Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

China geeft voetbaltoernooi terug om coronavirus

China geeft voetbaltoernooi terug om coronavirus

KUALA LUMPUR (ANP) - China heeft de organisatie van een kwalificatietoernooi voor voetbalsters voor de Olympische Spelen teruggegeven vanwege het coronavirus. Het toernooi werd eerder al verplaatst van Wuhan naar Nanjing, maar gaat nu helemaal niet door in China, dat in de ban is van het coronavirus. De uitbraak daarvan begon in Wuhan, maar is inmiddels al verspreid tot buiten de Chinese landsgrenzen.

De Aziatische voetbalbond heeft de wedstrijden verplaatst naar Sydney in Australië. Acht Aziatische landen zijn nog in de race voor twee olympische startbewijzen. Australië, China, Thailand en Taiwan spelen begin volgende maand een mini-toernooi met als inzet twee plekken in de play-offs, waar ook twee landen uit de andere poule aan meedoen. Bij de play-offs zijn twee tickets voor de Olympische Spelen te verdienen.

De Nederlandse voetbalsters plaatsten zich vorig jaar op het WK al voor de Spelen in Japan. Zes van de twaalf deelnemende landen aan het vrouwentoernooi zijn bekend.

Tennis

De ITF, de internationale tennisfederatie, besloot een kwalificatietoernooi voor de Fed Cup te verplaatsen. Het toernooi zou van 4 tot en met 8 februari gespeeld worden in de Chinese stad Dongguan, maar Nur-Sultan in Kazachstan werd vanwege de reisbeperkingen in China aangewezen als nieuwe locatie. Vorig jaar werd het toernooi ook in Nur-Sultan gespeeld.

Het gaat om Groep I Azië/Oceanië van de Fed Cup, een lagere divisie van het landentoernooi. In Kazachstan gaan zes landen, waaronder China en India, strijden om promotie in het landentoernooi.

Meer uit Voetbal

Troost stapt uit de raad van commissarissen van Feyenoord

ROTTERDAM (ANP) - Sjaak Troost vertrekt na zeven jaar uit de raad van commissarissen van Feyenoord. Hij stelt zijn functie per direct ter beschikking, zo laat de club uit Rotterdam weten.

6 uur geleden
Coach Van Persie vooral tevreden over eerste helft van Feyenoord

ROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie was vooral tevreden over de eerste helft van Feyenoord tegen Telstar (2-1). "We kwamen terug van een achterstand en maken twee goede goals", zei hij. "We creëerden ook veel kansen. Dat deden we goed."

8 uur geleden
Feyenoord verslaat Telstar met twee doelpunten van Hadj Moussa

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de thuiswedstrijd tegen Telstar met 2-1 gewonnen. Anis Hadj Moussa maakte beide doelpunten voor de thuisploeg. Jochem Ritmeester van de Kamp maakte de openingstreffer voor de bezoekers.

9 uur geleden
Feyenoord steviger op tweede plaats na zege met invaller Sterling

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de tweede plaats van de Eredivisie steviger in handen gekregen. De ploeg van trainer Robin van Persie won de thuiswedstrijd tegen Telstar (2-1) en heeft nu 5 punten meer dan NEC en Ajax, de nummers 3 en 4 van de competitie. Anis Hadj Moussa scoorde tweemaal voor de thuisploeg, waarvoor Raheem Sterling na ruim een uur onder luid applaus als invaller debuteerde.

9 uur geleden
AC Milan verliest koploper Inter na nederlaag uit het zicht

MILAAN (ANP) - AC Milan is nog verder achteropgeraakt op koploper Internazionale. De nummer 2 van de Serie A verloor voor eigen publiek van Parma (0-1). Mariano Troilo maakte in de slotfase het enige doelpunt van de wedstrijd.

11 uur geleden
Arsenal verslaat Tottenham met 4-1 in derby Noord-Londen

LONDEN (ANP) - Arsenal heeft de derby van Noord-Londen met 4-1 gewonnen bij Tottenham Hotspur. Door de overwinning is de voorsprong van koploper Arsenal weer 5 punten op nummer 2 Manchester City, dat een wedstrijd minder heeft gespeeld. Tottenham blijft 16e.

11 uur geleden
AZ verslaat Sparta en klimt naar vijfde plaats in Eredivisie

ALKMAAR (ANP) - Invallers Sven Mijnans en Kees Smit hebben AZ aan een thuiszege op Sparta Rotterdam geholpen (3-1). De invallers troffen in de tweede helft doel voor de club uit Alkmaar. Vervolgens maakte Milan Zonneveld het duel in de slotfase nog even spannend en bepaalde Troy Parrott de eindstand.

12 uur geleden