China en India voltooien troepenterugtrekking bij betwiste grens
NEW DELHI (ANP/RTR) - China en India hebben de terugtrekking van hun troepen uit een betwist grensgebied in het Himalayagebergte afgerond. De aandacht gaat nu uit naar andere plekken langs de grens om het risico op confrontaties te verminderen, meldden beide grootmachten in een verklaring.
Eerder deze maand begon China met de ontmanteling van legerkampen en de terugtrekking van tanks en voertuigen bij het Pangong-meer. Ook India deed dat zoals na militaire gespreksrondes was afgesproken.
De spanningen tussen beide kernmachten liepen vorig jaar zomer op na de eerste fatale militaire confrontatie in meer dan 40 jaar in de bergachtige streek Ladakh bij Tibet. Zeker twintig militairen uit India kwamen om. China maakte afgelopen week bekend dat er destijds vier doden aan zijn kant vielen.
India en China vochten in 1962 een grensconflict uit. De buurlanden konden het ook daarna niet eens worden over waar de grens precies ligt. Op hoog niveau is besloten de zaak niet te laten escaleren en in gesprek te blijven.
Meer uit Buitenland
SHREVEPORT (ANP) - Door een schietpartij in het Amerikaanse Shreveport, Louisiana, zijn acht kinderen gedood. Dat meldt de politie aan de lokale nieuwszender KSLA News 12. Twee vrouwen zijn bij de schietpartij gewond geraakt.
18 minuten geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse leiding heeft nog niet besloten of Iran deelneemt aan een nieuwe gespreksronde met de VS, meldden lokale media zondag. Persbureau Tasnim meldde op basis van een anonieme bron zelfs dat er geen verdere onderhandelingen plaatsvinden zolang de Amerikaanse marine de Straat van Hormuz blijft blokkeren.
1 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Spanje gaat de Europese Unie dinsdag vragen het associatieverdrag met Israël te beëindigen vanwege schendingen van het internationaal recht. Dat heeft premier Pedro Sánchez gezegd tijdens een bijeenkomst in Andalusië.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft twee buitenlanders opgepakt wegens betrokkenheid bij het importeren van Starlink-apparatuur, berichten Iraanse media. Internetdiensten via satellieten, zoals die van Starlink, zijn in het land verboden.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt Iran hard aan te pakken als het land niet akkoord gaat met een nieuwe deal. In een bericht op Truth Social schrijft hij dat Amerikaanse vertegenwoordigers maandagavond in Pakistan zijn voor onderhandelingen. Een functionaris van het Witte Huis bevestigde dit later.
3 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Acht personen, onder wie een kind, liggen nog in het ziekenhuis nadat ze gewond waren geraakt bij een schietpartij in de Oekraïense hoofdstad Kyiv, meldt burgemeester Vitali Klytsjko. Hierbij kwamen zes mensen om het leven.
4 uur geledenKINSHASA (ANP/AFP) - De regering van de Democratische Republiek Congo en rebellengroep M23 hebben afspraken gemaakt over het vergemakkelijken van humanitaire hulpverlening aan de bevolking. Ook zullen beide partijen binnen tien dagen gevangenen vrijlaten.
4 uur geleden