Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

China gaat speciale staatsleningen uitgeven voor steun economie

China gaat speciale staatsleningen uitgeven voor steun economie

BEIJING (ANP/RTR/AFP/BLOOMBERG) - De Chinese regering gaat speciale staatsleningen uitgeven om zo geld op te halen om de zwakke economie van China te stimuleren, door bijvoorbeeld de huizenmarkt te steunen, te helpen bij de schuldenverlichting van lokale overheden en de kredietverstrekking door banken aan te jagen. Dat meldde de Chinese minister van Financiën in een persconferentie. De laatste tijd kwam China al met een reeks plannen om de kwakkelende economie te helpen, onder meer door renteverlagingen.

Minister van Financiën Lan Fo'an verklaarde verder dat er nu al omgerekend 325 miljard dollar aan financiële middelen voor de komende drie maanden klaarligt om de zwakke vastgoedmarkt en torenhoge schuldenlasten van lokale overheden aan te pakken. China, de tweede economie van de wereld, gaat gebukt onder een zwakke binnenlandse vraag en een laag consumentenvertrouwen en kampt ook met een crisis in de vastgoedsector, waardoor meerdere vastgoedontwikkelaars zijn omgevallen.

De opbrengst van de speciale staatsleningen moet onder meer gaan naar de financiering van grote Chinese staatsbanken. Er werd niet gemeld hoeveel geld Beijing met die speciale staatsleningen wil ophalen. Volgens persbureau Bloomberg zou het gaan om een bedrag van minstens 142 miljard dollar dat naar de grote overheidsbanken moet gaan.

Directe financiële steun

Eerder verlaagde China al verschillende belangrijke rentetarieven voor banken en de hoeveelheid geld die ze moeten aanhouden. Dat moet de kredietverstrekking aan consumenten stimuleren. Verder verlaagt het land de leenkosten voor hypotheken en worden regels voor de aankoop van een tweede huis versoepeld.

De regering zou ook met directe financiële steun aan huishoudens willen komen, zoals subsidies voor de aanschaf van huishoudelijke apparaten en geld voor gezinnen met twee of meer kinderen. Studenten moeten ook meer financiële hulp krijgen. Volgens minister Lan heeft China, dat ook kampt met een hoge jeugdwerkloosheid, de financiële ruimte om al die steunpakketten te kunnen betalen.

De Chinese regering heeft een officiële doelstelling voor een economische groei van circa 5 procent dit jaar, maar er zijn grote twijfels of die gehaald kan worden. Verschillende grote zakenbanken hebben hun groeiverwachtingen voor China naar beneden bijgesteld. President Xi Jinping heeft opgeroepen meer te doen om de groeidoelstelling te bereiken.

Meer uit Financieel

Olieproductie Koeweit omlaag, benzine mogelijk nog duurder

KOEWEIT (ANP/BLOOMBERG) - Koeweit, de op vier na grootste olieproducent van oliekartel OPEC, heeft de olie- en raffinageproductie teruggeschroefd na de vertraging van het scheepvaartverkeer door de Straat van Hormuz. Het terugschroeven van de olieproductie door Koeweit kan de olieprijzen verder opstuwen, waardoor benzine aan de pomp mogelijk nog duurder wordt.

8 uur geleden
Reuters: EU onderzoekt hulp voor bedrijven bij energiekosten

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie onderzoekt of ze de druk op bedrijven die worstelen met de hoge energieprijzen kan verlichten, onder andere door te kijken naar energiebelastingen, kosten voor het elektriciteits- en gasnetwerk en CO2-kosten. Dat staat in een document dat door persbureau Reuters is ingezien.

10 uur geleden
ANVR waarschuwt voor extreem dure tickets door schaarse vluchten

DEN HAAG (ANP) - Door het beperkte aantal vluchten uit het Midden-Oosten en delen van Azië vragen sommige luchtvaartmaatschappijen extreem hoge bedragen voor stoelen op vluchten richting Europa, waarschuwt Frank Radstake, directeur van de ANVR.

10 uur geleden
TUI zoekt naar vluchten voor honderden gestrande reizigers

DEN HAAG (ANP) - Reisorganisatie TUI kan nog niet zeggen wanneer gestrande reizigers in het Midden-Oosten en het Verre Oosten naar huis kunnen. Inmiddels zijn al honderden reizigers terug, maar er zitten er ook nog honderden vast, zegt een woordvoerster van TUI.

13 uur geleden
Vliegverkeer Dubai gedeeltelijk hervat na tijdelijke stillegging

DUBAI (ANP/AFP) - Dubai Airport hervat zaterdag deels het vliegverkeer, kort nadat de operaties waren stilgelegd. Eerder op de dag werd het vliegverkeer stilgelegd nadat de luchtverdediging een object boven het gebied had onderschept. In Dubai werden twee explosies gemeld.

14 uur geleden
Dubai Airport legt vliegverkeer stil na onderschept object

DUBAI (ANP) - Dubai Airport, een van de drukste luchthavens ter wereld, heeft zaterdag het vliegverkeer stilgelegd nadat de luchtverdediging een object boven het gebied had onderschept. Eerder op de dag werden in Dubai twee explosies gemeld.

15 uur geleden
Emirates schort vluchten naar en vanuit Dubai toch weer op

DUBAI (ANP/RTR) - Emirates heeft alle vluchten van en naar Dubai voor onbepaalde tijd opgeschort, maakte de luchtvaartmaatschappij zaterdag bekend. Vrijdag kondigde Emirates juist aan vanaf zaterdag weer dagelijks van thuisbasis Dubai naar tientallen bestemmingen te vliegen, waaronder Schiphol.

16 uur geleden