Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

China: ICC moet dubbele standaarden voorkomen

China: ICC moet dubbele standaarden voorkomen

BEIJING (ANP/RTR/AFP) - De Chinese regering heeft voor het eerst gereageerd op het arrestatiebevel dat het Internationaal Strafhof (ICC) vorige week heeft uitgevaardigd tegen de Russische president Vladimir Poetin. Een woordvoerder van het Chinese ministerie voor Buitenlandse Zaken zei maandag dat het ICC een "objectief en rechtvaardig standpunt" moet innemen en "dubbele standaarden" moet voorkomen. Hij riep het hof ook op om de "immuniteit van staatshoofden" te respecteren.

Volgens het ICC is Poetin verantwoordelijk voor het onwettelijk deporteren van kinderen van Oekraïens grondgebied naar Rusland. Er zouden honderden Oekraïense kinderen door Rusland uit wees- en kindertehuizen zijn weggehaald.

Rusland en China zijn allebei niet aangesloten bij het Statuut van Rome, wat de wettelijke basis is voor het ICC. Het Kremlin noemde het arrestatiebevel om die reden al betekenisloos.

De woordvoerder van de Chinese regering herhaalde ook dat China een "constructieve rol" wil spelen in vredesonderhandelingen tussen Oekraïne en Rusland. De Chinese president Xi Jinping brengt maandag een bezoek aan Rusland, voor het eerst sinds de Russische inval in Oekraïne. Het is de verwachting dat Xi en Poetin ook overleg zullen voeren over het vredesplan dat China recent deelde over het beëindigen van de oorlog in Oekraïne, waar vanuit het Oekraïense Kyiv afwijzend op is gereageerd.

Meer uit Buitenland

Media: defensieminister Israël gaat met Syrische collega praten

JERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische minister van Defensie Israel Katz gaat volgens de Israëlische publieke omroep deze week in gesprek met de Syrische minister van Buitenlandse Zaken, Asaad al-Shaibani. De twee hebben elkaar al gesproken om te komen tot een veiligheidsakkoord. Volgens de nieuwszender KAN ontmoeten ze elkaar binnenkort opnieuw op aandringen van de Amerikaanse gezant Thomas Barrack. Het gesprek zou vooral gaan over etnische spanningen in het zuiden van Syrië waar Israël zich militair mee bemoeit.

30 minuten geleden
VS volgens minister bereid tot meer economische druk op Rusland

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten zijn bereid om samen met de EU de economische druk op Rusland op te voeren. Dat zei minister van Financiën Scott Bessent bij NBC News. Hij legde uit dat dit de Russische president Vladimir Poetin kan dwingen te onderhandelen.

1 uur geleden
Zeker 70.000 mensen in Brussel voor pro-Palestijnse betoging

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Ongeveer 70.000 mensen hebben in Brussel deelgenomen aan een protestmars voor de Palestijnse zaak en tegen "het Israëlisch-Amerikaanse plan voor etnische zuivering van Gaza". Dit schat de politie van de Belgische hoofdstad. Deelnemende organisaties spreken van meer dan 110.000 demonstranten.

3 uur geleden
Oekraïne meldt aanval op Droezjba-oliepijpleiding

KYIV (ANP/RTR) - Oekraïne meldt dat het opnieuw een aanval heeft uitgevoerd op de Droezjba-oliepijpleiding in Rusland, die wordt gebruikt om Hongarije en Slowakije te bevoorraden. De Oekraïense topmilitair Robert Brovdi stelde op Telegram dat daarbij veel schade is aangericht.

5 uur geleden
Britse politie meldt bijna 900 arrestaties na protest

LONDEN (ANP) - De Britse autoriteiten hebben dit weekend bijna negenhonderd arrestaties verricht bij een steunprotest voor Palestine Action in Londen. De politie meldt de arrestatie van 857 mensen voor het steunen van een verboden organisatie en nog eens 33 mensen voor andere strafbare feiten, zoals het belagen van agenten.

5 uur geleden
Europese kritiek op enorme Russische aanval op Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - Meerdere Europese leiders hebben kritiek op Rusland geuit na een enorme aanval op Oekraïne. Dit was volgens Kyiv de grootste luchtaanval sinds het begin van de oorlog. Het Kremlin "bespot opnieuw de diplomatie", stelt Europese Commissievoorzitter Ursula von der Leyen.

6 uur geleden
Japanse premier Ishiba kondigt aftreden aan

TOKIO (ANP/RTR/AFP) - De Japanse premier Shigeru Ishiba heeft zijn aftreden aangekondigd. Onder zijn leiderschap leed de regeringscoalitie zware nederlagen, waarna de kritiek op hem binnen zijn Liberaal-Democratische Partij (LDP) steeds luider werd.

9 uur geleden