'China komt mogelijk niet met concreet groeidoel'
PEKING (ANP) - De Chinese regering overweegt om dit jaar niet met een concreet doel voor de economische groei te komen. Aanleiding daartoe is de grote onzekerheid over de ontwikkeling van de wereldeconomie door de uitbraak van het coronavirus, schrijft persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. In plaats van concrete cijfers zou een omschrijving gebruikt kunnen worden.
Vorig jaar mikte Peking op een economische groei van tussen de 6 en 6,5 procent. Het nieuwe doel wordt later deze maand bekendgemaakt tijdens het Nationale Volkscongres. China is hard geraakt door de uitbraak van het coronavirus en de maatregelen om verdere verspreiding tegen te gaan. Net toen de fabrieken in China weer open konden, zakte bovendien een deel van de vraag weg omdat Europa en de Verenigde Staten de deuren sloten vanwege de pandemie.
Die reeks gebeurtenissen betekent dat China voor de laagste economische groei staat sinds de dood van Mao. De leiders van het land hebben daardoor de keuze tussen het stellen van een moeilijk te verteren laag groeidoel, een onrealistisch hoog percentage of het weglaten van een doel. Die laatste optie lijkt dus nu te worden gekozen, al is een definitieve beslissing nog niet gevallen.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Shell zegt door overmacht niet voldoende vloeibaar gemaakt aardgas (lng) te kunnen leveren aan klanten in Azië. Het olie- en gasconcern is een van de bedrijven die het zogeheten "force majeure" heeft verklaard. Dat zeggen bronnen tegen persbureaus Reuters en Bloomberg.
1 minuut geledenZOETERMEER (ANP) - Telers van groenten, fruit, bloemen en planten merken voorlopig nog niet heel veel van de opgelopen energieprijzen, stelt branchevereniging Glastuinbouw Nederland. Dat komt omdat veel tuinders voor het merendeel van hun energiebehoefte een vast contract hebben, legt een woordvoerster uit.
58 minuten geledenTOKIO (ANP/RTR) - Japan gaat strategische oliereserves vrijgeven om zo de sterk gestegen olieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten tegen te gaan. Dat heeft de Japanse premier Sanae Takaichi aangekondigd.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Land- en tuinbouworganisatie LTO vreest dat Nederlandse boeren te maken krijgen met hogere kosten door de oorlog in het Midden-Oosten. Daardoor is de Straat van Hormuz afgesloten, een belangrijke zeestraat voor het vervoeren van olie en vloeibaar gemaakt aardgas (lng).
2 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM vliegt voorlopig nog niet op Dubai vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. De luchtvaartmaatschappij heeft alle vluchten naar de Arabische bestemming geschrapt tot en met 28 maart.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De leiders van de G7-landen gaan woensdagmiddag praten over een mogelijke vrijgave van strategische oliereserves vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Dat overleg via videoverbinding wordt voorgezeten door de Franse president Emmanuel Macron. Frankrijk is momenteel voorzitter van de G7.
2 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Gasnetbeheerder Gasunie heeft de regering opgeroepen om een strategische noodvoorraad voor gas op te bouwen. Onderzoek wijst namelijk uit dat aanvullende maatregelen nodig zijn om een mogelijk gastekort op te kunnen vangen, mocht er een maandenlange verstoring in de gasaanvoer optreden.
3 uur geleden