Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

China hint op meer maatregelen tegen grote techbedrijven

China hint op meer maatregelen tegen grote techbedrijven

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China wil de invloed van grote technologiebedrijven in het land verder beteugelen. Ook wil het land de corruptie die volgens het communistische regime gepaard gaat met de "wanordelijke" groei van kapitaal uitroeien. China geeft daarmee aan dat president Xi Jinping nog niet klaar is met zijn aanval op de volgens hem te grote machtspositie van het bedrijfsleven.

De Centrale Commissie voor Discipline Inspectie (CCDI), het anti-corruptie-orgaan van de Communistische Partij, verklaarde tijdens een bijeenkomst de banden tussen geld en macht te verbreken en de corruptie in een reeks industrieën aan te pakken. Ook beloofde de CCDI "genadeloos op te treden tegen politieke samenzweringen en de vorming van belangengroepen binnen de partij", meldt staatspersbureau Xinhua.

Door de strengere aanpak van grote technologiebedrijven als Alibaba en Tencent zag de Chinese beurs afgelopen jaar al ruim 1 biljoen dollar aan marktwaarde verdampen. Ook andere sectoren van e-commerce tot onderwijs en taxidiensten kregen te maken met strengere regels.

Waarschuwing

De harde woorden van de CCDI worden ook gezien als een waarschuwing voor de functionarissen van de Communistische Partij om zich koest te houden in aanloop naar de belangrijke bijeenkomst later dit jaar, waarop president Xi naar verwachting zijn derde ambtstermijn zal veiligstellen.

De waarschuwing van de CCDI viel samen met de uitzending van de vijfdelige documentaireserie Zero Tolerance door de Chinese staatszender CCTV. In een van de afleveringen was Zhou Jiangyong te zien, de voormalige partijleider van de stad Hangzhou in het oosten van het land, die naar verluidt zijn invloed gebruikte om de bedrijven van zijn jongere broer te helpen. Bij een van die bedrijven zou naar verluidt ook Ant Group van Jack Ma als investeerder betrokken zijn geweest.

Alibaba

Hoewel de link met Ant Group in de aflevering niet rechtstreeks werd genoemd zakte het aandeel Alibaba, de eigenaar van Ant Group, vrijdag flink op de beurs in Hongkong. Jack Ma, de steenrijke oprichter van webwinkelconcern Alibaba, verdween in het najaar van 2020 maandenlang van de radar nadat hij gebrouilleerd was geraakt met de Chinese regering.

Ook moest Alibaba de beursgang van zijn financiële divisie Ant Group in 2020 op het laatste moment afblazen en openden de toezichthouders een kartelonderzoek naar het concern. Ma heeft zich sindsdien nog maar zelden in het openbaar laten zien en is niet langer betrokken bij de dagelijkse bedrijfsvoering van Alibaba.

Meer uit Financieel

PostNL staakt tijdelijk pakketverzending naar VS om nieuwe regels

DEN HAAG (ANP) - PostNL stopt vanaf zaterdag tijdelijk met het versturen van pakketten naar de Verenigde Staten in verband met nieuwe Amerikaanse regels. Dat bevestigt een woordvoerder van het postbedrijf na berichtgeving van BNR. Het blijft nog wel mogelijk om brieven te sturen naar het land.

38 minuten geleden
Bierbrouwers: heffingen VS jammer voor Amerikaanse bierdrinker

DEN HAAG (ANP/BELGA/AFP) - Bierbrouwers betreuren de Amerikaanse importheffingen van 15 procent. "We vinden het jammer, zeker ook voor de Amerikaanse bierdrinker, dat het niet gelukt is nu al afspraken te maken om bier onder een nultarief te brengen", heeft directeur Meint Waterlander van brancheorganisatie Nederlandse Brouwers laten weten.

44 minuten geleden
Canada schaft tegenheffingen op bepaalde Amerikaanse goederen af

OTTAWA (ANP/AFP/RTR) - Canada schrapt per 1 september alle importheffingen op Amerikaanse goederen die vallen onder het huidige Noord-Amerikaanse vrijhandelsverdrag. Dat heeft de Canadese premier Mark Carney vrijdag aangekondigd, nadat verschillende media hierover al hadden bericht.

1 uur geleden
Europese beurzen sluiten in het groen na speech Fed-baas Powell

AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen zijn vrijdag overwegend positief de handel uitgegaan. Beleggers reageerden enthousiast op uitspraken van Federal Reserve-voorzitter Jerome Powell en kauwden nog na op de formele bekrachtiging van de handelsdeal tussen de Verenigde Staten en de Europese Unie op donderdag.

2 uur geleden
Nieuwe eigenaar schoenenmerk Van Lier mikt op 'lichtere' opzet

AMSTERDAM (ANP) - Een van de nieuwe eigenaren van schoenenmerk Van Lier, ondernemer Nick de Ronde Bresser, is van plan het bedrijf voort te zetten met een "lichtere" opzet. Dat betekent dat er waarschijnlijk geen eigen fysieke winkels komen en de distributie wordt uitbesteed aan een externe partij. De Ronde Bresser richtte dertien jaar geleden het schoenenmerk MIPACHA op en krijgt ook de dagelijkse leiding over Van Lier.

2 uur geleden
Eigenaar OnlyFans ontvangt honderden miljoenen aan dividend

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - OnlyFans heeft zijn eigenaar Leonid Radvinsky 701 miljoen dollar aan dividend uitgekeerd. Daarmee verdient de Oekraïens-Amerikaanse ondernemer opnieuw flink aan het steeds populairder wordende socialemediaplatform met content voor volwassenen.

2 uur geleden
Bloomberg: Canada schrapt tegenheffingen op Amerikaanse producten

OTTAWA (ANP/BLOOMBERG) - Canada gaat veel tegenheffingen afschaffen op Amerikaanse producten die vallen onder het huidige Noord-Amerikaanse vrijhandelsverdrag. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van anonieme bronnen. Met deze zet hoopt Canada de spanningen met het Witte Huis te verminderen.

2 uur geleden