China importeerde minder chips door coronabeperkingen
BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China heeft afgelopen jaar minder computerchips geïmporteerd dan een jaar eerder, meldt de Chinese douane. De daling van ruim 15 procent werd deels veroorzaakt door coronalockdowns en -uitbraken in China. Verschillende fabrieken konden daardoor niet op volle toeren draaien. In november werd een grote iPhonefabriek van het Taiwanese Foxconn nog langdurig getroffen.
Tegelijkertijd proberen de Verenigde Staten de export van chips en apparatuur voor de fabricage daarvan aan banden te leggen. Dat land wil voorkomen dat de nieuwste generaties chips door het Chinese leger gebruikt worden.
Het is voor het eerst sinds 2004 dat er minder chips China in gingen dan in het voorgaande jaar. Toen begon databureau Bloomberg de gegevens bij te houden. Omdat de afgelopen decennia veel productie naar China werd verplaatst, waren er in de fabrieken in dat land steeds meer chips nodig. In 2020 werden er nog 22 procent meer chips geïmporteerd door China en in 2021 groeide het aantal met 17 procent.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - ING-klanten die de scanner van de bank gebruiken, kunnen in de toekomst bij onlinebetalingen geen gebruikmaken van Wero, het nieuwe Europese digitale betaalsysteem dat iDEAL vervangt. De ING Scanner wordt bijvoorbeeld gebruikt door mensen die geen smartphone of tablet hebben en daarom hun onlinebetalingen niet met de app doen.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Kering, de eigenaar van onder meer Gucci, Saint Laurent, Bottega Veneta en Balenciaga, heeft in het afgelopen kwartaal weer een kleine groei laten zien. De verkopen van het belangrijke modemerk Gucci daalden nog wel, maar minder hard dan marktkenners hadden verwacht.
2 uur geledenALMERE (ANP) - Chiptoeleverancier ASMI heeft in het tweede kwartaal van dit jaar opnieuw geprofiteerd van de enorme investeringen in infrastructuur voor kunstmatige intelligentie.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse beurs liet dinsdag een overtuigend herstel zien, waarbij meerdere aandelen opvallend grote uitslagen maakten. De chipbedrijven stonden opnieuw onder druk, onder meer door vrees voor groeiende concurrentie uit China.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De beurswaarde van techconcern Apple is dinsdag voor het eerst de grens van 5 biljoen dollar gepasseerd. Alleen chipconcern Nvidia wist eerder zo'n hoge beurswaarde te bereiken. Apple haalde Nvidia enkele weken geleden echter al in als waardevolste bedrijf ter wereld.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn dinsdag verdeeld begonnen. Beleggers bleven voorzichtig in afwachting van de resultaten van de grote techbedrijven Amazon, Microsoft, Apple en Facebook-moeder Meta, die later deze week naar buiten komen. Aandeelhouders zijn vooral benieuwd of de forse investeringen van deze bedrijven in kunstmatige intelligentie (AI) resultaten beginnen op te leveren.
5 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse creditcardmaatschappij Visa schrapt ongeveer 2600 banen. Dat meldt Bloomberg op basis van een interne memo van topman Ryan McInerney, die het persbureau heeft ingezien. De baas van het bedrijf wil Visa efficiënter maken in de steeds heviger concurrentiestrijd binnen de betalingssector.
5 uur geleden