China kondigt einde quarantaineregels voor reizigers aan
BEIJING (ANP/AFP) - Reizigers die naar China gaan, hoeven vanaf 8 januari niet meer in quarantaine. Die plicht komt dan te vervallen, zo valt op te maken uit versoepelde regels die de gezondheidsautoriteiten maandag bekend hebben gemaakt. Een negatieve PCR-test volstaat voortaan om China binnen te komen.
China nam in 2020 vergaande maatregelen om het coronavirus zoveel mogelijk buiten de deur te houden. Buitenlandse reizigers moesten eerder tot 14 dagen in quarantaine voordat ze naar hun bestemming mochten. Die periode werd in de loop van dit jaar al ingekort tot tien dagen en komt binnenkort dus volledig te vervallen.
Als een van de weinige landen hield China tot voor kort vast aan een zeer strikt coronabeleid. De afgelopen weken is het land echter in rap tempo de regels aan het versoepelen. De strikte voorschriften leidden de laatste tijd regelmatig tot spanningen en zelfs tot demonstraties in steden, een zeldzaamheid in China.
B-klasse
De Chinese Nationale Gezondheidscommissie heeft verder bekendgemaakt dat het Covid-19 van de lijst met de gevaarlijkste infectieziekten heeft gehaald. De ziekte die door het coronavirus wordt veroorzaakt hoort vanaf de dag waarop de versoepelingen ingaan niet meer tot de A-klasse, maar tot de B-klasse daaronder.
Door het strenge coronabeleid lieten zowel toeristen als internationale zakenreizigers China de afgelopen jaren grotendeels links liggen. Met de nieuwe regels zal het weer veel makkelijker worden om China te bezoeken. Ook op het aantal internationale vluchten dat in China mag arriveren zal vanaf 8 januari geen limiet meer zijn.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie is een strafrechtelijk onderzoek gestart naar E. Jean Carroll, de oud-columniste die de Amerikaanse president Donald Trump beschuldigde van seksuele aanranding. Dat meldt CNN op basis van meerdere bronnen die bekend zijn met de zaak.
27 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De voormalige Amerikaanse first lady Jill Biden zegt dat ze tijdens het zwakke debatoptreden van haar man Joe Biden tegen Donald Trump in 2024 dacht dat hij een beroerte kreeg. Dat zegt ze in een interview met CBS News Sunday Morning, dat dit weekend wordt uitgezonden.
28 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft nieuwe aanvallen uitgevoerd op Iran. Dat heeft een Amerikaanse functionaris woensdag aan Reuters gemeld.
31 minuten geledenTEHERAN (ANP) - In de nacht van woensdag op donderdag zijn drie explosies gehoord ten oosten van de Iraanse havenstad Bandar Abbas. Dat meldden Iraanse media donderdagochtend vroeg.
34 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft woensdag gezegd dat hij zich geen zorgen maakt over de politieke gevolgen van een langdurig conflict met Iran. Hij deed die uitspraak tijdens een kabinetsvergadering in het Witte Huis.
36 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De VS hebben de VN-rapporteur voor de mensenrechten in de bezette Palestijnse gebieden, Francesca Albanese, opnieuw op een sanctielijst van individuen gezet. Dat meldt het Amerikaanse ministerie van Financiën.
3 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft heel Zuid-Libanon verklaard tot "gevechtszone" en inwoners opgeroepen te evacueren. Dat meldt de Arabischtalige woordvoerder van de IDF op X.
7 uur geleden