Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

China gaat meer plastic recyclen en verbiedt dunne tasjes

China gaat meer plastic recyclen en verbiedt dunne tasjes

PEKING (ANP/RTR) - China gaat in de strijd tegen zwerfafval het gebruik van plastic verminderen en tegelijkertijd meer inzetten op het recyclen van de kunststof. Om "de hele keten van plasticvervuiling" tegen te gaan, gaat het land extreem dunne plastic tasjes verbieden en wordt het gebruik van andere materialen zoals bamboe gepromoot. Dat staat in een ‘vijfjarenplan’ van de overheid, dat er ook voor moet zorgen dat in 2025 dagelijks een derde meer stadsafval wordt verbrand.

China gebruikt nu 60 miljoen ton plastic per jaar, waarvan een derde wordt gerecycled. Grote steden werden eerder al aangespoord om afval te gaan scheiden, recyclefabrieken te bouwen en plastic producten te verbieden die maar één keer kunnen worden gebruikt. Ook kwam er vorig jaar een afvalwet, waardoor boetes voor overtreders tien keer zo hoog werden.

In China gaat ook het gebruik van microplastic in cosmetische producten aan banden, iets wat eerder al in de Verenigde Staten en Europa gebeurde. Ook moeten winkeliers en bezorgers stoppen met het "onredelijk" met plastic verpakken van producten en worden andere materialen als bamboe, hout, papier en afbreekbaar plastic gepromoot.

Een verantwoordelijke overheidscommissie wijst vooral op het schadelijke effect van plastic doordat het moeilijk afbreekbaar is en in het water en in de grond terechtkomt. "Dat zorgt voor zichtbare vervuiling, bodemschade, microplastics en andere milieurisico’s", aldus de commissie, die spreekt over een wereldwijd probleem.

Meer uit Financieel

AEX opent hoger op eerste handelsdag van nieuw beursjaar 2026

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag, op de eerste handelsdag van het nieuwe beursjaar 2026, met winst geopend. Op nieuwjaarsdag waren de Europese beurzen gesloten. Ook op Wall Street wordt de handel hervat na een vrije dag voor handelaren op donderdag.

36 minuten geleden
FT: Lagarde verdient meer dan ECB in jaarverslagen meldt

LONDEN (ANP) - President Christine Lagarde van de Europese Centrale Bank (ECB) verdient veel meer dan alleen het basissalaris dat de ECB jaarlijks bekendmaakt. Dat schrijft de Financial Times na eigen onderzoek. Volgens de Britse zakenkrant verdient de Française daardoor bijna vier keer zoveel als het Amerikaanse centralebankhoofd Jerome Powell.

1 uur geleden
Frans postbedrijf opnieuw getroffen door cyberaanval

PARIJS (ANP/BELGA) - Het Franse postbedrijf La Poste is donderdag voor de tweede keer in korte tijd getroffen door een cyberaanval. De onlinediensten waren op nieuwjaarsdag daardoor tijdelijk moeilijk bereikbaar. Een soortgelijk incident verstoorde eerder al de pakjesafhandeling tijdens de kerstperiode.

1 uur geleden
Bedrijvigheid Nederlandse industrie groeit iets minder sterk

ZEIST (ANP) - De bedrijvigheid in de Nederlandse industrie heeft in december een iets minder sterke groei laten zien dan in november. Dat meldt de Nederlandse Vereniging voor Inkoopmanagement (Nevi) op basis van haar maandelijkse meting naar de industriële activiteit. Volgens de onderzoekers was er een minder grote groei van het aantal nieuwe orders, wat zorgde voor een daling van de productieomvang.

2 uur geleden
China heft belasting op condooms om geboortecijfer aan te jagen

BEIJING (ANP/RTR) - China heeft per 1 januari een einde gemaakt aan zijn jarenlange belastingvrijstelling op voorbehoedsmiddelen, in een nieuwe poging om het dalende geboortecijfer in het Aziatische land aan te jagen. Condooms en anticonceptiepillen worden voortaan belast met een btw-tarief van 13 procent, het standaardtarief voor de meeste consumentengoederen.

2 uur geleden
VS stellen hogere importheffingen op meubilair een jaar uit

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de hogere importheffingen op meubilair en keuken- en badkamerkastjes met een jaar uitgesteld. De extra invoerbelasting zou met ingang van het nieuwe jaar van kracht zijn, maar wordt nu vooruitgeschoven naar 1 januari 2027, maakte het Witte Huis bekend.

18 uur geleden
Verzekeraars ontvangen eerste schademeldingen na jaarwisseling

DEN HAAG/UTRECHT (ANP) - Bij verzekeraars komen de eerste schademeldingen na de jaarwisseling binnen. Het gaat onder andere om brandschade aan auto's, woningen, schuren en schuttingen.

18 uur geleden