Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

China en Canada sturen diplomaten naar huis in nieuwe ruzie

China en Canada sturen diplomaten naar huis in nieuwe ruzie

BEIJING/OTTAWA (ANP/AFP/RTR) - China en Canada sturen elk een diplomaat van elkaars land naar huis in een nieuwe ruzie. De eerste stap werd genomen door de regering in Ottawa. Die beschuldigt een Chinese diplomaat van het intimideren van een Canadese parlementariër die kritisch is op Beijing.

China bestempelde vervolgens de Canadese consul in Shanghai tot persona non grata. Zij is gevraagd het Aziatische land voor 13 mei te verlaten, aldus het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken dinsdag in een verklaring. Daarin staat ook dat de Canadese actie sterk wordt veroordeeld, dat er een protest is ingediend en dat China nog verdere maatregelen kan nemen.

De Chinese diplomaat Zhao Wei kreeg maandag te horen dat hij Canada moet verlaten. "We zullen geen enkele vorm van buitenlandse bemoeienis accepteren", zei de Canadese buitenlandminister Melanie Joly over de kwestie. China stelt dat het land zich nooit heeft bemoeid met de binnenlandse aangelegenheden van Canada en dat het daar geen belang bij heeft. Ook werd de vermeende intimidatie door Zhao ontkend.

Door het wegsturen van diplomaten komt de al gespannen relatie tussen de landen verder onder druk te staan, terwijl er in Canada al zorgen waren over Chinese invloeden. De relatie verslechterde in 2018 na de arrestatie van Huawei-topvrouw Meng Wanzhou in Canada en de daaropvolgende arrestaties van twee Canadezen in China. De drie personen zijn inmiddels vrijgelaten.

Meer uit Buitenland

Rusland: maandelijks hulp voor uitgehongerd Oekraïens Olesjky

MOSKOU/KYIV (ANP/RTR) - De benarde Oekraïense stad Olesjky kan maandelijks humanitaire hulptransporten verwachten, zegt bezetter Rusland. Dat zou het land met bemiddelaar Melania Trump hebben afgesproken nu niet alle inwoners een gevechtspauze hebben aangegrepen om een veilig heenkomen te zoeken.

1 uur geleden
Israëlisch leger trekt zich terug uit Hebron op de Westoever

HEBRON (ANP/AFP/RTR) - Het Israëlische leger heeft zich teruggetrokken uit Hebron op de bezette Westelijke Jordaanoever na een militaire operatie, aldus een militaire functionaris. De operatie begon nadat twee Palestijnen twee Israëlische soldaten hadden doodgeschoten in Hebron. De schutters werden hierna zelf gedood.

1 uur geleden
Belgische koning neemt ontslag premier De Wever in beraad

BRUSSEL (ANP) - De Belgische premier Bart De Wever heeft maandagochtend zijn ontslag ingediend bij de koning, maar dat is niet direct aanvaard. Koning Filip roept alle betrokken partijen op om alsnog tot een akkoord te komen. De Wever moet vrijdag weer naar de koning.

2 uur geleden
Protesten scholieren hervat na vakantie in Frankrijk

PARIJS (ANP/AFP/RTR) - Na de Franse schoolvakantie zijn ook de scholierenprotesten in het land hervat. Er zijn berichten dat jongeren in steden als Parijs, Marseille en Rennes proberen om middelbare scholen te blokkeren.

2 uur geleden
Belgische media: premier dient ontslag in na begrotingscrisis

BRUSSEL (ANP) - De Belgische premier Bart De Wever gaat maandagochtend naar de koning om zijn ontslag in te dienen, schrijven Belgische media. Dat gebeurt volgens de VRT om 09.30 uur.

5 uur geleden
Donald Trump op lijst met vijanden van persvrijheid

PARIJS (ANP/DPA) - De Amerikaanse president Donald Trump is toegevoegd aan de lijst met vijanden van de persvrijheid van Reporters sans frontières (RSF). De journalistenorganisatie beschuldigt Trump ervan zijn macht te gebruiken tegen mediaorganisaties waarvan hij de berichtgeving niet waardeert.

5 uur geleden
Twaalf buitenlandse slachtoffers treinramp Spanje geïdentificeerd

URDA (ANP/AFP) - In Spanje zijn nog eens tien buitenlandse slachtoffers van het treinongeluk van vorige week geïdentificeerd. Vier van hen kwamen uit de Verenigde Staten en de anderen uit Canada, Japan, Argentinië, Mexico, Tunesië en Tsjechië. Eerder werden de identiteiten van een Frans en een Portugees slachtoffer vastgesteld.

10 uur geleden