China en Taiwan ruziën over chemicaliën in geëxporteerde vis
TAIPEI (ANP/RTR) - China heeft de import van tandbaars uit Taiwan stilgelegd omdat er volgens Peking gevaarlijke chemicaliën in de vissen zijn ontdekt. Taiwan ontkent en dreigt naar de Wereldhandelsorganisatie (WTO) te stappen. Het is de nieuwste handelsruzie tussen de twee landen.
Zo'n 90 procent van de Taiwanese export van tandbaars gaat naar China. Vorig jaar stopte China al met het invoeren van ananassen en appels uit Taiwan vanwege bezorgdheid over bepaalde insecten. Ook dat wordt ontkend door de eilandstaat. De WTO kan desgevraagd bemiddelen in en oordelen over handelsconflicten tussen leden. Beide landen zijn lid.
De spanningen tussen China en Taiwan lopen de laatste tijd op. Het communistische China erkent Taiwan niet als aparte staat en ziet het als onderdeel van China. De Verenigde Staten hebben meermaals steun uitgesproken voor Taiwan. De Amerikanen vinden dat China de spanningen rondom Taiwan verhoogt.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering is van plan importheffingen op producten gemaakt met staal en aluminium te verlagen, meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Naar verwachting komt president Donald Trump snel met een bekendmaking over deze heffingen, mogelijk al donderdag.
44 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten staan vierkant achter Panama en kijken ernaar uit "om de economische samenwerking met deze belangrijke partner te verstevigen". Dat zei de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio in reactie op het nieuws dat China Panamese schepen zou vasthouden.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met een bescheiden verlies gesloten. De AEX-index drong een deel van de eerdere verliezen terug. Mogelijk dat uitlatingen van de Iraanse onderminister van Buitenlandse Zaken voor enig optimisme zorgden. Hij zei met Oman te werken aan een protocol voor het monitoren van het scheepsverkeer in de Straat van Hormuz.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering gaat in beroep tegen de uitspraak van de rechter dat de overheid haar banden met Anthropic voorlopig niet mag verbreken. Het AI-bedrijf stapte een maand geleden naar de rechter om een besluit van het Pentagon aan te vechten om het bedrijf als een risico voor de toeleveringsketen aan te merken.
2 uur geledenBERLIJN (ANP) - Lufthansa heeft donderdag een bod uitgebracht voor een minderheidsbelang in de Portugese luchtvaartmaatschappij TAP. Eerder op de dag werd bekend dat Air France-KLM dit ook heeft gedaan.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn donderdag met zware verliezen begonnen, na de sterke herstelrally in de afgelopen dagen. De hoop op een spoedig einde aan de oorlog in het Midden-Oosten nam weer af nadat de Amerikaanse president Donald Trump dreigde met zware aanvallen op Iran in de komende weken. Ook opperde hij weer de mogelijkheid van aanvallen op de Iraanse energie-infrastructuur.
4 uur geledenAUSTIN (ANP) - Tesla heeft de verkoop van zijn elektrische auto's in het eerste kwartaal licht opgevoerd. Het door Elon Musk geleide bedrijf leverde iets meer dan 358.000 auto's af, ruim 6 procent meer dan in dezelfde periode vorig jaar.
4 uur geleden