Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

China en VS gaan meer met elkaar praten over economie

China en VS gaan meer met elkaar praten over economie

GUANGZHOU (ANP/RTR/BLOOMBERG) - China en de Verenigde Staten gaan meer met elkaar praten over de economie. De Amerikaanse minister van Financiën Janet Yellen en de Chinese vicepremier He Lifeng zijn dat overeengekomen na twee dagen van gesprekken in het Zuid-Chinese Guangzhou.

De bewindslieden deden de toezegging een reeks formele gesprekken te starten over wat ze "evenwichtige groei van de binnenlandse en mondiale economieën" noemen. In de praktijk lijkt het initiatief voor een belangrijk deel gericht op het wegnemen van Amerikaanse zorgen over China's overtollige productiecapaciteit.

"Ik ben van plan deze kans te benutten om te pleiten voor een gelijk speelveld voor Amerikaanse werknemers en bedrijven", zei Yellen na afloop in een verklaring. Ze wees er ook op dat als China iets zou doen aan de overcapaciteit in de industrie, dit goed zou zijn voor beide landen en de wereldeconomie als geheel.

Elektrische auto's

Het is bekend dat de VS zich ergeren aan bijvoorbeeld de vele elektrische auto's en zonnepanelen die China exporteert naar het Westen. Daarmee zou het land concurrerende bedrijven in de VS en ook Europa bedreigen.

Chinese staatsmedia lijken minder positief over het "praten over Chinese overcapaciteit". Volgens staatspersbureau Xinhua rieken de Amerikaanse woorden "naar een voorwendsel voor het invoeren van meer protectionistisch beleid om Amerikaanse bedrijven te beschermen".

Veel kritiek

"Het is nu bij de wereld bekend dat Washington onder het mom van nationale veiligheid niet zal aarzelen om zijn protectionistische tanden te laten zien in gebieden waar zijn suprematie wordt uitgedaagd", klinkt het.

Sinds haar aankomst in Guangzhou op donderdag heeft Yellen veel kritiek geuit op het economische beleid in China. Ze riep de regering in Beijing op om beter om te gaan met Amerikaanse en andere buitenlandse bedrijven die in China actief zijn. Yellen omschreef de gesprekken van deze week wel als productief en openhartig.

De twee grootmachten kwamen verder overeen om samen te werken bij de bestrijding van witwassen en illegale financiering. "Dit nieuwe initiatief stelt de VS en China in staat om 'best practices' te delen en updates te geven over stappen die we ondernemen om de mazen in onze respectieve financiële systemen te dichten", aldus Yellen, die dit weekend nog doorreist naar de Chinese hoofdstad Beijing.

Meer uit Financieel

Etihad hervat deel van vluchten naar Europa

ABU DHABI (ANP/DPA) - De Emiraatse luchtvaartmaatschappij Etihad Airways pakt een deel van zijn vluchten naar Europa vanaf vrijdag weer op. Dat kondigde de maatschappij aan op haar website.

15 minuten geleden
Verliezen op Wall Street na forse toename olieprijzen

NEW YORK (ANP/RTR) - Wall Street is donderdag met verliezen gesloten. Amerikaanse beleggers maakten zich vooral zorgen over een fikse toename van de olieprijzen. Die stijging werd aangewakkerd door onzekerheid over de duur van de oorlog in het Midden-Oosten. Deze kende zijn zesde dag en er is geen uitzicht op een einde van het conflict. De vrees is juist dat de strijd zich ook nog naar andere landen kan uitbreiden.

7 uur geleden
Shell sluit olie- en gasdeals met Venezuela

CARACAS (ANP/RTR) - Shell heeft zijn intentie om nieuwe kansen in Venezuela te benutten formeel laten vastleggen. Donderdag sloot het olie- en gasconcern daarvoor verschillende deals met de regering van interim-president Delcy Rodríguez.

8 uur geleden
Groep Amerikaanse staten naar rechter om nieuwe heffingen Trump

NEW YORK (ANP/RTR) - Een groep van 24 Amerikaanse staten spant een rechtszaak aan tegen de recent door president Donald Trump opgelegde importheffingen van 10 procent. Volgens de staten mag Trump de streep die het Amerikaanse hooggerechtshof onlangs zette door veel van zijn eerdere heffingen, niet omzeilen door zich op een andere wet te beroepen.

9 uur geleden
VolkerWessels in hoger beroep tegen boetes omkoping Sint Maarten

AMERSFOORT (ANP) - Bouwconcern VolkerWessels verzet zich tegen twee boetes van samen 480.000 euro die twee dochterbedrijven onlangs kregen voor de omkoping van een politicus in Sint Maarten. Ook een voormalige directeur, die een geldstraf kreeg van 30.000 euro voor zijn rol bij de corruptie, heeft hoger beroep aangetekend.

9 uur geleden
EU akkoord over verbod op vegetarische kip, vegaworst mag nog wel

BRUSSEL (ANP/AFP) - Het Europees Parlement en de lidstaten hebben donderdag overeenstemming bereikt over een verbod op bepaalde vleestermen voor plantaardige producten. Een omschrijving als vegetarische kip mag straks niet meer worden gebruikt. Dat geldt ook voor combinaties met bijvoorbeeld steak of bacon. Aanduidingen als veggieburger of vegaworst blijven wel toegestaan.

10 uur geleden
Platenbedrijf achter Taylor Swift gaat toch niet naar Wall Street

HILVERSUM (ANP) - Muziekconcern Universal Music Group (UMG) schort zijn plannen voor een beursgang in de Verenigde Staten op. Volgens het platenbedrijf achter popsterren als Billie Eilish, Taylor Swift en Harry Styles is er momenteel te veel onzekerheid op de markt. Dat zorgt volgens de onderneming, met hoofdkantoor in Hilversum, voor een aanzienlijke verstoring in de eigen waardering.

11 uur geleden