Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

China geeft voetbaltoernooi terug om coronavirus

China geeft voetbaltoernooi terug om coronavirus

KUALA LUMPUR (ANP) - China heeft de organisatie van een kwalificatietoernooi voor voetbalsters voor de Olympische Spelen teruggegeven vanwege het coronavirus. Het toernooi werd eerder al verplaatst van Wuhan naar Nanjing, maar gaat nu helemaal niet door in China, dat in de ban is van het coronavirus. De uitbraak daarvan begon in Wuhan, maar is inmiddels al verspreid tot buiten de Chinese landsgrenzen.

De Aziatische voetbalbond heeft de wedstrijden verplaatst naar Sydney in Australië. Acht Aziatische landen zijn nog in de race voor twee olympische startbewijzen. Australië, China, Thailand en Taiwan spelen begin volgende maand een mini-toernooi met als inzet twee plekken in de play-offs, waar ook twee landen uit de andere poule aan meedoen. Bij de play-offs zijn twee tickets voor de Olympische Spelen te verdienen.

De Nederlandse voetbalsters plaatsten zich vorig jaar op het WK al voor de Spelen in Japan. Zes van de twaalf deelnemende landen aan het vrouwentoernooi zijn bekend.

Tennis

De ITF, de internationale tennisfederatie, besloot een kwalificatietoernooi voor de Fed Cup te verplaatsen. Het toernooi zou van 4 tot en met 8 februari gespeeld worden in de Chinese stad Dongguan, maar Nur-Sultan in Kazachstan werd vanwege de reisbeperkingen in China aangewezen als nieuwe locatie. Vorig jaar werd het toernooi ook in Nur-Sultan gespeeld.

Het gaat om Groep I Azië/Oceanië van de Fed Cup, een lagere divisie van het landentoernooi. In Kazachstan gaan zes landen, waaronder China en India, strijden om promotie in het landentoernooi.

Meer uit Voetbal

Gastland Marokko als groepswinnaar naar knock-outfase Afrika Cup

RABAT (ANP) - Gastland Marokko gaat als groepswinnaar de knock-outfase in van de Afrika Cup. De ploeg van bondscoach Walid Regragui won in Rabat met 3-0 van Zambia en eindigde met 7 punten bovenaan in groep A.

5 uur geleden
De Ligt 'sukkelt' met blessure en mist weer duel ManUnited

MANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt mist ook de laatste wedstrijd van Manchester United in dit kalenderjaar. Coach Ruben Amorim gaf op de website van de club aan dat de verdediger dinsdag ontbreekt in de thuiswedstrijd tegen Wolverhampton Wanderers.

6 uur geleden
AZ wijzigt technische staf rond hoofdtrainer Martens

ALKMAAR (ANP) - AZ begint aan de tweede seizoenshelft met een gewijzigde technische staf. De Alkmaarse Eredivisionist meldt dat assistent-trainer Kenneth Goudmijn en keepers- en assistent-trainer Nick van Aart in het nieuwe jaar geen rol meer spelen in de staf rond hoofdtrainer Maarten Martens.

8 uur geleden
FIFA krijgt meer dan 150 miljoen aanmeldingen voor WK-tickets

ZÜRICH (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA meldt dat er al meer dan 150 miljoen aanvragen zijn voor tickets voor het WK voetbal van volgend jaar in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Volgens de bond kwam dit recordaantal verzoeken van fans uit meer dan tweehonderd verschillende landen.

9 uur geleden
Coach Sarri van Lazio ondergaat hartoperatie

ROME (ANP/RTR) - Coach Maurizio Sarri van de Italiaanse club Lazio heeft een hartoperatie ondergaan. Dat meldt de club uit de Serie A op zijn website. Het zou gaan om een kleine ingreep en de 66-jarige trainer kan volgens de club de komende dagen zijn werkzaamheden hervatten. Vermoedelijk zit hij zondag gewoon op de bank als Lazio Napoli ontvangt.

10 uur geleden
Ronaldo (40) houdt vast aan ambitie van 1000 doelpunten

DUBAI (ANP/DPA) - Cristiano Ronaldo heeft zijn ambitie om de grens van duizend doelpunten in zijn voetbalcarrière te bereiken opnieuw bevestigd. "Jullie weten wat mijn doel is. Ik wil titels winnen en ik wil op minimaal duizend doelpunten uitkomen. Ik ga dat aantal zeker halen als ik geen blessures oploop," zei de 40-jarige Portugees tijdens de Globe Soccer Awards-ceremonie in Dubai. Ronaldo, die zaterdag twee keer scoorde voor zijn club Al-Nassr, heeft momenteel 956 doelpunten gemaakt in alle competities.

17 uur geleden
Inter neemt met kleine zege op Atalanta koppositie weer over

BERGAMO (ANP) - Internazionale heeft de koppositie in de Serie A weer in handen genomen. Het elftal van trainer Cristian Chivu won bij Atalanta: 0-1.

1 dag geleden