'China komt mogelijk niet met concreet groeidoel'
PEKING (ANP) - De Chinese regering overweegt om dit jaar niet met een concreet doel voor de economische groei te komen. Aanleiding daartoe is de grote onzekerheid over de ontwikkeling van de wereldeconomie door de uitbraak van het coronavirus, schrijft persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. In plaats van concrete cijfers zou een omschrijving gebruikt kunnen worden.
Vorig jaar mikte Peking op een economische groei van tussen de 6 en 6,5 procent. Het nieuwe doel wordt later deze maand bekendgemaakt tijdens het Nationale Volkscongres. China is hard geraakt door de uitbraak van het coronavirus en de maatregelen om verdere verspreiding tegen te gaan. Net toen de fabrieken in China weer open konden, zakte bovendien een deel van de vraag weg omdat Europa en de Verenigde Staten de deuren sloten vanwege de pandemie.
Die reeks gebeurtenissen betekent dat China voor de laagste economische groei staat sinds de dood van Mao. De leiders van het land hebben daardoor de keuze tussen het stellen van een moeilijk te verteren laag groeidoel, een onrealistisch hoog percentage of het weglaten van een doel. Die laatste optie lijkt dus nu te worden gekozen, al is een definitieve beslissing nog niet gevallen.
Meer uit Financieel
DOONBEG (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump stelt dat "zeer negatieve krachten" problemen van AI aankaarten die zich volgens hem toch niet gaan voordoen. Hij benadrukt dat de Verenigde Staten koploper moeten blijven in de ontwikkeling en toepassing van AI.
5 uur geledenYANBU (ANP/RTR) - De uitval van een belangrijke pijpleiding in Saudi-Arabië dreigt te leiden tot een verlies van 4 procent in het wereldwijde olieaanbod. De oost-westpijpleiding is na droneaanvallen afgelopen vrijdag stilgelegd en daardoor kan er geen olie richting de havenstad Yanbu aan de Rode Zee. Daar is nog voor vijf tot zeven dagen aan exportvoorraad, melden bronnen aan persbureau Reuters.
6 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Bijna de helft van de ondernemers verwacht het komende jaar investeringen uit te stellen, vooral vanwege wisselend overheidsbeleid. Dat zeggen werkgeversorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland. Bedrijven kiezen ervoor om niet te investeren in innovatie, verduurzaming en medewerkers en dat raakt de economische groei van Nederland, stellen de organisaties.
10 uur geledenNEW DELHI (ANP/AFP/RTR) - De Chinese president Xi Jinping roept de BRICS-landen op om de samenwerking te versterken, onder meer op het gebied van AI. Dat zei hij tijdens een BRICS-top in India.
11 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI, het bedrijf achter ChatGPT, gaat dit jaar niet naar de beurs. Topman Sam Altman zei in een interview met Fortune momenteel bezig te zijn met het aanpakken van veiligheidsproblemen van de technologie. Altman noemde dit jaar daarom een "ongelukkig moment" voor een beursgang.
12 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - Topman Dario Amodei van Anthropic heeft AI-bedrijven opgeroepen om het tempo waarin ze de capaciteiten van AI-modellen uitbreiden bewust te matigen.
1 dag geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Britse rechts-radicale partij Reform UK heeft een recorddonatie toegezegd gekregen van een medeoprichter van cryptobeurs en handelsplatform BitMEX. Miljardair Ben Delo heeft gezegd 36 miljoen pond, ongeveer 42 miljoen euro, te schenken aan de partij van Nigel Farage.
1 dag geleden