Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

China gaat doelstellingen uitstoot broeikasgas aanscherpen

China gaat doelstellingen uitstoot broeikasgas aanscherpen

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - China heeft een voorstel van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) afgewezen om centrale-overheidsfondsen te gebruiken om onafgemaakte woningen af te bouwen. Het IMF opperde dat China op die manier een belangrijk probleem kan oplossen waarvan de op een na grootste economie al langere tijd last heeft. Maar China vindt de suggestie geen optie.

China staat vol met lege, onverkoopbare of nooit afgemaakte flats. Grote Chinese vastgoedconcerns als Evergrande en Country Garden kampen al tijden met grote financiële problemen. De autoriteiten hebben tot dusver tevergeefs geprobeerd de vastgoedmarkt nieuw leven in te blazen.

Het IMF riep China daarom op om "eenmalig" overheidsgeld in te zetten om reeds verkochte panden af te maken en op te leveren of huizenkopers te compenseren. Financieel persbureau Bloomberg heeft uitgerekend dat hiermee uitgesmeerd over meerdere jaren bijna 1000 miljard dollar aan kosten gemoeid zou zijn.

Marktgerichte oplossing

Maar China vindt het beter om een "marktgerichte" oplossing te vinden. "Het zou ongepast zijn als de centrale overheid rechtstreeks financiële steun zou verlenen, omdat dit zou kunnen leiden tot de verwachting dat overheid in de toekomst telkens reddend te hulp zal schieten", aldus Zhang Zhengxin, die namens China in het bestuur zit van de organisatie in Washington.

De analyse van het IMF laat zien hoe groot de uitdagingen zijn waarmee China te maken heeft. De problemen op de Chinese huizenmarkt hebben afgelopen jaren een grote rem gezet op de economische groei van het land. Ook was de dreiging van een financiële crisis nooit ver weg door de angst voor een vastgoed-zeepbel.

Technologiesector

Toch zijn de autoriteiten niet bereid meer steun te verlenen. Dat komt onder meer door hun overtuiging dat ze de economie meer willen richten op de technologiesector. De overheid heeft banken wel aangespoord om geld te lenen aan ontwikkelaars. Ook zijn er andere maatregelen genomen, maar de bedragen die daarmee zijn gemoeid vallen volgens critici in het niet bij wat er nodig is om het tij te keren.

Het IMF is in een rapport over de Chinese economie met meerdere aanbevelingen gekomen. Zo riep het fonds China ook op om te stoppen met allerlei subsidies voor de eigen industrie, waarmee China de handel in de wereld zou verstoren. China wil daar evenwel niets van weten. Beijing reageerde door te zeggen dat de opkomst van industrieën als de productie van elektrische voertuigen te danken is aan innovatie van het bedrijfsleven en niet aan subsidies.

Meer uit Financieel

UWV verdubbelt tijdelijk beslistermijn WIA-beoordelingen

AMSTERDAM (ANP) - Uitkeringsinstantie UWV verlengt de beslistermijn voor WIA-beoordelingen en herbeoordelingen met ingang van het nieuwe jaar tijdelijk van acht naar zestien weken. Het lukt de organisatie al langere tijd niet om mensen die mogelijk arbeidsongeschikt zijn binnen de gestelde termijn duidelijkheid te geven. Dat komt door een aanhoudende toename van beoordelingsaanvragen en een tekort aan verzekeringsartsen.

20 minuten geleden
Leidinggevende bij KLM wordt nieuwe topman van Transavia

SCHIPHOL (ANP) - Paul Terstegge wordt de nieuwe topman van Transavia. Begin oktober werd bekend dat de huidige topman Marcel de Nooijer de budgetmaatschappij verlaat. Terstegge volgt hem per 1 februari 2026 op, meldt Transavia.

47 minuten geleden
Meer elektrische auto's verkocht door dreigende hogere bijtelling

AMSTERDAM (ANP) - De verkoop van nieuwe elektrische auto's is afgelopen maand fors gestegen. Dat is waarschijnlijk een gevolg van een eerder plan om de bijtelling voor zakelijke rijders begin volgend jaar te verhogen, melden brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging. Dat plan is inmiddels afgezwakt, maar de auto's waren al besteld.

1 uur geleden
Bitcoin zakt weer naar laagste niveau sinds april

SINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De prijs van de bitcoin is maandag weer gezakt tot het laagste niveau sinds april dit jaar. De grootste cryptomunt ter wereld leek zich de afgelopen dagen te handhaven boven de 91.000 dollar, maar viel op de eerste dag van december terug tot onder de 86.000 dollar (ruim 74.000 euro).

1 uur geleden
Consumenten hebben vaker voorkeur voor afhalen van pakketjes

DEN HAAG (ANP) - Consumenten laten deze feestdagenperiode hun pakketjes liever bij een PostNL-punt of pakketautomaat bezorgen dan vorig jaar. Volgens het post- en pakketbedrijf, dat keek naar de doorgegeven voorkeuren in de eigen app, gaat het om een groei van 40 procent. Het gebruik van pakketautomaten steeg met 60 procent.

1 uur geleden
Meer hypotheekaanvragen door aankondiging rentestijgingen

DE MEERN (ANP) - Het aantal hypotheekaanvragen is afgelopen maand flink gestegen vergeleken met een jaar eerder. Vooral in de derde week van november was er een piek, na aankondigingen van rentestijgingen door meerdere geldverstrekkers. Het aantal aanvragen steeg met ruim 12 procent ten opzichte van een jaar eerder, meldt het Hypotheken Data Netwerk (HDN).

3 uur geleden
Airbus bijna klaar met updaten vliegtuigen met softwareprobleem

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Het overgrote deel van de ongeveer 6000 Airbus-vliegtuigen van het type A320 die te maken hadden met een softwareprobleem, heeft in het weekend de benodigde update gekregen. Hierdoor heeft de Europese fabrikant Airbus een grotere verstoring kunnen voorkomen bij wat de grootste terugroepactie van het bedrijf tot nu toe was.

3 uur geleden