China kondigt einde quarantaineregels voor reizigers aan
BEIJING (ANP/AFP) - Reizigers die naar China gaan, hoeven vanaf 8 januari niet meer in quarantaine. Die plicht komt dan te vervallen, zo valt op te maken uit versoepelde regels die de gezondheidsautoriteiten maandag bekend hebben gemaakt. Een negatieve PCR-test volstaat voortaan om China binnen te komen.
China nam in 2020 vergaande maatregelen om het coronavirus zoveel mogelijk buiten de deur te houden. Buitenlandse reizigers moesten eerder tot 14 dagen in quarantaine voordat ze naar hun bestemming mochten. Die periode werd in de loop van dit jaar al ingekort tot tien dagen en komt binnenkort dus volledig te vervallen.
Als een van de weinige landen hield China tot voor kort vast aan een zeer strikt coronabeleid. De afgelopen weken is het land echter in rap tempo de regels aan het versoepelen. De strikte voorschriften leidden de laatste tijd regelmatig tot spanningen en zelfs tot demonstraties in steden, een zeldzaamheid in China.
B-klasse
De Chinese Nationale Gezondheidscommissie heeft verder bekendgemaakt dat het Covid-19 van de lijst met de gevaarlijkste infectieziekten heeft gehaald. De ziekte die door het coronavirus wordt veroorzaakt hoort vanaf de dag waarop de versoepelingen ingaan niet meer tot de A-klasse, maar tot de B-klasse daaronder.
Door het strenge coronabeleid lieten zowel toeristen als internationale zakenreizigers China de afgelopen jaren grotendeels links liggen. Met de nieuwe regels zal het weer veel makkelijker worden om China te bezoeken. Ook op het aantal internationale vluchten dat in China mag arriveren zal vanaf 8 januari geen limiet meer zijn.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP/RTR) - De voorzitter van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden, Mike Johnson, heeft het Britse parlement toegesproken. Zijn bezoek is naar aanleiding van de 250e verjaardag van de Amerikaanse onafhankelijkheid. "We zijn er altijd in geslaagd om onze meningsverschillen als vrienden rustig op te lossen", zei Johnson. "Dat zullen we blijven doen."
1 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky is uitgenodigd om deel te nemen aan de vredesraad van de Amerikaanse president Donald Trump, zegt hij tegen journalisten. Diplomaten zijn volgens Zelensky bezig met de uitnodiging, maar hij stelt ook dat het moeilijk voor te stellen is hoe hij samen met Rusland in deze of een andere raad kan zitten.
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse autoriteiten hebben toestemming gegeven voor de komst van een Chinese 'mega-ambassade' in Londen. Daarmee moet volgens Britse media voorlopig een einde komen aan het gesteggel over de omstreden diplomatieke post.
2 uur geledenGENÈVE (ANP) - De VN-mensenrechtenraad houdt vrijdag een spoedzitting over Iran, staat in een brief die persbureau Reuters in handen heeft. Bij de dodelijke protesten vielen volgens een Iraanse overheidsfunctionaris minstens 5000 doden. Landen willen de "alarmerende geweldpleging" tegen demonstranten bespreken.
3 uur geledenDAVOS (ANP) - Europa moet sneller onafhankelijk worden, zei voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie dinsdag in Davos. Het gaat daarbij van "veiligheid tot economie, van defensie tot democratie", aldus de politica tijdens haar speech op het World Economic Forum. De "seismische verandering" die Europa nu doormaakt, maakt dat volgens haar noodzakelijk.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - De Russische gezant Kirill Dmitriev wil tijdens het World Economic Forum in Davos met de Amerikaanse delegatie spreken over pogingen de oorlog in Oekraïne te beëindigen. "Ik kan bevestigen dat hij inderdaad dergelijke plannen heeft met enkele vertegenwoordigers van de Amerikaanse delegatie", zei een Russische regeringswoordvoerder. Hij trad niet in detail over welke Amerikanen de gezant dan wil ontmoeten.
3 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Het is onzeker of de Oekraïense president Volodymyr Zelensky deze week naar Davos gaat. Dat doet hij naar eigen zeggen alleen als er documenten getekend kunnen worden met de Verenigde Staten over veiligheidsgaranties of economische afspraken.
3 uur geleden