China en Taiwan ruziën over chemicaliën in geëxporteerde vis
TAIPEI (ANP/RTR) - China heeft de import van tandbaars uit Taiwan stilgelegd omdat er volgens Peking gevaarlijke chemicaliën in de vissen zijn ontdekt. Taiwan ontkent en dreigt naar de Wereldhandelsorganisatie (WTO) te stappen. Het is de nieuwste handelsruzie tussen de twee landen.
Zo'n 90 procent van de Taiwanese export van tandbaars gaat naar China. Vorig jaar stopte China al met het invoeren van ananassen en appels uit Taiwan vanwege bezorgdheid over bepaalde insecten. Ook dat wordt ontkend door de eilandstaat. De WTO kan desgevraagd bemiddelen in en oordelen over handelsconflicten tussen leden. Beide landen zijn lid.
De spanningen tussen China en Taiwan lopen de laatste tijd op. Het communistische China erkent Taiwan niet als aparte staat en ziet het als onderdeel van China. De Verenigde Staten hebben meermaals steun uitgesproken voor Taiwan. De Amerikanen vinden dat China de spanningen rondom Taiwan verhoogt.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/RTR) - India gaat olie uit Venezuela kopen, in plaats van uit Iran. Dat zei de Amerikaanse president Donald Trump zaterdag. "We hebben die deal al gesloten, het concept van de deal," zei Trump tegen verslaggevers aan boord van de Air Force One onderweg naar Florida vanuit Washington.
44 minuten geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Frankrijk verlaagt de toegestane drempel voor cereulide in babyvoeding. De stap volgt op terugroepacties in meer dan zestig landen, waaronder Nederland, van babyvoeding om de mogelijke aanwezigheid van deze giftige stof, die braken en diarree kan veroorzaken.
17 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - OnlyFans is in gesprek met een investeringsmaatschappij over de verkoop van een meerderheidsbelang. Dit melden ingewijden aan verschillende media, waaronder The Wall Street Journal (WSJ) en persbureau Reuters. Daarbij wordt het Britse videoplatform, dat vooral bekendstaat om pornografische inhoud, gewaardeerd op zo'n 5,5 miljard dollar (ongeveer 4,6 miljard euro), inclusief schulden.
18 uur geledenSANTA CLARA (ANP/RTR) - De megadeal die het Amerikaanse chipbedrijf Nvidia en het bedrijf achter de populaire chatbot ChatGPT, OpenAI, in september hadden gesloten is vastgelopen. Dit zeggen ingewijden tegen zakenkrant The Wall Street Journal (WSJ). Sommige mensen binnen het chipbedrijf zouden twijfelen over het plan om tot 100 miljard dollar te investeren in OpenAI.
20 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - De bedrijvigheid in de omvangrijke Chinese industrie is in januari weer gekrompen, na een lichte groei in december. De industrie heeft in de eerste maand van het jaar last gehad van een zwakke binnenlandse vraag.
21 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met rode cijfers de handelsweek uitgegaan. Apple stond in de belangstelling na publicatie van cijfers. Daarnaast maakte president Donald Trump bekend dat hij Kevin Warsh voordraagt als nieuwe voorzitter van de Amerikaanse centrale bank. Warsh zou dan opvolger worden van Jerome Powell bij de Federal Reserve.
1 dag geledenAMSTELVEEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM zegt in het regeerakkoord van D66, CDA en VVD "erkenning" te zien voor het belang van de luchtvaart en de hubfunctie van Schiphol voor de Nederlandse economie.
1 dag geleden