China geeft voetbaltoernooi terug om coronavirus
KUALA LUMPUR (ANP) - China heeft de organisatie van een kwalificatietoernooi voor voetbalsters voor de Olympische Spelen teruggegeven vanwege het coronavirus. Het toernooi werd eerder al verplaatst van Wuhan naar Nanjing, maar gaat nu helemaal niet door in China, dat in de ban is van het coronavirus. De uitbraak daarvan begon in Wuhan, maar is inmiddels al verspreid tot buiten de Chinese landsgrenzen.
De Aziatische voetbalbond heeft de wedstrijden verplaatst naar Sydney in Australië. Acht Aziatische landen zijn nog in de race voor twee olympische startbewijzen. Australië, China, Thailand en Taiwan spelen begin volgende maand een mini-toernooi met als inzet twee plekken in de play-offs, waar ook twee landen uit de andere poule aan meedoen. Bij de play-offs zijn twee tickets voor de Olympische Spelen te verdienen.
De Nederlandse voetbalsters plaatsten zich vorig jaar op het WK al voor de Spelen in Japan. Zes van de twaalf deelnemende landen aan het vrouwentoernooi zijn bekend.
Tennis
De ITF, de internationale tennisfederatie, besloot een kwalificatietoernooi voor de Fed Cup te verplaatsen. Het toernooi zou van 4 tot en met 8 februari gespeeld worden in de Chinese stad Dongguan, maar Nur-Sultan in Kazachstan werd vanwege de reisbeperkingen in China aangewezen als nieuwe locatie. Vorig jaar werd het toernooi ook in Nur-Sultan gespeeld.
Het gaat om Groep I Azië/Oceanië van de Fed Cup, een lagere divisie van het landentoernooi. In Kazachstan gaan zes landen, waaronder China en India, strijden om promotie in het landentoernooi.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - De Spanjaard Javier Tebas, voorzitter van La Liga, stelt in een boodschap op X dat FIFA-voorzitter Gianni Infantino moet vertrekken. "Infantino mag niet doorgaan", luidt de kop boven een verklaring. "Dat de FIFA het voorstel om zijn competities te privatiseren heeft ingetrokken, is goed nieuws. Maar het zou een ernstige vergissing zijn om te denken dat daarmee het probleem is opgelost", aldus de baas van de Spaanse voetbalcompetitie.
8 uur geledenKLAGENFURT (ANP) - Denzel Dumfries heeft zaterdag in het Oostenrijkse Klagenfurt zijn debuut gemaakt voor Real Madrid. De Nederlandse international deed 75 minuten mee in een oefenduel met het Italiaanse Fiorentina als aanvaller aan de rechterkant. De wedstrijd eindigde in een 2-2-gelijkspel.
10 uur geledenNEW YORK (ANP) - De CONCACAF heeft zaterdag in navolging van de UEFA opgeroepen tot een "grondige herziening" van het bestuur van FIFA-voorzitter Gianni Infantino. De voetbalconfederatie van Noord-Amerika, Midden-Amerika en de Caraïben maakte dit bekend naar aanleiding van het inmiddels teruggetrokken plan van de FIFA om de exploitatie van het WK voetbal open te stellen voor particuliere investeerders.
11 uur geledenNYON (ANP) - De Europese voetbalbond UEFA heeft opgeroepen tot hervormingen binnen de FIFA. Dat blijkt zaterdag uit de reactie van de UEFA op het besluit van de wereldvoetbalbond om het omstreden investeringsplan in te trekken. "Het voorstel is van tafel. De taak om de FIFA opnieuw op te bouwen is pas net begonnen", schrijft de Europese bond in een verklaring.
18 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB heeft zijn vertrouwen in FIFA-voorzitter Gianni Infantino opgezegd vanwege de, inmiddels ingetrokken, investeringsplannen rond het WK voetbal. Dat laat een woordvoerder van de Nederlandse voetbalbond KNVB zaterdag weten aan het ANP.
19 uur geledenKUALA LUMPUR (ANP) - De voorzitter van de Aziatische voetbalbond AFC, Salman bin Ibrahim Al Khalifa, 'verwelkomt' de terugtrekking van het FIFA-plan om een deel van de commerciële rechten te vermarkten. Dat laat de AFC weten in een reactie op de eigen site. In de nacht van vrijdag op zaterdag trok wereldvoetbalbond FIFA het plan terug, na een boycot vanuit Europa en afwijzing door Noord- en Midden-Amerika en Azië.
22 uur geledenZÜRICH (ANP) - De FIFA heeft het omstreden plan om een belang in de commerciële rechten van het WK voetbal aan externe investeerders te verkopen laten varen, meldt de New York Post op basis van ingewijden. Volgens de Amerikaanse krant is het plan gestrand na felle weerstand vanuit de Europese voetbalwereld en verdeeldheid binnen de top van de wereldvoetbalbond.
1 dag geleden