Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

China hekelt nieuwe sancties VS, dreigt met tegenmaatregelen

China hekelt nieuwe sancties VS, dreigt met tegenmaatregelen

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De Chinese regering heeft zich stevig uitgesproken tegen de sancties die de Verenigde Staten vrijdag hebben opgelegd voor het steunen van Rusland in zijn oorlog tegen Oekraïne. Het ministerie van Handel meldt zondag "de nodige maatregelen te zullen nemen" om de belangen van bedrijven in China te beschermen.

De VS verdenken de Chinese bedrijven ervan Moskou te helpen westerse sancties te omzeilen en zijn leger op te bouwen. De sancties van vrijdag richten zich onder meer op bedrijven in China die betrokken zijn bij het sturen van gereedschap en kleine elektronica naar Rusland.

"China dringt er bij de VS op aan onmiddellijk een einde te maken aan hun verkeerde praktijken", aldus het ministerie in een verklaring. De sancties "verstoren de internationale handelsorde en -regels, belemmeren normale internationale economische en handelsuitwisselingen en bedreigen de veiligheid en stabiliteit van wereldwijde industriële en toeleveringsketens".

Washington heeft de Chinese regering in Beijing al herhaaldelijk gewaarschuwd voor haar steun aan de Russische defensie-industrie. Eerder zijn ook al honderden sancties uitgevaardigd om Moskou's vermogen te beperken om bepaalde technologieën voor militaire doeleinden in te zetten.

Meer uit Financieel

NVJ bezorgd over goedgekeurde overname RTL door DPG

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse Vereniging van Journalisten (NVJ) heeft bezorgd gereageerd op het nieuws dat toezichthouder ACM akkoord is gegaan met de overname van RTL Nederland door DPG Media. De journalistenbond vraagt zich af of er genoeg rekening is gehouden met bezwaren die de NVJ heeft ingebracht bij de toezichthouder.

13 minuten geleden
Adverteerders: groot Nederlands mediamerk goed, maar ook zorgen

AMSTERDAM (ANP) - Adverteerders zijn positief dat na de overname van RTL Nederland door DPG Media een grote Nederlandse mediapartij ontstaat die tegenwicht zou kunnen bieden aan grote internationale spelers. Tegelijkertijd blijven ze kritisch kijken of het samengevoegde bedrijf niet te veel macht krijgt bij prijsonderhandelingen over advertentieruimte.

29 minuten geleden
ACM onder voorwaarden akkoord met overname RTL Nederland door DPG

DEN HAAG (ANP) - Toezichthouder ACM is onder strenge voorwaarden akkoord gegaan met de overname van RTL Nederland door DPG Media, waardoor tal van kranten en tv-zenders per 1 juli onder één dak komen. Zo gelden er waarborgen om RTL Nieuws en NU.nl als afzonderlijke nieuwsmerken te behouden, met losse redacties die onderling geen content uitwisselen.

1 uur geleden
Elektronicafabrikant Xiaomi presenteert eerste SUV

BEIJING (ANP/AFP) - De presentatie van de eerste elektrische SUV van Xiaomi heeft volgens de Chinese elektronicafabrikant veel belangstelling opgeleverd. In het eerste uur dat dit mogelijk was, kwamen er een kleine 300.000 bestellingen binnen voor de auto. Topman Lei Jun reageerde overweldigd en sprak van een "wonder".

2 uur geleden
RTL Group koopt Duitse afdeling Sky en lijft voetbalrechten in

LUXEMBURG (ANP) - RTL Group neemt in Duitsland een belangrijke concurrent over. Het bedrijf koopt Sky Deutschland, dat in Duitsland onder andere uitzendrechten heeft voor de Duitse voetbalcompetitie, Engels voetbal en de Formule 1. Volgens RTL is dat een belangrijke aanvulling op de eigen nieuws- en entertainmentprogramma's voor de Duitse markt.

2 uur geleden
Schiphol past prijskaartjes parfum aan na klacht Consumentenbond

DEN HAAG (ANP) - Schiphol heeft de misleidende prijskaartjes bij parfum op de luchthaven aangepast na klachten van de Consumentenbond. De winkels op de luchthaven adverteerden met parfums die soms maar de helft van de 'local price' zouden kosten, maar volgens de Consumentenbond klopte dit in meerdere gevallen niet. De prijskaartjes in de winkels, folders en op de website zijn aangepast.

3 uur geleden
Transavia stopt na kritiek met omstreden piek-dalcontracten

SCHIPHOL (ANP) - Transavia stopt na kritiek van onder andere de politiek met het uitgeven van omstreden piek-dalcontracten. Dat bevestigt de Vereniging Nederlands Cabinepersoneel (VNC) na berichtgeving van Het Financieele Dagblad.

3 uur geleden