China importeerde minder chips door coronabeperkingen
BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China heeft afgelopen jaar minder computerchips geïmporteerd dan een jaar eerder, meldt de Chinese douane. De daling van ruim 15 procent werd deels veroorzaakt door coronalockdowns en -uitbraken in China. Verschillende fabrieken konden daardoor niet op volle toeren draaien. In november werd een grote iPhonefabriek van het Taiwanese Foxconn nog langdurig getroffen.
Tegelijkertijd proberen de Verenigde Staten de export van chips en apparatuur voor de fabricage daarvan aan banden te leggen. Dat land wil voorkomen dat de nieuwste generaties chips door het Chinese leger gebruikt worden.
Het is voor het eerst sinds 2004 dat er minder chips China in gingen dan in het voorgaande jaar. Toen begon databureau Bloomberg de gegevens bij te houden. Omdat de afgelopen decennia veel productie naar China werd verplaatst, waren er in de fabrieken in dat land steeds meer chips nodig. In 2020 werden er nog 22 procent meer chips geïmporteerd door China en in 2021 groeide het aantal met 17 procent.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Wie nu iets bestelt op de webshop van de Bijenkorf, krijgt het product pas op zijn vroegst op 3 september thuis bezorgd. Dat meldt de warenhuisketen op zijn website. De levertijden bij de Bijenkorf zijn fors opgelopen na een beveiligingsincident bij de logistieke partner CEVA Logistics.
52 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Ebusco ging maandag hard onderuit op de Amsterdamse beurs. Het openbaarvervoerbedrijf van de Duitse stad Potsdam heeft het contract met de Brabantse fabrikant voor de levering van 23 elektrische bussen beëindigd, omdat Ebusco de bussen niet op tijd zou hebben geleverd.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - Lage waterstanden dreigen deze week de binnenvaart op een cruciaal traject van de Rijn stil te leggen. Daardoor dreigt de belangrijke waterweg te worden opgesplitst in twee afzonderlijk bevaarbare delen, waarschuwt BDB, de federale branchevereniging voor de Duitse binnenvaart, maandag.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Door het massale verkopen van voormalige huurwoningen door beleggers zijn er waarschijnlijk nog jaren maar heel weinig huurwoningen in Nederland. Dat leidt vooral voor studenten en jonge starters die een huis zoeken tot grote problemen, verwacht vastgoedadviseur CBRE in een onderzoek waarover het FD maandag berichtte.
2 uur geledenDEURNE (ANP) - De noodlijdende bussenfabrikant Ebusco is een belangrijke opdracht verloren voor de levering van 23 elektrische bussen. Het openbaarvervoerbedrijf van de Duitse stad Potsdam heeft het contract met de Brabantse maker van elektrische bussen beëindigd, omdat Ebusco de bussen niet op tijd zou hebben geleverd.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De productie van de Nederlandse industrie is in juni met 4,6 procent gestegen in vergelijking met een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Daarmee is de productiegroei duidelijk afgezwakt vergeleken met de twee voorgaande maanden. In mei steeg de productie nog met 6,8 procent en in april met 5,7 procent.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Webwinkel bol heeft een twintigtal eclipsbrillen uit zijn assortiment verwijderd. Dat bevestigt een woordvoerster na berichtgeving door Het Financieele Dagblad. Volgens haar was het voor bol onmogelijk te garanderen dat ze aan de eisen voldoen.
17 uur geleden