China hekelt maatregelen Trump om gijzeldiplomatie te bestrijden
BEIJING (ANP/AFP) - China heeft zich uitgesproken tegen het Amerikaanse besluit om een zwarte lijst te maken met landen die Amerikanen onterecht vastzetten. "China is een rechtsstaat en er is absoluut geen sprake van onrechtmatige detentie", reageerde een woordvoerder van het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken.
In een decreet van de Amerikaanse president Donald Trump staat dat landen aangemerkt kunnen worden als zogenoemde "state sponsors of wrongful detention", landen die onrechtmatige detentie steunen. Staten die geen gehoor geven aan een Amerikaanse eis om burgers uit de VS vrij te laten, kunnen te maken krijgen met allerlei strafmaatregelen. Die lopen uiteen van economische sancties tot een verbod voor Amerikanen om naar het land te reizen.
Het komt voor dat overheden buitenlanders oppakken om druk op hun thuislanden uit te oefenen. Een Amerikaanse functionaris noemde China, Iran en Afghanistan als landen die zich schuldig maken aan dergelijke "gijzeldiplomatie".
Meer uit Buitenland
PUERTO PRINCESA (ANP/AFP) - Bij een brand op een veerboot in de Filipijnse provincie Palawan zijn zeker vijf mensen om het leven gekomen. Meer dan tachtig mensen worden nog vermist. Dat meldt de kustwacht van het land. De oorzaak van de brand is vooralsnog onduidelijk en wordt onderzocht.
1 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - In de Oekraïense regio Sumy zijn vijf doden gevallen bij een aanval met Russische drones. 24 mensen raakten gewond. Dat meldt de nationale politie van Oekraïne donderdag op Telegram.
2 uur geledenBONN (ANP) - Opnieuw zijn afgelopen maand wereldwijde temperatuurrecords gesneuveld. Augustus verliep sinds het begin van de metingen nog niet eerder zo warm als dit jaar. Het werd op aarde gemiddeld 16,96 graden, heeft de Europese klimaatdienst Copernicus becijferd. Dat gemiddelde is precies gelijk aan dat van juli 2023. Daarmee staan beide maanden nu in de boeken als de warmste uit de meetreeks.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - In de laatste minuut en 42 seconden voordat het vrachtvliegtuig van Amazon Prime Air zondag in Miami van de landingsbaan schoot, maakte een van de piloten meerdere keren een opmerking over de te hoge snelheid tegen de andere piloot. Dat meldt de National Transportation Safety Board (NTSB) op basis van de stemopname van de cockpit.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Iranoorlog zou tot aan het einde van Donald Trumps presidentschap kunnen voortduren. Daarvoor waarschuwden hoge adviseurs van het Witte Huis, onder wie vicepresident JD Vance en minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio, de president tijdens besloten gesprekken. Dat meldde de Wall Street Journal woensdag op basis van Amerikaanse functionarissen.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump liep woensdag vertraging op toen hij vanaf Joint Base Andrews bij Washington wilde vertrekken naar het Republikeinse partijcongres in Dallas. De opblaasbare noodglijbaan van de Air Force One, een cadeau van Qatar, was per ongeluk uitgeklapt.
7 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - De Spaanse veiligheidsdienst heeft voorafgaand aan de massale instroom van migranten in de exclave Ceuta al gewaarschuwd voor een dergelijk incident. De Spaanse premier Pedro Sánchez zei eerder in het parlement juist dat er geen signalen waren voor zo'n instroom, maar uit nu vrijgegeven documenten blijkt het tegendeel.
10 uur geleden