China en Saudi-Arabië sluiten deals rond bezoek Xi
RIYAD (ANP/BLOOMBERG) - Rond het bezoek van de Chinese president Xi Jinping aan Saudi-Arabië hebben de twee landen aangekondigd op verschillende vlakken te gaan samenwerken. Onder meer op het gebied van energie, waterstof en zonne-energie sloten China en Saudi-Arabië deals, maar ook huizenbouw, transport en informatietechnologie kwamen aan bod.
Zo gaat het Chinese telecomconcern Huawei apparatuur voor snel internet en clouddiensten leveren. Shandong Innovation Group gaat een aluminiumfabriek bouwen in Saudi-Arabië en de beide landen gaan samenwerken aan een waterstofkraker. Veel meer details werden niet bekendgemaakt.
Saudi-Arabië en China gaan ook meer samen optrekken binnen de Verenigde Naties en de G20, schreef Xi in een opiniestuk in de Saudische krant Al Riyadh. In oktober was Saudi-Arabië de drijvende kracht achter een productiebeperking voor olie, tegen de wens van de Amerikaanse president Joe Biden in. Xi was toen al vol lof over het standpunt van de Saudi's.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP) - Zeker veertig mensen zijn in Parijs aangehouden nadat ze illegaal vuurwerk en rookbommen hadden afgestoken. Dat melden onder andere televisiestation BFMTV en de krant Le Parisien.
56 minuten geledenBRASILIA (ANP/AFP) - Het Braziliaanse Hooggerechtshof heeft huisarrest opgelegd aan tien personen die oud-president Jair Bolsonaro zouden hebben geholpen bij zijn poging om een staatsgreep te plegen. Ze werden al eerder veroordeeld, maar waren tot nu toe nog op vrije voeten in afwachting van hun hoger beroep.
4 uur geledenNIAMEY (ANP/AFP) - De Nigerese militaire junta heeft een algehele mobilisatie afgekondigd om een opstand van jihadisten te bestrijden. Volgens de junta kunnen nu "mensen, eigendommen en diensten worden gevorderd om bij te dragen aan de verdediging van het thuisland".
5 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin zegt dat Oekraïne in zijn ogen geen haast heeft om de oorlog te beëindigen. Hij dreigde dat Rusland al zijn doelen met geweld zou bereiken als Kyiv het conflict niet op vreedzame wijze zou willen oplossen.
7 uur geledenKYIV/MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - In Kyiv en omgeving hebben 1 miljoen mensen volgens een Oekraïense energiemaatschappij nog steeds geen stroom na de Russische aanvallen van zaterdagochtend. In de regio wonen naar schatting 3 miljoen mensen. De temperatuur is volgens weerberichten 1 graad Celsius en zakt zondag en komende week naar temperaturen voortdurend onder nul.
7 uur geledenHALIFAX (ANP/AFP) - De Canadese premier Mark Carney heeft bij het bezoek van de Oekraïense president Volodymyr Zelensky bekendgemaakt dat zijn land met een nieuw steunpakket voor Oekraïne komt. Het gaat om economische hulp ter waarde van 2,5 miljard Canadese dollar (1,6 miljard euro). Dat geld moet Oekraïne helpen om leningen van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) te kunnen krijgen.
7 uur geledenTAIPEI/YILAN (ANP/AFP/RTR) - Ruim 30 kilometer voor de noordoostkust van Taiwan heeft zich op een diepte van 73 kilometer een aardbeving voorgedaan met een kracht van tussen de 6.6 en 7.0, aldus de plaatselijke autoriteiten en meteorologische instellingen. Het epicentrum was onder de zeebodem ten oosten van de kustplaats Yilan, die niet ver van de hoofdstad Taipei ligt.
9 uur geleden