China en Taiwan ruziën over chemicaliën in geëxporteerde vis
TAIPEI (ANP/RTR) - China heeft de import van tandbaars uit Taiwan stilgelegd omdat er volgens Peking gevaarlijke chemicaliën in de vissen zijn ontdekt. Taiwan ontkent en dreigt naar de Wereldhandelsorganisatie (WTO) te stappen. Het is de nieuwste handelsruzie tussen de twee landen.
Zo'n 90 procent van de Taiwanese export van tandbaars gaat naar China. Vorig jaar stopte China al met het invoeren van ananassen en appels uit Taiwan vanwege bezorgdheid over bepaalde insecten. Ook dat wordt ontkend door de eilandstaat. De WTO kan desgevraagd bemiddelen in en oordelen over handelsconflicten tussen leden. Beide landen zijn lid.
De spanningen tussen China en Taiwan lopen de laatste tijd op. Het communistische China erkent Taiwan niet als aparte staat en ziet het als onderdeel van China. De Verenigde Staten hebben meermaals steun uitgesproken voor Taiwan. De Amerikanen vinden dat China de spanningen rondom Taiwan verhoogt.
Meer uit Financieel
SCHIPHOL (ANP) - Op Schiphol worden zaterdag naar verwachting nog eens honderden vluchten geannuleerd door het winterse weer. Ook verwacht de luchthaven honderden vertragingen door onder meer sneeuwbuien, het ijsvrij maken van vliegtuigen en de ongunstige windrichting.
10 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Veel gepensioneerden krijgen dit jaar een flink hoger pensioen. Van zo'n 1,4 miljoen mensen die zijn gestopt met werken en al over zijn naar het nieuwe stelsel, gaat de uitkering gemiddeld met 13 procent omhoog. Pensioenconsultant Corine Reedijk van adviesbureau Aon, dat de cijfers deelde, kan zich zo'n hoge gemiddelde stijging op jaarbasis niet herinneren.
30 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal meldingen van schade rond de jaarwisseling loopt langzaam op. Bij verzekeraar NN was het aantal tot en met vrijdagochtend verdubbeld ten opzichte van een dag eerder. Het gaat nu om vijftig tot zestig meldingen door particulieren, meldt een woordvoerder van het concern, dat ook de merken ING Verzekeringen, OHRA, ASN Verzekeringen en ABN AMRO Verzekeringen voert.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn vrijdag gemengd begonnen aan het nieuwe beursjaar 2026. Beleggers in New York keerden terug van een vrije dag op donderdag vanwege de jaarwisseling. Woensdag sloten de beursgraadmeters op Wall Street met verlies, maar over heel 2025 werden flinke plussen op de koersenborden gezet. Tesla stond bij de stijgers, na bekendmaking van cijfers over de verkoop in het vierde kwartaal.
1 uur geledenAUSTIN (ANP/BLOOMBERG) - Tesla heeft in 2025 minder nieuwe auto's verkocht dan in 2024. Hierdoor is de Chinese concurrent BYD nu de grootste maker van elektrische auto's ter wereld.
2 uur geledenBRIGHTON (ANP/BELGA) - De beroemde pier van Brighton staat in de etalage. De huidige eigenaar, Brighton Pier Group (BPG), heeft besloten de historische attractie uit 1899 te verkopen.
3 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Het aantal annuleringen op Schiphol door het winterse weer loopt vrijdag steeds verder op. Waar de luchthaven in de ochtend nog sprak van tientallen uitgevallen vluchten, gaat het in de loop van de middag al om honderden vluchten die worden geraakt.
3 uur geleden