Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

China kijkt naar FrieslandCampina in onderzoek EU-zuivelsubsidies

China kijkt naar FrieslandCampina in onderzoek EU-zuivelsubsidies

AMERSFOORT (ANP/BLOOMBERG) - China kijkt naar FrieslandCampina in een onderzoek naar subsidies van de Europese Unie voor zuivelproducten die in China worden geïmporteerd. Het Nederlandse zuivelconcern is samen met twee andere Europese zuivelexporteurs door China op een onderzoekslijst gezet en moet mogelijk informatie aanleveren.

Het is de nieuwste zet van China in een oplopend handelsconflict met Brussel. Vorige week heeft Beijing al stappen gezet om tijdelijke heffingen op te leggen aan brandy uit de EU, nadat die laatste eerder had besloten tot extra importheffingen op Chinese elektrische auto's.

FrieslandCampina laat weten dat het bedrijf "desgevraagd en in overeenstemming met de wet- en regelgeving, de benodigde informatie met betrekking tot het onderzoek zal verstrekken".

Belangen verdedigen

In augustus kondigde China het onderzoek naar de EU-subsidies voor zuivelproducten al aan. Toen zei de Europese Commissie van plan te zijn om "de belangen van de EU-zuivelindustrie krachtig te verdedigen".

Het Chinese onderzoek richt zich op Europese subsidies voor een reeks zuivelproducten, waaronder verse en bewerkte kaas, blauwe kaas, melk en room, werd eerder bekend.

Gevolgen

Een woordvoerder van FrieslandCampina wil niet zeggen wat het kan betekenen voor het concern als China strengere importregels invoert voor zuivelproducten uit de EU. "Het is te prematuur om daarop vooruit te lopen", zegt hij. Wel benadrukt hij dat er vrije handel tussen landen mogelijk moet zijn. "Wij zijn voor een gelijk speelveld."

In het jaarverslag over 2023 meldt FrieslandCampina dat de stijging van de melkaanvoer in China vorig jaar met 3,5 procent "beduidend lager" was dan in de voorgaande jaren, "die gekenmerkt werden door groeipercentages van 8 procent". De daling kwam door tegenvallende economische groei in het land, volgens FrieslandCampina. China is een belangrijk zuivelland: volgens het concern is het land verantwoordelijk voor ongeveer een kwart van de wereldzuivelhandel.

Meer uit Financieel

Duitse wijnbouwers kampen met grote crisis, waarschuwt branche

BERLIJN (ANP/DPA/BELGA) - Duitse wijnbouwers kampen met hun grootste crisis in decennia. Dat komt omdat de prijs die ze krijgen bij de verkoop van de wijn niet meer opweegt tegen de productiekosten, staat in een rapport van de Duitse belangenorganisatie voor de landbouw DBV.

25 minuten geleden
China versoepelt beursregels voor makers herbruikbare raketten

BEIJING (ANP/RTR) - China wil de kloof in zijn ruimtevaartcapaciteiten in vergelijking met de Verenigde Staten verkleinen. Daarom versoepelt het Aziatische land de beursregels voor Chinese bedrijven die herbruikbare commerciële raketten ontwikkelen.

3 uur geleden
Toezichthouder grijpt in bij DB om slechte planning werkzaamheden

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse spoorwegtoezichthouder grijpt in bij Deutsche Bahn om een belabberde planning van spoorwerkzaamheden, waardoor treindienstregelingen verstoord raken. In de zomer informeerde Deutsche Bahn andere spoorvervoerders slechts op tijd over 62 procent van de werkzaamheden, een aandeel dat in de late herfst daalde naar 55 procent.

4 uur geleden
Breedste schip ooit vaart via kanaal door Zeeuws-Vlaanderen

GENT (ANP) - Het Kanaal Gent-Terneuzen, dat loopt door Zeeuws-Vlaanderen, ontvangt maandag voor het eerst een schip van meer dan 38 meter breed. Dat is nooit eerder gebeurd, meldt het Belgische persbureau Belga.

5 uur geleden
Winsten in Chinese industrie dalen tweede maand op rij

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De winsten van Chinese industriebedrijven zijn in november voor de tweede maand op rij gedaald. Dat wijst op een verzwakkende binnenlandse vraag en aanhoudende prijsdalingen bij de industriebedrijven.

5 uur geleden
Onderzoek de Volkskrant: Defensie verreweg grootste werkgever

AMSTERDAM (ANP) - Defensie is met afstand de grootste werkgever van Nederland, heeft de Volkskrant uitgezocht. Volgens onderzoek van de krant was Defensie eind vorig jaar goed voor 74.333 voltijdsbanen. Dat is bijna een vijfde meer dan in het vorige onderzoek vijf jaar geleden.

5 uur geleden
China legt sancties op aan Amerikaanse defensiebedrijven

BEIJING (ANP/RTR) - Het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken heeft sancties aangekondigd tegen tien individuen en twintig Amerikaanse defensiebedrijven vanwege wapenverkoop aan Taiwan.

7 uur geleden