'China geeft nieuwe dodental om alle gevallen te documenteren'
GENÈVE (ANP/RTR) - Het nieuwe dodental door het coronavirus dat China vrijdag heeft gepubliceerd is gedaan om "geen enkel geval ongedocumenteerd te laten". Dat zegt Maria van Kerkhove van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO).
China meldde vrijdag dat er nog eens 1290 doden in de stad Wuhan zijn gevallen door het coronavirus, maar dat die eerder nog niet zijn vastgelegd. Het zou gaan om sterfgevallen waarbij de dokter bijvoorbeeld de papieren niet goed invulde.
Volgens Kerkhove heeft China alle cijfers uit de periode dat de uitbraak daar op een hoogtepunt was nog eens nagelopen. Zo is er gekeken naar het aantal begrafenissen, de sterfgevallen in verzorgingshuizen en gevangenissen.
Het dodental in China, waar de uitbraak begon in de stad Wuhan, staat op 4632. Daar zijn volgens de officiële cijfers de afgelopen dagen amper doden bijgekomen.
Meer uit Buitenland
PALM BEACH (ANP) - "Misschien verkopen we het, misschien houden we het," zei de Amerikaanse president Donald Trump maandag over de olie die de VS recent hebben ingenomen voor de kust van Venezuela. Mogelijk kan de olie worden gebruikt om de strategische reserves van de VS aan te vullen, aldus Trump.
1 uur geledenMAR-A-LAGO (ANP) - De Verenigde Staten gaan zeker twee nieuwe slagschepen bouwen. Dat kondigde de Amerikaanse president Donald Trump maandag aan bij een persconferentie in Mar-a-Lago met defensieminister Pete Hegseth. Uiteindelijk moeten er tussen de 20 en 25 nieuwe schepen worden gebouwd, zei Trump.
2 uur geledenPALM BEACH (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft maandag gezegd dat de Verenigde Staten Groenland "moeten hebben". Niet vanwege kritieke mineralen, maar om redenen van nationale veiligheid, aldus Trump.
2 uur geledenALEPPO (ANP/AFP/DPA) - Zeker drie mensen zijn om het leven gekomen door nieuw geweld in Syrië. Troepen van de nieuwe regering raakten in conflict met strijders van de door Koerden aangestuurde SDF-militie. Beide partijen hebben hun troepen opdracht gegeven de strijd te staken.
4 uur geledenCARACAS/MOSKOU (ANP/AFP) - Venezuela geniet Ruslands "volledige steun" in het oplopende conflict met de Verenigde Staten. Dat melden zowel Moskou als de regering van het Zuid-Amerikaanse land, nadat hun buitenlandministers elkaar eerder op de dag telefonisch hadden gesproken.
9 uur geledenABUJA (ANP/AFP) - De laatste leerlingen die werden gevangengenomen bij de massagijzeling bij een katholieke kostschool in Nigeria afgelopen maand, zijn vrijgelaten. Dat meldt de regering in dat land. Begin december werd al een honderdtal scholieren vrijgelaten. Nu gaat het om zo'n 130 leerlingen. In totaal werden 303 kinderen en twaalf personeelsleden gegijzeld. Vijftig van hen wisten kort na de ontvoering te ontsnappen.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - Chris Rea is maandagochtend op 74-jarige leeftijd overleden, dat meldt een woordvoerder van zijn familie aan de BBC. De zanger overleed na een kort ziekbed "vredig in het ziekenhuis, omringd door zijn familie", enkele dagen voor Kerstmis.
11 uur geleden