China gaat woekeraars in gokparadijs Macau aanpakken
MACAU (ANP/AFP) - China gaat woekerbedrijven in het gokparadijs Macau aanpakken. Volgens het ministerie van Openbare Veiligheid in Beijing verdienen illegale geldwisselkantoren jaarlijks vele tientallen miljoenen dollars met leningen aan Chinese gokkers.
Het schiereiland Macau, dat bekendstaat als het Las Vegas van het Oosten, is de enige plek in China waar gokken legaal is. Maar bezoekers van het Chinese vasteland zijn gebonden aan strenge regels. Zo mogen ze jaarlijks een beperkt bedrag in vreemde valuta omwisselen of in contanten meenemen.
De woekerbedrijven omzeilen deze regels door in Zhuhai - een stad op het vasteland die grenst aan Macau - Chinese yuan om te wisselen in Hong Kong dollars. Smokkelaars zorgen er vervolgens voor dat het geld in handen van Chinese gokkers komt. Door de hoge winsten die zo te behalen zijn, is het aantal woekeraars de laatste tijd snel gestegen, stellen de Chinese autoriteiten.
Meer uit Financieel
ROTTERDAM (ANP) - Voormalig topman van investeringsmaatschappij HAL Martijn van der Vorm is op 67-jarige leeftijd overleden. Dat heeft het bedrijf dinsdag bekendgemaakt. Van der Vorm was 21 jaar voorzitter van de raad van bestuur en tot mei 2025 voorzitter van de raad van commissarissen.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De Eindhovense chipfabrikant NXP Semiconductors, met een beursnotering in New York, heeft in het eerste kwartaal van dit jaar de opbrengsten zien stijgen. Ook de winst nam toe, werd dinsdag bekend.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Beleggers in New York verzilverden dinsdag een deel van hun winsten, na de recordstanden op de koersenborden vorige week. Het sentiment werd gedrukt door stijgende olieprijzen en een zorgwekkend bericht over AI-bedrijf OpenAI.
4 uur geledenXIAN (ANP/BLOOMBERG) - De verliezen bij het Chinese Longi Green Energy Technology, de grootste producent van zonnepanelen ter wereld, zijn afgelopen kwartaal flink opgelopen. Dat komt vooral doordat fabrikanten meer produceren dan er vraag is.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Handel heeft vorige week meerdere chipapparatuurbedrijven opgedragen om bepaalde leveringen aan de grote Chinese chipmaker Hua Hong stop te zetten. Dat zeggen ingewijden tegen persbureau Reuters.
6 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De winst van de Europese vliegtuigbouwer Airbus is in het eerste kwartaal van dit jaar gehalveerd. Dat komt doordat de levering van vliegtuigen in die periode daalde tot het laagste niveau sinds 2009, zo werd dinsdag bekendgemaakt.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het besluit van de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) om uit oliekartel OPEC te stappen en de olieproductie op te voeren, leidt voorlopig niet tot lagere olieprijzen, verwacht energiedeskundige Hans van Cleef. "De VAE kunnen wel meer gaan produceren, maar de exportcapaciteit is natuurlijk erg beperkt. Op de korte termijn zullen de effecten minimaal zijn", zegt Van Cleef van onderzoeksbureau EqoLibrium.
8 uur geleden