Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

China gaat doelstellingen uitstoot broeikasgas aanscherpen

China gaat doelstellingen uitstoot broeikasgas aanscherpen

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - China heeft een voorstel van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) afgewezen om centrale-overheidsfondsen te gebruiken om onafgemaakte woningen af te bouwen. Het IMF opperde dat China op die manier een belangrijk probleem kan oplossen waarvan de op een na grootste economie al langere tijd last heeft. Maar China vindt de suggestie geen optie.

China staat vol met lege, onverkoopbare of nooit afgemaakte flats. Grote Chinese vastgoedconcerns als Evergrande en Country Garden kampen al tijden met grote financiële problemen. De autoriteiten hebben tot dusver tevergeefs geprobeerd de vastgoedmarkt nieuw leven in te blazen.

Het IMF riep China daarom op om "eenmalig" overheidsgeld in te zetten om reeds verkochte panden af te maken en op te leveren of huizenkopers te compenseren. Financieel persbureau Bloomberg heeft uitgerekend dat hiermee uitgesmeerd over meerdere jaren bijna 1000 miljard dollar aan kosten gemoeid zou zijn.

Marktgerichte oplossing

Maar China vindt het beter om een "marktgerichte" oplossing te vinden. "Het zou ongepast zijn als de centrale overheid rechtstreeks financiële steun zou verlenen, omdat dit zou kunnen leiden tot de verwachting dat overheid in de toekomst telkens reddend te hulp zal schieten", aldus Zhang Zhengxin, die namens China in het bestuur zit van de organisatie in Washington.

De analyse van het IMF laat zien hoe groot de uitdagingen zijn waarmee China te maken heeft. De problemen op de Chinese huizenmarkt hebben afgelopen jaren een grote rem gezet op de economische groei van het land. Ook was de dreiging van een financiële crisis nooit ver weg door de angst voor een vastgoed-zeepbel.

Technologiesector

Toch zijn de autoriteiten niet bereid meer steun te verlenen. Dat komt onder meer door hun overtuiging dat ze de economie meer willen richten op de technologiesector. De overheid heeft banken wel aangespoord om geld te lenen aan ontwikkelaars. Ook zijn er andere maatregelen genomen, maar de bedragen die daarmee zijn gemoeid vallen volgens critici in het niet bij wat er nodig is om het tij te keren.

Het IMF is in een rapport over de Chinese economie met meerdere aanbevelingen gekomen. Zo riep het fonds China ook op om te stoppen met allerlei subsidies voor de eigen industrie, waarmee China de handel in de wereld zou verstoren. China wil daar evenwel niets van weten. Beijing reageerde door te zeggen dat de opkomst van industrieën als de productie van elektrische voertuigen te danken is aan innovatie van het bedrijfsleven en niet aan subsidies.

Meer uit Financieel

China start handelsonderzoeken naar VS voor top Xi en Trump

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China is een tweetal onderzoeken gestart naar handelspraktijken van de Verenigde Staten. Dat heeft het Chinese ministerie van Handel vrijdag bekendgemaakt.

34 minuten geleden
Marktonderzoeker: aantal huishoudens met tv-abonnement daalt

HOUTEN (ANP) - Het aantal huishoudens met een tv-abonnement is vorig jaar gedaald als gevolg van concurrentie met streaming- en videodiensten. Dat meldt marktonderzoeker Telecompaper, die voorziet dat het aantal tv-abonnementen de komende jaren verder daalt.

1 uur geleden
De Hypotheekshop ziet stevige toename hypotheekrente

AMSTERDAM (ANP) - De hypotheekrentes in Nederland laten deze week de sterkste stijging zien sinds maart vorig jaar. Dat constateert hypotheekadviesketen De Hypotheekshop. Sinds de VS en Israël een kleine maand geleden Iran aanvielen lopen de rentes duidelijk op.

1 uur geleden
Italië onderzoekt cosmeticabedrijven om verkoop aan kinderen

MILAAN (ANP/RTR) - De Italiaanse mededingingsautoriteit AGCM onderzoekt cosmeticaverkopers Sephora en Benefit Cosmetics, beide eigendom van het Franse luxeconcern LVMH, om mogelijke oneerlijke handelspraktijken. Het onderzoek is gericht op de marketing van producten voor volwassenen aan kinderen en tieners.

1 uur geleden
Britten starten onderzoek naar Just Eat om misleidende recensies

LONDEN (ANP) - De Britse marktwaakhond CMA start een onderzoek naar Just Eat, onderdeel van het concern achter het Nederlandse Thuisbezorgd, en vier andere bedrijven omdat zij mogelijk "neppe en misleidende" reviews op hun sites plaatsten. De toezichthouder onderzoekt onder meer of de bedrijven lage beoordelingen expres niet publiceerden, personeel vroegen om positieve reviews te schrijven, of kortingen aanboden in ruil voor positieve reviews.

2 uur geleden
AEX-index licht lager ondanks uitstel aanvallen VS op Iran

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag licht lager begonnen. Beleggers verwerkten het besluit van de Amerikaanse president Donald Trump om de staking van de aanvallen op Iraanse energievoorzieningen met tien dagen te verlengen tot 6 april. De verlenging geeft meer tijd voor gesprekken. Volgens Trump volgt het besluit op een verzoek vanuit Iran en verlopen de onderhandelingen met het land "zeer goed".

3 uur geleden
India komt met belastingwijzigingen om gestegen brandstofprijzen

NEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - India heeft een reeks belastingwijzigingen aangekondigd om consumenten te beschermen tegen de gevolgen van de oorlog in het Midden-Oosten. India behoort tot de landen die erg veel last hebben van de oorlog en de vrijwel afgesloten Straat van Hormuz. Het land kampt met grote tekorten aan vloeibaar petroleumgas (lpg), dat wordt gebruikt voor koken, en vloeibaar aardgas (lng).

3 uur geleden