Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

China gaat doelstellingen uitstoot broeikasgas aanscherpen

China gaat doelstellingen uitstoot broeikasgas aanscherpen

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - China heeft een voorstel van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) afgewezen om centrale-overheidsfondsen te gebruiken om onafgemaakte woningen af te bouwen. Het IMF opperde dat China op die manier een belangrijk probleem kan oplossen waarvan de op een na grootste economie al langere tijd last heeft. Maar China vindt de suggestie geen optie.

China staat vol met lege, onverkoopbare of nooit afgemaakte flats. Grote Chinese vastgoedconcerns als Evergrande en Country Garden kampen al tijden met grote financiële problemen. De autoriteiten hebben tot dusver tevergeefs geprobeerd de vastgoedmarkt nieuw leven in te blazen.

Het IMF riep China daarom op om "eenmalig" overheidsgeld in te zetten om reeds verkochte panden af te maken en op te leveren of huizenkopers te compenseren. Financieel persbureau Bloomberg heeft uitgerekend dat hiermee uitgesmeerd over meerdere jaren bijna 1000 miljard dollar aan kosten gemoeid zou zijn.

Marktgerichte oplossing

Maar China vindt het beter om een "marktgerichte" oplossing te vinden. "Het zou ongepast zijn als de centrale overheid rechtstreeks financiële steun zou verlenen, omdat dit zou kunnen leiden tot de verwachting dat overheid in de toekomst telkens reddend te hulp zal schieten", aldus Zhang Zhengxin, die namens China in het bestuur zit van de organisatie in Washington.

De analyse van het IMF laat zien hoe groot de uitdagingen zijn waarmee China te maken heeft. De problemen op de Chinese huizenmarkt hebben afgelopen jaren een grote rem gezet op de economische groei van het land. Ook was de dreiging van een financiële crisis nooit ver weg door de angst voor een vastgoed-zeepbel.

Technologiesector

Toch zijn de autoriteiten niet bereid meer steun te verlenen. Dat komt onder meer door hun overtuiging dat ze de economie meer willen richten op de technologiesector. De overheid heeft banken wel aangespoord om geld te lenen aan ontwikkelaars. Ook zijn er andere maatregelen genomen, maar de bedragen die daarmee zijn gemoeid vallen volgens critici in het niet bij wat er nodig is om het tij te keren.

Het IMF is in een rapport over de Chinese economie met meerdere aanbevelingen gekomen. Zo riep het fonds China ook op om te stoppen met allerlei subsidies voor de eigen industrie, waarmee China de handel in de wereld zou verstoren. China wil daar evenwel niets van weten. Beijing reageerde door te zeggen dat de opkomst van industrieën als de productie van elektrische voertuigen te danken is aan innovatie van het bedrijfsleven en niet aan subsidies.

Meer uit Financieel

Hypotheker: starters bereiken financiële grens op woningmarkt

CAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - Voor het eerst in jaren stijgt het gemiddelde hypotheekbedrag onder starters nauwelijks meer. Ze lijken hun financiële grens bereikt te hebben, meldt De Hypotheker. Tegelijkertijd zijn woningen in maart gemiddeld 5 procent duurder geworden dan een jaar eerder.

2 uur geleden
Wall Street sluit opnieuw hoger, Nvidia bij dalers na cijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met kleine koerswinsten gesloten, waarmee een vervolg werd gegeven aan de flinke plussen een dag eerder. AI-chipconcern Nvidia behoorde echter tot de verliezers op Wall Street na de bekendmaking van kwartaalcijfers woensdag nabeurs.

3 uur geleden
Citroën komt met elektrische versie van beroemde 2CV

PARIJS (ANP/AFP) - Het Franse autobedrijf Citroën gaat een elektrische versie maken van de beroemde Citroën 2CV, waarvan de productie in 1990 stopte. Dat maakte het bedrijf donderdag bekend. De nieuwe elektrische Citroën 2CV moet in oktober aan het publiek gepresenteerd worden op de autoshow van Parijs.

6 uur geleden
AEX-index scherpt slotrecord iets aan, olieprijzen hoger

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is donderdag licht hoger gesloten, waarmee het slotrecord van een dag eerder iets werd aangescherpt. De chipbedrijven ASML en Besi stonden opnieuw bij de stijgers op het Damrak na de cijfers van AI-chipconcern Nvidia. De olieprijzen gingen omhoog door hernieuwde zorgen over de oorlog in het Midden-Oosten.

8 uur geleden
Modemerk Ralph Lauren overtreft omzet- en winstverwachtingen

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Modemerk Ralph Lauren heeft afgelopen boekjaar meer kleding verkocht, ondanks hogere prijzen. Het bedrijf meldt in zijn jaarupdate zowel meer winst als omzet dan een jaar eerder.

8 uur geleden
AI-chipbedrijf Nvidia licht hoger op Wall Street na resultaten

NEW YORK (ANP) - Nvidia ging donderdag licht omhoog op de beurzen in New York. De grootste verkoper van chips voor kunstmatige intelligentie (AI) behaalde afgelopen kwartaal opnieuw recordresultaten door de aanhoudende grote vraag naar chips voor AI-datacenters. Volgens topman Jensen Huang verloopt de bouw van AI-fabrieken met "uitzonderlijke snelheden" en is sprake van de "grootste expansie van infrastructuur in de menselijke geschiedenis".

10 uur geleden
AWVN voorziet 'vervelende situaties' bij loontransparantie

DEN HAAG (ANP) - Werkgeversvereniging AWVN denkt dat het wetsvoorstel voor loontransparantie voor "vervelende situaties" op de werkvloer kan zorgen. Ook voorziet de vereniging, net als werkgeversorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland, veel administratieve lasten voor werkgevers.

10 uur geleden