China en Amerika zetten nieuwe stap in 'pingpongdiplomatie'
HOUSTON (ANP) - China en de Verenigde Staten zetten een nieuwe stap in het tafeltennis door samen twee gemengde koppels voor het WK af te vaardigen. De Chinees Lin Gaoyuan zal een duo vormen met de Amerikaanse Lily Zhang. De Amerikaan Kanak Jha zal aan de zijde van de Chinese Wang Manyu spelen, meldde de internationale bond ITTF. Het WK begint dinsdag.
Beide landen vieren met deze "historische" gemengde dubbels dat het vijftig jaar geleden is dat de zogeheten 'pingpongdiplomatie' ontstond. Toen een Amerikaanse tafeltennisser op het WK van 1971 per ongeluk in de bus van het Chinese team stapte en daar hartelijk werd begroet door de Chinese topspeler Zhuang Zedong, werd dat voorpaginanieuws en zorgde die ontmoeting voor een verbetering van de bekoelde politieke relatie tussen beide landen. De ontmoeting effende uiteindelijk het pad voor een bezoek van de Amerikaanse president Richard Nixon aan China in 1972.
Meer uit Sport
ROME (ANP/AFP) - De Giro d'Italia start komend jaar in Bulgarije, waar de eerste drie etappes worden gereden. Dat meldt de organisatie RCS. Het is voor het eerst dat de wielerronde in het Oost-Europese land begint. Sinds 2010 zijn er zeven starts in het buitenland geweest.
2 uur geledenDOHA (ANP) - Het Formule 1-team van Red Bull betuigt spijt voor de opmerkingen die door topadviseur Helmut Marko zijn gemaakt over Mercedes-rijder Kimi Antonelli na de door Max Verstappen gewonnen Grote Prijs van Qatar.
8 uur geledenBOLOGNA (ANP/BELGA) - De Italiaanse tennislegende Nicola Pietrangeli is op 92-jarige leeftijd overleden. Dat meldt de Italiaanse tennisfederatie FITP.
9 uur geledenDEN BOSCH (ANP/BELGA) - Wielrenner Wout van Aert doet dit seizoen mee aan acht wedstrijden in het veldrijden. Dat meldt zijn ploeg Visma - Lease a Bike maandag.
10 uur geledenLUSAIL (ANP) - De Formule 1 krijgt een ontknoping waarin drie coureurs in de laatste grand prix van het jaar gaan uitmaken wie de kampioen wordt. Dat zijn regerend kampioen Max Verstappen (Red Bull), de huidige WK-leider Lando Norris (McLaren) en Oscar Piastri (McLaren).
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Handbalster Bo van Wetering kon met Oranje tegen Egypte met een comfortabele voorsprong in de tweede helft "dingen uitproberen". Dat zei de handbalster die met acht treffers topscorer van de avond werd, na afloop van de tweede gewonnen groepswedstrijd, waardoor Nederland zich plaatste voor de hoofdronde op het WK in Ahoy Rotterdam (37-15).
21 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben ook de tweede groepswedstrijd op het WK in eigen land gewonnen. De ploeg van bondscoach Henrik Signell was in een uitverkocht Ahoy Rotterdam voor 9000 toeschouwers veel te sterk voor Egypte en won met 37-15. Daarmee verzekerde Oranje zich van een plek in de hoofdronde van het toernooi. Bij rust was het verschil al gemaakt en leidde Nederland met 18-10. Bo van Wetering was met acht treffers topscorer.
22 uur geleden