'China geeft nieuwe dodental om alle gevallen te documenteren'
GENÈVE (ANP/RTR) - Het nieuwe dodental door het coronavirus dat China vrijdag heeft gepubliceerd is gedaan om "geen enkel geval ongedocumenteerd te laten". Dat zegt Maria van Kerkhove van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO).
China meldde vrijdag dat er nog eens 1290 doden in de stad Wuhan zijn gevallen door het coronavirus, maar dat die eerder nog niet zijn vastgelegd. Het zou gaan om sterfgevallen waarbij de dokter bijvoorbeeld de papieren niet goed invulde.
Volgens Kerkhove heeft China alle cijfers uit de periode dat de uitbraak daar op een hoogtepunt was nog eens nagelopen. Zo is er gekeken naar het aantal begrafenissen, de sterfgevallen in verzorgingshuizen en gevangenissen.
Het dodental in China, waar de uitbraak begon in de stad Wuhan, staat op 4632. Daar zijn volgens de officiële cijfers de afgelopen dagen amper doden bijgekomen.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Israël zegt grootschalig te bombarderen in "het hart van Teheran". Dat meldt het Israëlische leger, dat eraan toevoegt dat de aanvallen gericht zijn tegen "het terroristische regime".
10 minuten geledenMUSCAT (ANP/RTR) - Zeker een persoon is gewond geraakt toen drones een haven troffen in Oman. Het slachtoffer is een expat, berichten staatsmedia.
34 minuten geledenKARACHI (ANP/AFP/RTR) - Bij pro-Iraanse protesten bij het Amerikaanse consulaat in de Pakistaanse stad Karachi zijn zeker acht mensen omgekomen. Ook zouden zeker twintig mensen gewond zijn geraakt, melden de hulpdiensten. Over de identiteit van de slachtoffers is vooralsnog niets bekendgemaakt.
48 minuten geledenTEHERAN (ANP) - Kort voor de gezamenlijke aanvallen op Iran hebben de VS en Israël het moment van hun militaire campagne gewijzigd. Dat schrijft The New York Times op basis van ingewijden. Volgens de krant kon zo opperste leider Ali Khamenei snel worden uitgeschakeld.
53 minuten geledenTEL AVIV (ANP) - Veertig gebouwen in Tel Aviv hebben schade opgelopen na een Iraanse raketaanval op zaterdag. Dat melden de lokale autoriteiten volgens de krant Israëlische Haaretz.
58 minuten geledenKARACHI (ANP/AFP) - Betogers hebben in de Pakistaanse miljoenenstad Karachi geprobeerd het Amerikaanse consulaat te bestormen. Het ging volgens een verslaggever om een groep van honderden mensen.
1 uur geledenDUBAI (ANP/AFP/RTR) - De strijd in het Midden-Oosten houdt ook zondag aan. Verslaggevers hoorden explosies in Dubai, de hoofdstad Manama van Bahrein en Doha in Qatar. In de Israëlische hoofdstad Jeruzalem klonk het luchtalarm nadat nieuwe Iraanse raketlanceringen waren gemeld.
1 uur geleden