Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

China installeert record aan capaciteit zonne- en windenergie

China installeert record aan capaciteit zonne- en windenergie

BEIJING (ANP/AFP) - China heeft vorig jaar voor een record aan productiecapaciteit voor stroom door zonnepanelen en windturbines geïnstalleerd. Dat komt naar voren uit gegevens van de Nationale Energie Administratie (NEA), die verantwoordelijk is voor het energiebeleid in het land. Desondanks blijft China volgens wetenschappers nog altijd 's werelds grootste uitstoter van broeikasgassen.

De op een na grootste economie ter wereld heeft volgens de NEA vorig jaar 277 gigawatt aan capaciteit voor zonne-energie geïnstalleerd. Dat is meer dan een jaar eerder, toen 217 gigawatt werd toegevoegd. Daarmee komt de totale zonne-energiecapaciteit nu uit op 887 gigawatt. Een gigawatt staat doorgaans gelijk aan het verbruik van ongeveer een miljoen huishoudens.

Voor de opwekking van windenergie werd de capaciteit op land uitgebreid met 80 gigawatt, een lichte stijging ten opzichte van de 76 gigawatt in 2023. Chinese windmolens zijn daarmee nu goed voor een capaciteit van 521 gigawatt.

President Xi Jinping stelde in 2020 het doel om tegen 2030 minstens 1200 gigawatt aan capaciteit te realiseren door middel van hernieuwbare bronnen. Uit gegevens van de NEA kwam in augustus naar voren dat China dat doel vorig jaar al had behaald. Ondanks de snelle installatie van duurzame energiecapaciteit, blijft China sterk afhankelijk van steenkool. Beijing heeft toegezegd dat de koolstofuitstoot tegen 2030 zal pieken, maar tegen 2060 op netto nul zal uitkomen.

Meer uit Financieel

TikTok is te verslavend en overtreedt daarmee EU-regels

BRUSSEL (ANP) - Het verslavende aspect van TikTok is in overtreding met digitale regels van de Europese Unie. Het oneindige scrollen, automatische afspelen van video's, pushmeldingen en zeer gepersonaliseerde aanbevelingen maken de socialemedia-app verslavend, concludeert de Europese Commissie, het dagelijks bestuur van de Europese Unie.

13 minuten geleden
Toyota benoemt nieuwe topman en verhoogt winstverwachting

TOKIO (ANP/AFP) - Het Japanse autoconcern Toyota heeft een nieuwe topman benoemd. De grootste autofabrikant ter wereld verhoogde tegelijkertijd de verwachtingen voor de omzet en winst in het huidige boekjaar, ondanks de impact van Amerikaanse importheffingen.

47 minuten geleden
Vliegveld Berlijn nog steeds dicht door ijzel

BERLIJN (ANP/DPA) - Op de internationale luchthaven in Berlijn kunnen vrijdagochtend nog steeds geen vliegtuigen landen of opstijgen vanwege ijzel. Donderdagavond werd het vliegverkeer op de luchthaven in de Duitse hoofdstad al volledig stilgelegd en leidde het winterse weer tot veel annuleringen.

1 uur geleden
Duitsland handelt meer met Nederland, veel minder met VS

DEN HAAG (ANP) - De handel tussen Nederland en Duitsland is afgelopen jaar opnieuw gegroeid. Volgens de Duits-Nederlandse Handelskamer, die cijfers van statistiekbureau Destatis analyseerde, blijven onder meer de bedden van het Nederlandse merk Auping en kleding van het Duitse Zalando populair aan de andere kant van de grens. Energie en chemische producten werden juist minder verhandeld, wat past bij de krimpende Duitse industrie en transformatie richting een hoogwaardigere economie.

1 uur geleden
Moeder Opel en Fiat waarschuwt voor miljardenlast om e-voertuigen

HOOFDDORP (ANP/AFP) - Stellantis, het moederbedrijf van merken als Opel, Peugeot, Jeep en Fiat, heeft gewaarschuwd voor een last van 22 miljard euro, vooral vanwege een "aanzienlijke overschatting" van de overstap naar elektrische voertuigen. Het autoconcern schrijft dat bedrag daarom af, meldt Stellantis vrijdag.

2 uur geleden
Maker Delfts blauw neemt kaasschaafproducent Boska over

DELFT (ANP) - Aardewerkproducent Royal Delft, de maker van het Delfts blauw, neemt kaasgereedschapproducent Boska over. Met de overname is 10,5 miljoen euro gemoeid, melden de twee Nederlandse bedrijven in een verklaring.

2 uur geleden
AEX-index daalt na aanhoudende tech-uitverkoop op Wall Street

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag licht lager geopend. Beleggers bleven voorzichtig door de aanhoudende uitverkoop onder de Amerikaanse techaandelen op Wall Street. In Amsterdam gingen de dataleveranciers Wolters Kluwer en RELX weer omlaag met minnen tot 4 procent. Wereldwijd staan de data- en softwarebedrijven deze week flink onder druk door de vrees dat de AI-assistent van techbedrijf Anthropic voor juristen hard gaat concurreren met diensten van deze bedrijven.

2 uur geleden