Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

China gaat doelstellingen uitstoot broeikasgas aanscherpen

China gaat doelstellingen uitstoot broeikasgas aanscherpen

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - China heeft een voorstel van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) afgewezen om centrale-overheidsfondsen te gebruiken om onafgemaakte woningen af te bouwen. Het IMF opperde dat China op die manier een belangrijk probleem kan oplossen waarvan de op een na grootste economie al langere tijd last heeft. Maar China vindt de suggestie geen optie.

China staat vol met lege, onverkoopbare of nooit afgemaakte flats. Grote Chinese vastgoedconcerns als Evergrande en Country Garden kampen al tijden met grote financiële problemen. De autoriteiten hebben tot dusver tevergeefs geprobeerd de vastgoedmarkt nieuw leven in te blazen.

Het IMF riep China daarom op om "eenmalig" overheidsgeld in te zetten om reeds verkochte panden af te maken en op te leveren of huizenkopers te compenseren. Financieel persbureau Bloomberg heeft uitgerekend dat hiermee uitgesmeerd over meerdere jaren bijna 1000 miljard dollar aan kosten gemoeid zou zijn.

Marktgerichte oplossing

Maar China vindt het beter om een "marktgerichte" oplossing te vinden. "Het zou ongepast zijn als de centrale overheid rechtstreeks financiële steun zou verlenen, omdat dit zou kunnen leiden tot de verwachting dat overheid in de toekomst telkens reddend te hulp zal schieten", aldus Zhang Zhengxin, die namens China in het bestuur zit van de organisatie in Washington.

De analyse van het IMF laat zien hoe groot de uitdagingen zijn waarmee China te maken heeft. De problemen op de Chinese huizenmarkt hebben afgelopen jaren een grote rem gezet op de economische groei van het land. Ook was de dreiging van een financiële crisis nooit ver weg door de angst voor een vastgoed-zeepbel.

Technologiesector

Toch zijn de autoriteiten niet bereid meer steun te verlenen. Dat komt onder meer door hun overtuiging dat ze de economie meer willen richten op de technologiesector. De overheid heeft banken wel aangespoord om geld te lenen aan ontwikkelaars. Ook zijn er andere maatregelen genomen, maar de bedragen die daarmee zijn gemoeid vallen volgens critici in het niet bij wat er nodig is om het tij te keren.

Het IMF is in een rapport over de Chinese economie met meerdere aanbevelingen gekomen. Zo riep het fonds China ook op om te stoppen met allerlei subsidies voor de eigen industrie, waarmee China de handel in de wereld zou verstoren. China wil daar evenwel niets van weten. Beijing reageerde door te zeggen dat de opkomst van industrieën als de productie van elektrische voertuigen te danken is aan innovatie van het bedrijfsleven en niet aan subsidies.

Meer uit Financieel

Tesla toont zelfrijdend systeem in afwachting van goedkeuring RDW

AMSTERDAM (ANP) - Tesla verwacht zijn geavanceerde rijhulpsysteem Full Self-Driving (Supervised) binnenkort naar Nederland te brengen. Daarmee kunnen Tesla-rijders zonder handen aan het stuur door het verkeer gaan, zolang ze als bestuurder blijven opletten. In eerste instantie gaat het wel nog om demonstraties. Tesla hoopt dat het zelfrijdende systeem ergens dit voorjaar ook echt door gewone automobilisten op de openbare weg mag worden gebruikt.

1 uur geleden
Chipbedrijf Applied Materials stijgt op Wall Street na cijfers

NEW YORK (ANP) - Applied Materials behoorde vrijdag tot de grote winnaars op de beurzen in New York. De grootste fabrikant van chipapparatuur in de Verenigde Staten presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht. Ook gaf het bedrijf, dat een belang heeft in het Nederlandse Besi, een sterke verwachting af voor het huidige kwartaal. Volgens topman Gary Dickerson profiteert het bedrijf van versnelde investeringen in AI en de grote vraag naar krachtige en energiezuinige chips. Het aandeel werd 14 procent hoger gezet.

1 uur geleden
Topman Heijmans wil meer mensen uit bedrijfsleven in politiek

AMSTERDAM (ANP) - De topman van bouwbedrijf Heijmans wil dat meer mensen vanuit het bedrijfsleven de politiek ingaan. Onlangs werd bekend dat Heleen Herbert, die tot voor kort commercieel directeur bij het bouwbedrijf was, minister van Economische Zaken in het nieuwe kabinet wordt.

1 uur geleden
Luchtvaartbranche noemt dividenduitkering Schiphol 'wrang'

SCHIPHOL (ANP) - BARIN, de organisatie die de belangen van luchtvaartmaatschappijen in Nederland behartigt, vindt het "wrang" dat Schiphol dit jaar dividend gaat uitkeren aan zijn aandeelhouders en dan met name de gemeente Amsterdam. De gemeente laat zich doorgaans kritisch uit over Schiphol, maar vangt nu ook ruim dividend, stelt voorzitter Marnix Fruitema.

2 uur geleden
Heijmans voorziet voorlopig nog hinder door stikstofcrisis

AMSTERDAM (ANP) - Bouwbedrijf Heijmans heeft last van de stikstofcrisis en lange vergunningprocedures bij het bouwen van nieuwe woningen. Topman Ton Hillen verwacht dat daar voorlopig nog geen einde aan komt. Hij houdt er rekening mee dit jaar iets minder woningen te verkopen dan in 2025.

2 uur geleden
Schiphol-topman: kwaliteit luchthaven is leidend, niet groei

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol richt zich de komende jaren nadrukkelijk op de kwaliteit van de luchthaven en niet op de grootste of goedkoopste zijn. "Vroeger werd er gefocust op twee G's: van groei en goedkoop. Daar zijn we echt mee gestopt", zei topman Pieter van Oord vrijdag bij de presentatie van de jaarresultaten.

2 uur geleden
Miljoenenboetes voor DPG en Mediahuis in Belgische fraudezaak

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Mediaconcerns DPG Media en Mediahuis hebben in België miljoenenboetes gekregen voor de vervalsing van de aanbestedingsprocedure voor een krantenconcessie. De Belgische concerns, die ook veel Nederlandse media bezitten, moeten respectievelijk 3,8 miljoen en 7,8 miljoen euro betalen van de Belgische Mededingingsautoriteit.

3 uur geleden