China hekelt uitspraken Trump over conflict Israël en Iran
BEIJING (ANP/AFP) - China heeft ontstemd gereageerd op mededelingen van de Amerikaanse president Donald Trump over de strijd tussen Iran en Israël. "Olie op het vuur gooien, dreigementen uiten en de druk opvoeren zullen niet helpen om de situatie te de-escaleren, maar zullen het conflict alleen maar verergeren en uitbreiden", zei een woordvoerder van het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken.
De woordvoerder reageerde op een vraag over recente uitspraken van Trump. Die had op sociale media onder meer geschreven dat iedereen in de Iraanse hoofdstad Teheran onmiddellijk zou moeten evacueren. "China roept alle betrokken partijen, met name landen die bijzondere invloed hebben op Israël, op om hun verantwoordelijkheid te nemen, onmiddellijk maatregelen te treffen om de spanningen te verminderen en te voorkomen dat het conflict zich verder uitbreidt", zei de Chinese woordvoerder Guo Jiakun.
Meer uit Buitenland
NAYPYIDAW (ANP/AFP/DPA) - Het parlement van Myanmar is jaren na de militaire staatsgreep van 2021 voor het eerst weer bijeengekomen voor een normale bijeenkomst. De volksvertegenwoordiging is na omstreden verkiezingen gevuld met bondgenoten van het militaire regime.
4 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft landen in de regio opgeroepen niet samen te werken met televisiezender Iran International. In een verklaring wordt gewaarschuwd dat infrastructuur waar de zender gebruik van maakt op de Iraanse lijst met doelwitten kan worden gezet.
45 minuten geledenDUBAI (ANP/AFP) - De internationale luchthaven van Dubai hervat het vliegverkeer na een incident met een drone. "Vluchten van en naar DXB worden geleidelijk hervat naar geselecteerde bestemmingen, na de tijdelijke opschorting die als voorzorgsmaatregel was ingevoerd", meldt Dubai Airports in een verklaring.
1 uur geledenBEIROET (ANP) - Israël meldt dat het "beperkte en gerichte" grondoperaties uitvoert in het zuiden van Libanon. Die zijn gericht tegen belangrijke bolwerken van de Hezbollah-beweging, stelt de Israëlische krijgsmacht op X.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft in de nacht van zondag op maandag 145 Oekraïense drones neergeschoten, meldt het Russische ministerie van Defensie in een verklaring. Er zouden 53 drones zijn neergeschoten boven de regio Moskou.
2 uur geledenDUBAI (ANP/AFP) - Er is tijdelijk geen vliegverkeer mogelijk van en naar de internationale luchthaven van Dubai, meldt de luchtvaartautoriteit van de Verenigde Arabische Emiraten (VAE). De maatregel is tijdelijk en uit voorzorg vanwege veiligheidsoverwegingen, aldus de autoriteit.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De eerste ronde van de gemeenteraadsverkiezingen in Frankrijk heeft nog geen duidelijke winnaar voor het burgemeesterschap opgeleverd in grote steden, melden Franse media. In Parijs gaat een linkse kandidaat aan kop in de peilingen. In Marseille is er sprake van een nek-aan-nekrace tussen linkse en extreemrechtse kandidaten. Ook in andere grote steden is het nog spannend, meldt Le Monde.
2 uur geleden