
China heeft te weinig souvenirs van olympische mascotte
BEIJING (ANP/AFP) - Chinese fans van de Olympische Spelen hebben in hun zoektocht naar souvenirs te maken met lange wachtrijen en teleurstellingen. De autoriteiten geven toe dat er te weinig hebbedingetjes zijn gemaakt met de beeltenis van de olympische mascotte, de populaire pandabeer Bing Dwen Dwen.
Vanwege de coronaregels is het grotendeels onmogelijk voor fans om de Spelen bij te wonen. Veel Chinezen moeten dus genoegen nemen met de aankoop van een speelgoedpanda als aandenken. Het lijkt China echter niet te lukken om voldoende souvenirs te maken om te voldoen aan de vraag.
Chinese media maken melding van lange rijen bij de belangrijkste souvenirwinkel in de hoofdstad Beijing. Ook op onlineverkoopsites zou Bing Dwen Dwen al niet meer te krijgen zijn. Op het Chinese sociale medium Weibo eisen gebruikers massaal dat de overheid iets doet aan het 'pandatekort'. Zij willen dat slechts één souvenir per huishouden mag worden verkocht.
De Chinese organisatoren van het sportevenement wijten het tekort aan het Chinese nieuwjaar, dat samenvalt met de Spelen. Vanwege die vakantieperiode hebben veel fabrieksmedewerkers vakantie, wat de productie en levering van de souvenirs beïnvloedt. De autoriteiten beloven dat wordt gewerkt aan een oplossing voor het tekort van het aantal pandabeer-souvenirs.
Meer uit Buitenland
RABAT (ANP/BLOOMBERG) - Het Verenigd Koninkrijk steunt het plan van Marokko voor de Westelijke Sahara, een gebied dat al bijna vijftig jaar onderwerp van conflict is. Eerder lieten ook Kenia, Frankrijk en de Verenigde Staten weten het Marokkaanse plan te steunen.
28 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - Naar schatting 100.000 mensen zijn zondag afgekomen op festiviteiten op de Champs-Élysées in Parijs ter ere van de overwinning van Paris Saint-Germain in de Champions League-finale. Dat leidde tot gewelddadige confrontaties tussen fans en politie, die meermaals hard ingreep en pepperspray gebruikte.
29 minuten geledenTEL AVIV (ANP/AFP/RTR) - Het Israëlische leger verklaart dat het "niet op burgers heeft geschoten" in of rond een door de VS gesteund hulpcentrum in Zuid-Gaza. Eerder zondag meldden Palestijnse hulpdiensten dat het leger het vuur had geopend op een menigte Palestijnen bij een hulpdistributiepunt van de Gaza Humanitarian Foundation (GHF) in de stad Rafah in Gaza. Daarbij zouden 31 doden en meer dan honderd gewonden zijn gevallen.
1 uur geledenIRKOETSK (ANP/RTR/AFP/BLOOMBERG) - Oekraïne heeft meerdere militaire vliegvelden in Rusland aangevallen, melden bronnen bij de Oekraïense veiligheidsdiensten en pro-Russische bloggers. Een van de doelwitten zou een basis diep in Siberië zijn geweest, duizenden kilometers van de grens met Oekraïne.
5 uur geledenKYIV (ANP) - Oekraïne stuurt maandag een delegatie naar Istanbul om met Rusland te onderhandelen over een bestand in de ruim drie jaar durende oorlog tussen beide landen. President Volodymyr Zelensky schrijft op X dat minister van Defensie Roestem Oemjerov de afvaardiging leidt.
6 uur geledenAMMAN (ANP) - De Jordaanse koning Abdullah heeft een deel van de groep Arabische buitenlandministers die naar Ramallah zou afreizen uitgenodigd in de Jordaanse hoofdstad Amman. Dat meldt staatspersbureau Petra. De Israëlische regering weigerde de ministers zaterdag de toegang tot de stad op de Westelijke Jordaanoever omdat het om een "provocerende bijeenkomst" zou gaan.
7 uur geledenTEL AVIV (ANP) - De Israëlische oud-premier Ehud Barak denkt dat de oorlog in de Gazastrook alleen beëindigd kan worden met hulp van Arabische landen. Barak zei bij Buitenhof dat landen als Jordanië, Egypte en de Verenigde Arabische Emiraten een rol zouden kunnen spelen bij het opzetten van een nieuwe Palestijnse Autoriteit, zonder deelname van Hamas. Saudi-Arabië zou financieel moeten helpen.
7 uur geleden