Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

China hoopt op samenwerking met Trump op het gebied van handel

China hoopt op samenwerking met Trump op het gebied van handel

BEIJING (ANP/AFP) - China hoopt met de nieuwe Amerikaanse president Donald Trump te kunnen samenwerken om de handelskwesties op te lossen. China en de Verenigde Staten zijn de twee grootste economieën ter wereld, maar hebben al jaren een gespannen handelsrelatie. Trump legde tijdens zijn eerste termijn al heffingen op voor de import uit China, waarbij hij verwees naar vermeende oneerlijke handelspraktijken van Beijing.

Ook onder oud-president Joe Biden werd de druk op China verder opgevoerd met ingrijpende Amerikaanse exportbeperkingen, die China moeten verhinderen om de geavanceerdste chips te ontwikkelen. Trump dreigde tijdens zijn verkiezingscampagne nog verder te gaan met tarieven van tot 60 procent op Chinese goederen.

"Beijing is bereid om de dialoog met de VS te versterken en de samenwerking uit te breiden om de economische en handelsrelaties te verbeteren", zei woordvoerder Guo Jiakun van het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken. De woordvoerder erkende de "verschillen en fricties" tussen Beijing en Washington, maar zei dat de gemeenschappelijke belangen en ruimte voor samenwerking tussen de twee landen "enorm" zijn.

TikTok

Met betrekking tot de toekomst van de Chinese app TikTok in de VS, verklaarde Guo dat Beijing hoopt dat Washington Chinese bedrijven een eerlijk zakenklimaat biedt. De populaire app krijgt van Trump 75 dagen langer de tijd om operationeel te blijven in de VS. Trump zei wel dat hij het recht heeft om "TikTok te verkopen of te sluiten". Wat hij gaat doen, is echter nog onduidelijk.

De woordvoerder reageerde ook op Trumps bevel om Cuba weer op de lijst te zetten van landen die terrorisme sponsoren. Hij maakte daarmee een beslissing van zijn voorganger Joe Biden vorige week meteen ongedaan. China en Cuba zijn socialistische bondgenoten, en Beijing heeft zich consequent verzet tegen Washingtons decennialange economische blokkade van Havana. Het besluit rond Cuba onthult volgens Guo "het hegemonische, hooghartige en intimiderende gezicht van de VS" en roept twijfels op over de "geloofwaardigheid" van Washington.

Meer uit Financieel

Wall Street start november optimistisch na megadeal in AI-sector

NEW YORK (ANP) - De technologiesector op Wall Street is optimistisch aan de nieuwe beursmaand begonnen, aangewakkerd door een grote AI-deal. Amazon en OpenAI sloten maandag een overeenkomst ter waarde van 38 miljard dollar, waarbij de eigenaar van ChatGPT rekenkracht van Amazon Web Services gaat gebruiken. Daarmee krijgt OpenAI toegang tot honderdduizenden geavanceerde Nvidia-processors om de populaire chatbot verder te ontwikkelen. Techconcern Amazon werd hiervoor beloond door beleggers met een 4 procent hogere koers.

3 uur geleden
Maker van nachtkijkers profiteert van torenhoge defensiebudgetten

ATHENE (ANP) - Defensieconcern Theon International, beursgenoteerd in Amsterdam, profiteert flink van de politieke onrust en torenhoge defensiebudgetten in Europa. De in Athene gevestigde fabrikant van nachtkijkers en warmtebeeldsystemen voor de defensiesector ontving in de eerste negen maanden van het jaar voor 232,7 miljoen euro aan nieuwe orders. Dat is bijna een verdubbeling vergeleken met dezelfde periode vorig jaar.

6 uur geleden
Lilly wil onder meer nieuwe afslankpil produceren in Katwijk

DEN HAAG (ANP) - De Amerikaanse farmaceut Eli Lilly wil in Nederland onder meer een nieuwe afslankpil gaan produceren, waarvoor het volgend jaar in zowel Europa als de Verenigde Staten toestemming hoopt te krijgen om die op de markt te brengen. Het bedrijf kondigde maandag aan voor 3 miljard dollar (2,6 miljard euro) een fabriek te bouwen in de gemeente Katwijk, vlakbij Leiden.

6 uur geleden
ABN AMRO stijgt op terughoudend Damrak

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse effectenbeurs zag maandag bij het slot de eerder opgelopen winsten verdwijnen, deels door koersverliezen op Wall Street. ABN AMRO (plus 1 procent) eindigde bovenaan bij de hoofdfondsen in Amsterdam. De bank schrapt tientallen banen in zijn duurzaamheidsteam. Bijna zeventig van de vierhonderd duurzaamheidsexperts moeten vertrekken omdat de bank "efficiënter" wil werken.

7 uur geleden
Nederland ontvangt Amerikaanse farmaceut 'met open armen'

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse overheid ontvangt de Amerikaanse farmaceut Eli Lilly "met open armen". Dat zei demissionair minister Jan Anthonie Bruijn (Volksgezondheid) in het Haagse cultuurgebouw Amare, waar Lilly aankondigde een fabriek van 3 miljard dollar (omgerekend 2,6 miljard euro) te willen bouwen in Katwijk voor de productie van medicijnen. Minister Vincent Karremans (Economische Zaken) noemde het "een van de grootste buitenlandse investeringen van de afgelopen jaren".

7 uur geleden
Massaclaim om terugleverkosten zonne-energie

DEN HAAG (ANP) - De terugleverkosten voor te veel opgewekte stroom via zonnepanelen zijn mogelijk tegen de regels. Claimorganisatie Claimer.nl is daar zelfs van overtuigd en is een massaclaim gestart tegen de energiemaatschappijen. Jurist Roelof de Nekker van de organisatie won al drie individuele zaken op dit gebied en vraagt consumenten zich nu te melden voor een gezamenlijke zaak.

8 uur geleden
Amazon en OpenAI sluiten deal van 38 miljard dollar voor ChatGPT

SEATTLE (ANP) - Amazon en OpenAI hebben een zevenjarige overeenkomst gesloten ter waarde van 38 miljard dollar, omgerekend 33 miljard euro. De bedrijven hebben afgesproken dat de eigenaar van ChatGPT rekenkracht van Amazon Web Services (AWS) kan gebruiken. Daarmee krijgt OpenAI toegang tot honderdduizenden geavanceerde Nvidia-processors om de populaire chatbot verder te ontwikkelen.

8 uur geleden