China importeerde in maart recordhoeveelheid Russische kolen
BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - Onder de in totaal 41,2 miljoen ton kolen die China in maart importeerde, waren volgens de meest recente Chinese douanegegevens ook recordaankopen van kolen uit Rusland en Mongolië. De Chinese regering heeft van energiezekerheid een prioriteit gemaakt nu de Chinese economie weer opengaat en de vraag naar brandstof toeneemt.
China kocht van Rusland 8,8 miljoen ton kolen, bijna drie keer zoveel als de hoeveelheid die het vorig jaar rond deze tijd afnam. Tegelijkertijd steeg de import van Russische ruwe olie eveneens naar een recordhoogte. De kolenimport uit Mongolië bedroeg 5,8 miljoen ton.
Sinds de oorlog in Oekraïne is Rusland uitgegroeid tot een belangrijke leverancier. Ruslands grootste thermische kolenmijn beloofde deze week om de export naar China dit jaar te verdrievoudigen om sancties elders te helpen compenseren. Het einde van de pandemie maakte bovendien vrijer verkeer van goederen over de grens met Mongolië mogelijk.
Indonesië blijft de grootste kolenleverancier van China, met meer dan de helft van het totaal.
Meer uit Buitenland
DUBLIN (ANP) - De Ierse omroep RTÉ heeft bekendgemaakt dat Ierland niet zal deelnemen aan het Eurovisie Songfestival van 2027. De omroep zal het muziekevenement ook niet uitzenden. Ierland was dit jaar al een van de vijf landen die het songfestival oversloegen vanwege de deelname van Israël.
36 minuten geledenSTOCKHOLM (ANP) - De centrumlinkse oppositie in Zweden heeft de parlementaire verkiezingen gewonnen. Dat meldt de kiescommissie van het Noord-Europese land na telling van alle kiesdistricten. In reactie op die verkiezingswinst kondigde premier Ulf Kristersson van de liberaal-conservatieve Gematigde Uniepartij op X zijn vertrek aan.
50 minuten geledenSTRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement roept de Europese Commissie en de EU-lidstaten op de Europese buitengrenzen beter te beschermen, door onder meer extra geld vrij te maken voor infrastructuur aan de buitengrenzen. Daarbij kan aan hekken worden gedacht. Daarnaast moet de EU-grensbewakingsdienst Frontex meer capaciteit krijgen, stelt het parlement in een verklaring die donderdag met 339 stemmen voor en 225 tegen is aangenomen.
57 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Nieuwe Amerikaanse sancties tegen Rusland gaan het lastiger maken om tot een vredesakkoord in Oekraïne te komen, meldt het Kremlin. De Verenigde Staten namen woensdag een ingrijpend sanctiepakket tegen Rusland aan. "Het valt in de categorie onvriendelijke daden", aldus woordvoerder Dmitri Peskov.
2 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - De Canadese premier Mark Carney heeft het voorstel van EU-commissievoorzitter Ursula von der Leyen verwelkomd om van Canada het eerste "geassocieerde lid" van de Europese Unie te maken. Hij zei tijdens een toespraak in het Europees Parlement dat Canada en de EU samen sterker staan en van elkaar kunnen profiteren.
2 uur geledenRAMALLAH (ANP/AFP) - De Palestijnse Autoriteit heeft felle kritiek geuit op het besluit van de VS om geen visa te verlenen aan haar functionarissen. De Palestijnse president Mahmoud Abbas en andere functionarissen kunnen hierdoor niet aanwezig zijn bij de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties in New York volgende week.
3 uur geledenGENÈVE (ANP/RTR) - De VN-missie in Iran stelt dat er "redelijke gronden" zijn om aan te nemen dat de Verenigde Staten verantwoordelijk waren voor dodelijke aanvallen op een school en een sportcomplex afgelopen februari in Iran. Deze daden worden beschouwd als mogelijke oorlogsmisdaden.
3 uur geleden