China en Saudi-Arabië sluiten deals rond bezoek Xi
RIYAD (ANP/BLOOMBERG) - Rond het bezoek van de Chinese president Xi Jinping aan Saudi-Arabië hebben de twee landen aangekondigd op verschillende vlakken te gaan samenwerken. Onder meer op het gebied van energie, waterstof en zonne-energie sloten China en Saudi-Arabië deals, maar ook huizenbouw, transport en informatietechnologie kwamen aan bod.
Zo gaat het Chinese telecomconcern Huawei apparatuur voor snel internet en clouddiensten leveren. Shandong Innovation Group gaat een aluminiumfabriek bouwen in Saudi-Arabië en de beide landen gaan samenwerken aan een waterstofkraker. Veel meer details werden niet bekendgemaakt.
Saudi-Arabië en China gaan ook meer samen optrekken binnen de Verenigde Naties en de G20, schreef Xi in een opiniestuk in de Saudische krant Al Riyadh. In oktober was Saudi-Arabië de drijvende kracht achter een productiebeperking voor olie, tegen de wens van de Amerikaanse president Joe Biden in. Xi was toen al vol lof over het standpunt van de Saudi's.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/RTR) - Het advocatenteam van Sean 'Diddy' Combs heeft donderdag een verzoek ingediend om de rapper onmiddellijk vrij te laten. Volgens hen heeft rechter Arun Subramanian een fout gemaakt toen hij de rapper in juli veroordeelde tot een gevangenisstraf van vier jaar en twee maanden.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Libanon en Israël onderhandelen volgende week in Washington, meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. De gesprekken zouden naar verwachting gaan plaatsvinden op het ministerie.
4 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft een staakt-het-vuren met Oekraïne aangekondigd tijdens het orthodoxe paasfeest. Dat vindt komend weekend plaats.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse presidentsvrouw Melania Trump heeft ontkend ooit banden te hebben gehad met de beruchte zedendelinquent Jeffrey Epstein. Volgens haar proberen mensen haar reputatie te schaden door geruchten te verspreiden over haar relatie met de overleden zakenman.
5 uur geledenBEIROET (ANP/RTR/AFP) - Libanon heeft het dodental door de Israëlische bombardementen op woensdag naar boven bijgesteld. Het ministerie van Volksgezondheid meldt dat zeker 303 mensen om het leven kwamen door de aanvallen en 1150 personen gewond raakten.
6 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Libanon wil eerst dat er een staakt-het-vuren wordt uitgeroepen, en dan pas onderhandelen met Israël. Dat melden Al Jazeera en AFP op basis van een Libanese functionaris. De gesprekken zouden dan onder toezicht van de Amerikanen plaatsvinden en worden geleid door de Libanese oud-ambassadeur in de VS, Simon Karam.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De NAVO is bereid te helpen bij het heropenen van de Straat van Hormuz, zegt secretaris-generaal Mark Rutte. "Als de NAVO kan helpen, zullen we dat natuurlijk doen."
8 uur geleden