China en Amerika zetten nieuwe stap in 'pingpongdiplomatie'
HOUSTON (ANP) - China en de Verenigde Staten zetten een nieuwe stap in het tafeltennis door samen twee gemengde koppels voor het WK af te vaardigen. De Chinees Lin Gaoyuan zal een duo vormen met de Amerikaanse Lily Zhang. De Amerikaan Kanak Jha zal aan de zijde van de Chinese Wang Manyu spelen, meldde de internationale bond ITTF. Het WK begint dinsdag.
Beide landen vieren met deze "historische" gemengde dubbels dat het vijftig jaar geleden is dat de zogeheten 'pingpongdiplomatie' ontstond. Toen een Amerikaanse tafeltennisser op het WK van 1971 per ongeluk in de bus van het Chinese team stapte en daar hartelijk werd begroet door de Chinese topspeler Zhuang Zedong, werd dat voorpaginanieuws en zorgde die ontmoeting voor een verbetering van de bekoelde politieke relatie tussen beide landen. De ontmoeting effende uiteindelijk het pad voor een bezoek van de Amerikaanse president Richard Nixon aan China in 1972.
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo heeft op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen zijn tweede startbewijs voor de Olympische Spelen veroverd. De 21-jarige Groninger won de 1000 meter in 1.06,84. Hij bleef wereldkampioen Joep Wennemars en Kjeld Nuis voor.
15 uur geledenLOENHOUT (ANP) - Voor de Belgische veldrijder Laurens Sweeck is door een val tijdens de Azencross van Loenhout het seizoen maandag voortijdig geƫindigd. De leider in het klassement om de wereldbeker heeft een schouderblessure opgelopen, meldt zijn ploeg Crelan-Corendon.
16 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Antoinette Rijpma-de Jong heeft zich gekwalificeerd voor de Olympische Spelen in Milaan. De 30-jarige Friezin van Reggeborgh won op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen de 1500 meter in 1.53,02. Femke Kok werd verrassend tweede in 1.53,03. Marijke Groenewoud werd derde met 1.53,05.
16 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Joy Beune is er niet in geslaagd zich te kwalificeren voor de 1500 meter op de Olympische Spelen van Milaan. De regerend wereldkampioene op die afstand eindigde op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen met 1.53,21 als vierde.
16 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Lisa van Belle en Lorena Wiebes hebben op de slotdag van de Nederlandse kampioenschappen baanwielrennen in Apeldoorn de titel veroverd op de koppelkoers. Voor Wiebes, die dit jaar op de weg 25 overwinningen boekte, was het haar vierde succes dit NK.
17 uur geledenLOENHOUT (ANP) - Mathieu van der Poel heeft ook in de Azencross van Loenhout zijn ongeslagen status als veldrijder deze winter behouden. De Nederlander van Alpecin-Deceuninck reed in de cross die meetelt voor de X2O-trofee vanaf de vierde van acht ronden alleen voorop, nadat zijn rivaal Wout van Aert te maken had gekregen met een lekke band.
18 uur geledenLOENHOUT (ANP) - Lucinda Brand heeft maandag de Azencross gewonnen, een veldrit die meetelt voor de X2O-trofee in het Belgische Loenhout. Voor de 36-jarige Dordtse van Baloise Glowi Lions was het haar twaalfde zege op rij.
20 uur geleden