwijde bijeenkomst van het bedrijf dat door het persbureau is beoordeeld.

8 uur geleden
KPN eist dat Ziggo stopt met 'misleidend gebruik' term glasvezel

DEN HAAG (ANP) - KPN eist dat Ziggo stopt met het gebruik van de term glasvezel en variaties daarop in de marketing. Daarover heeft het bedrijf een rechtszaak aangespannen, die woensdag plaatsvindt in Den Haag. Ziggo spreekt op de website van een "glasvezel-kabel" en die term zet consumenten op het verkeerde been, aldus KPN. Het is nog niet bekend wanneer de uitspraak komt.

10 uur geleden
Chipbedrijven stijgen op Damrak na forse verliezen

AMSTERDAM (ANP) - ASMI, Besi en ASML stegen vrijdag op het Damrak, na de flinke verliezen van de chipbedrijven donderdag. Die gingen toen omlaag op de aandelenbeurs in Amsterdam na de kwartaalcijfers van Nvidia.

11 uur geleden