China en VS gaan samenwerken op gebied van klimaatsverandering
PEKING (ANP/RTR/DPA) - China en de Verenigde Staten hebben besloten een gezamenlijke werkgroep over klimaatverandering op te richten, volgens een verklaring van de Chinese delegatie die deelnam aan het twee dagen durende overleg in Anchorage in Alaska tussen beide landen.
De Chinese afgezanten zeiden dat beide landen zich inzetten voor het verbeteren van de communicatie en de samenwerking over deze kwestie, meldde staatspersbureau Xinhua.
Tijdens de bijeenkomst in Alaska uitte Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Antony Blinken tot onvrede van de Chinezen in een verklaring zijn zorgen over Hongkong, Taiwan en de vervolging van de Oeigoeren. Ondanks intensieve gespreken werden geen doorbraken in de bilaterale betrekkingen bereikt. Desondanks vonden de Chinese onderhandelaars de gesprekken "openhartig, diepgaand en constructief", aldus Xinhua.
Beide partijen "spraken hun bereidheid uit om de samenwerking of coördinatie op een aantal specifieke gebieden te verbeteren", schrijft het staatspersbureau.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP) - De Israëlische krijgsmacht heeft zaterdag meerdere aanvallen uitgevoerd in Libanon waarbij doden zijn gevallen. Volgens nieuwszender Al Jazeera kwamen minstens achttien mensen om het leven. Bij een luchtaanval in de stad Saksakiyeh vielen zeven doden, onder wie een kind, meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.
6 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - De pro-Europese conservatieveling Péter Magyar is geïnstalleerd als de nieuwe premier van Hongarije. Zijn partij Tisza bemachtigde bij de verkiezingen in april een ruime tweederdemeerderheid in het parlement.
10 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP/DPA) - De twee activisten van de Global Sumud Flotilla die Israël ruim een week geleden had opgepakt, komen weer vrij. Het advocatenteam van de vloot meldt dat gehoord te hebben van de Israëlische autoriteiten.
10 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft de Slowaakse premier Robert Fico beloofd dat Rusland er alles aan zal doen om te voldoen aan de energievraag van Slowakije. Dat deed hij zaterdag tijdens een bezoek van Fico aan Moskou.
10 uur geledenWENEN (ANP) - De organisatie van het Eurovisie Songfestival heeft een formele waarschuwing gegeven aan de Israëlische omroep KAN voor het overtreden van de regels. De Israëlische deelnemer Noam Bettan had in verschillende talen opgeroepen op Israël te stemmen.
11 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Het Kremlin stelt dat er een lange weg is te gaan naar een vredesdeal met Oekraïne. Er geldt sinds zaterdag een driedaags staakt-het-vuren tussen Rusland en Oekraïne, die al ruim vier jaar in oorlog zijn.
12 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer heeft voormalig premier Gordon Brown aangewezen als zijn speciale gezant op het gebied van mondiale financiën. De stap volgt na zware nederlagen van zijn partij bij de lokale verkiezingen van donderdag.
13 uur geleden