China in verzet tegen 'kwaadaardige speculaties' na spionagebericht
DEN HAAG (ANP) - China staat niet toe "dat enig land of individu dat gebruikmaakt van de Chinese infrastructuur" zich bezighoudt met illegale activiteiten als cyberaanvallen. Dat laat een woordvoerder van de Chinese ambassade in Den Haag dinsdagavond weten, korte tijd nadat bekend was geworden dat het ministerie van Defensie vorig jaar Chinese spionagesoftware op een computersysteem van de krijgsmacht heeft gevonden. "China verzet zich tegen alle kwaadaardige speculaties en ongegronde beschuldigingen", staat in een schriftelijke verklaring van de ambassade.
In de verklaring staat dat China zich "altijd krachtig verzet" tegen cyberaanvallen in welke vorm dan ook en dat het land hard optreedt, "in overeenstemming met de wet". Volgens de woordvoerder is cyberveiligheid een gemeenschappelijke uitdaging van alle landen. "We waarborgen gezamenlijk de cyberveiligheid door middel van dialoog en samenwerking."
De Militaire Inlichtingen- en Veiligheidsdienst (MIVD) sprak dinsdag van "geavanceerde" malware die is geplaatst door een Chinese staatsinstelling. De spionagesoftware werd gevonden op een losstaand computernetwerk binnen de krijgsmacht. Het zou niet hebben geleid tot schade aan het netwerk van Defensie, aldus de MIVD.
Meer uit Binnenland
DÜSSELDORF (ANP/DPA) - De opvarende van cruiseschip Hondius die na aankomst op Schiphol woensdagavond naar Düsseldorf werd vervoerd, is daar aangekomen. De passagier wordt opgevangen in het academische ziekenhuis UKD in de Duitse stad.
2 uur geledenDÜSSELDORF (ANP) - De toestand van de opvarende van de MV Hondius die wordt opgevangen door het academische ziekenhuis UKD in Düsseldorf is "stabiel". Dat meldt de brandweer van de Duitse stad, die betrokken is bij het vervoer van de cruiseschippassagier van Schiphol naar Düsseldorf. Er zijn "geen symptomen van een infectie", aldus de brandweer in een verklaring.
8 uur geledenUSHUAIA (ANP/RTR/AFP) - Het Argentijnse ministerie van Gezondheid is van plan om knaagdieren te vangen in de buurt van de zuidelijke stad Ushuaia, de plek waar een of meerdere passagiers van het cruiseschip MV Hondius mogelijk het hantavirus hebben opgelopen. De Argentijnse autoriteiten willen de knaagdieren onderzoeken in hun zoektocht naar de oorsprong van het virus.
8 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - Een paar honderd mensen hebben woensdagavond gedemonstreerd tegen de komst van een noodopvang in Loosdrecht. Kamerleden Gidi Markuszower en Mona Keijzer waren hierbij ook aanwezig.
8 uur geledenIJSSELSTEIN (ANP) - In de geplande noodopvang voor asielzoekers in IJsselstein komen met name gezinnen te wonen. Het gaat om gezinnen en partners van statushouders die via gezinshereniging naar Nederland komen, meldt de Utrechtse gemeente woensdag.
8 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De demonstranten die de A59 bij Den Bosch blokkeerden, zijn de snelweg weer af. De weg daar is daarom weer vrijgegeven, meldt Rijkswaterstaat (RWS). Woensdagavond liepen zo'n 150 mensen de snelweg op in de rijrichting van Den Bosch naar Waalwijk omdat zij niet willen dat er een tijdelijke asielopvang voor jongeren in Engelen komt.
9 uur geledenSANTA CRUZ DE TENERIFE (ANP) - Het Spaanse ministerie van Binnenlandse Zaken denkt dat de overgebleven passagiers van de MV Hondius komende maandag kunnen worden geëvacueerd, schrijft de krant El País. De verwachting is nu dat het cruiseschip zaterdag aankomt op Tenerife, maar daar moeten de passagiers nog aan boord blijven tot ze twee dagen later worden opgehaald, staat in een verklaring.
9 uur geleden