China en Filipijnen wijzen naar elkaar na scheepsbotsing
BEIJING (ANP/AFP) - Schepen die onder de Filipijnse en Chinese vlag voeren, zijn zondag met elkaar in botsing gekomen op de Zuid-Chinese Zee. Volgens Beijing veroorzaakte een Filipijns schip "opzettelijk problemen". De Filipijnen zeggen dat de Chinese kustwacht "gevaarlijke blokkeermanoeuvres" uitvoerde, waardoor schepen in botsing kwamen.
Het incident gebeurde in een betwist gedeelte van de zee, bij de Spratly-eilanden. Volgens de Filipijnse regering in Manila raakte een vaartuig van de Chinese kustwacht een Filipijnse bevoorradingsboot. China zei later dat een boot van de Filipijnse kustwacht was geraakt omdat het vaartuig "expres omkeerde" en zo een botsing veroorzaakte. Wat de schade aan de boten is, is niet duidelijk.
Beide regeringen noemen de acties van de andere partij "gevaarlijk" en een overtreding.
Spanningen tussen de Chinese kustwacht en Filipijnse schepen komen vaker voor rondom de eilandengroep. De Filipijnen stapten al eens naar een internationaal arbitragehof om de Chinese claims in de zee aan te vechten en kregen in 2016 gelijk. Maar Beijing trekt zich weinig aan van die uitspraak en heeft honderden schepen rondvaren in de regio.
Meer uit Buitenland
BUGGENHOUT (ANP) - Twee van de vijf kinderen die dinsdag zwaargewond raakten bij het ongeluk tussen een trein en een schoolbusje in België, kunnen mogelijk binnenkort het ziekenhuis verlaten. Dat zegt de directrice van de school waar de kinderen op zitten tegen VRT Nieuws. "Maar helaas zijn er nog drie leerlingen die nog heel ernstig gewond zijn en die nog veel zorgen nodig hebben."
1 uur geledenVIENTIANE (ANP/AFP) - Reddingswerkers hebben in Laos vijf van de zeven mensen gevonden die een week geleden vast kwamen te zitten in een overstroomde grot. De Laotianen waren op zoek naar goud.
1 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - In de Londense wijk Golders Green is een grote brand uitgebroken. Volgens Britse media gaat het om een brand bij een supermarkt die koosjere levensmiddelen verkoopt. Het is nog niet duidelijk waardoor de brand is ontstaan, melden de autoriteiten. In de wijk werd de afgelopen tijd meerdere keren brand gesticht op locaties met een link met de Joodse gemeenschap.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie neemt nieuwe maatregelen om de humanitaire hulp van de EU te verbeteren en te versterken. "De EU zal een betrouwbare en principiële donor blijven in een wereldwijd hulpsysteem dat onder zware druk staat", stelt de Commissie. Met name de VS hebben "drastisch bezuinigd" op humanitaire hulp, stelt ze, terwijl "de humanitaire noden groter dan ooit zijn".
2 uur geledenVERDEN (ANP/DPA) - Een voormalige terroriste van de Rote Armee Fraktion, Daniela Klette, is in het Noord-Duitse Verden tot dertien jaar gevangenisstraf veroordeeld voor zes gewelddadige roofovervallen tussen 1999 en 2016. De extreemlinkse RAF hield op te bestaan in 1998 en Klette was ondergedoken.
2 uur geledenBOEDAPEST (ANP/AFP) - Het Hongaarse parlement heeft gestemd voor het ongedaan maken van de terugtrekking van het land uit het Internationaal Strafhof (ICC). De terugtrekking werd in gang gezet door voormalig premier Viktor Orbán, maar zijn opvolger Péter Magyar liet eerder al weten die terug te willen draaien.
2 uur geledenBANGKOK (ANP/AFP) - Thailand heeft een quarantaine van 21 dagen verplicht gesteld voor reizigers uit de Democratische Republiek Congo en Oeganda naar aanleiding van de uitbraak van het ebolavirus. De uitbraak in het oosten werd half mei in de hoofdstad van Congo, Kinshasa, gemeld en in naburig Oeganda zijn ook gevallen bekend.
3 uur geleden