Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

China kijkt naar FrieslandCampina in onderzoek EU-zuivelsubsidies

China kijkt naar FrieslandCampina in onderzoek EU-zuivelsubsidies

AMERSFOORT (ANP/BLOOMBERG) - China kijkt naar FrieslandCampina in een onderzoek naar subsidies van de Europese Unie voor zuivelproducten die in China worden geïmporteerd. Het Nederlandse zuivelconcern is samen met twee andere Europese zuivelexporteurs door China op een onderzoekslijst gezet en moet mogelijk informatie aanleveren.

Het is de nieuwste zet van China in een oplopend handelsconflict met Brussel. Vorige week heeft Beijing al stappen gezet om tijdelijke heffingen op te leggen aan brandy uit de EU, nadat die laatste eerder had besloten tot extra importheffingen op Chinese elektrische auto's.

FrieslandCampina laat weten dat het bedrijf "desgevraagd en in overeenstemming met de wet- en regelgeving, de benodigde informatie met betrekking tot het onderzoek zal verstrekken".

Belangen verdedigen

In augustus kondigde China het onderzoek naar de EU-subsidies voor zuivelproducten al aan. Toen zei de Europese Commissie van plan te zijn om "de belangen van de EU-zuivelindustrie krachtig te verdedigen".

Het Chinese onderzoek richt zich op Europese subsidies voor een reeks zuivelproducten, waaronder verse en bewerkte kaas, blauwe kaas, melk en room, werd eerder bekend.

Gevolgen

Een woordvoerder van FrieslandCampina wil niet zeggen wat het kan betekenen voor het concern als China strengere importregels invoert voor zuivelproducten uit de EU. "Het is te prematuur om daarop vooruit te lopen", zegt hij. Wel benadrukt hij dat er vrije handel tussen landen mogelijk moet zijn. "Wij zijn voor een gelijk speelveld."

In het jaarverslag over 2023 meldt FrieslandCampina dat de stijging van de melkaanvoer in China vorig jaar met 3,5 procent "beduidend lager" was dan in de voorgaande jaren, "die gekenmerkt werden door groeipercentages van 8 procent". De daling kwam door tegenvallende economische groei in het land, volgens FrieslandCampina. China is een belangrijk zuivelland: volgens het concern is het land verantwoordelijk voor ongeveer een kwart van de wereldzuivelhandel.

Meer uit Financieel

Prijs goud en zilver piekt na Trumps dreiging met importheffingen

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De prijzen van goud en zilver hebben maandag recordhoogtes bereikt nadat de Amerikaanse president Donald Trump een extra importheffing van 10 procent aankondigde voor Europese landen die militairen naar Groenland hebben gestuurd, waaronder Nederland.

37 minuten geleden
Prijs goud en zilver piekt na Trumps dreiging met importheffingen

WASHINGTON (ANP) - De prijzen van goud en zilver hebben maandag recordhoogtes bereikt nadat de Amerikaanse president Donald Trump een extra importheffing van 10 procent aankondigde voor Europese landen die militairen naar Groenland hebben gestuurd, waaronder Nederland.

3 uur geleden
Oxfam: vermogen miljardairs naar record van 18,3 biljoen dollar

DEN HAAG (ANP) - Het gezamenlijke wereldwijde vermogen van miljardairs is vorig jaar gestegen naar het recordbedrag van 18,3 biljoen dollar, oftewel bijna 16.000 miljard euro. Dat is een stijging van 16 procent, aldus onderzoek van hulp- en mensenrechtenorganisatie Oxfam Novib in aanloop naar het World Economic Forum (WEF) dat maandag begint in het Zwitserse Davos.

6 uur geleden
Macron wil dat EU antidwanginstrument gebruikt tegen heffingen

PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Franse president Emmanuel Macron gaat de Europese Unie vragen om het krachtige "antidwanginstrument" in te zetten als de Verenigde Staten tarieven opleggen vanwege het conflict over Groenland. Dat heeft zijn team zondag gemeld.

19 uur geleden
Italiaanse premier Meloni noemt dreigende heffingen 'een fout'

SEOUL (ANP/AFP) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni heeft de extra importheffingen die de Amerikaanse president Donald Trump wil opleggen aan een aantal Europese landen "een fout" genoemd. Ze voegde eraan toe dat ze Trump over haar mening had verteld.

19 uur geleden
Duitse brancheclub roept EC op maatregelen te nemen na heffing VS

BERLIJN (ANP/RTR) - Een grote Duitse brancheorganisatie voor machine- en fabrieksbouw heeft de Europese Commissie opgeroepen maatregelen te nemen tegen het plan van Donald Trump. De Amerikaanse president wil extra importheffingen opleggen aan een aantal Europese landen vanwege het conflict over Groenland.

20 uur geleden
Democraten willen heffingen Trump met wetsvoorstel blokkeren

WASHINGTON (ANP) - Democraten in de Amerikaanse Senaat willen met een wetsvoorstel voorkomen dat de door president Donald Trump aangekondigde importheffingen voor acht Europese landen worden ingevoerd. Dat zegt de Democratische fractievoorzitter in de Senaat Chuck Schumer.

1 dag geleden