China: economie zal ondanks groeirisico's bbp-doelstelling halen
BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - Ondanks verscheidene risico's zoals corona-uitbraken en strenge lockdowns houdt China vast aan zijn ambitieuze doelstellingen voor economische groei. Dat schreef het Chinese staatspersbureau Xinhua op basis van niet nader te noemen "gezaghebbende departementen en personen".
De autoriteiten hebben volgens het persbureau "het volste vertrouwen" dat de doelen gehaald worden. De economie heeft nog altijd "veel strategische voordelen", zo zou in een rapport te lezen zijn. Ook de belangrijkste krant van de Communistische Partij publiceerde uit het document.
China zal het tweede kwartaal van het jaar aangrijpen om diverse maatregelen te nemen om de groei te stabiliseren en een gezonde ontwikkeling van de economie en de samenleving te verzekeren, aldus de berichten. Tegelijkertijd moet China vasthouden aan zijn aanpak van de coronapandemie, waarbij het geen besmettingen toestaat. Het beleid is om uitbraken zo snel als mogelijk onder controle te krijgen.
De Chinese regering stelde eerder dit jaar als doel de economie met 5,5 procent te laten groeien. Dat is het laagste percentage in meer dan dertig jaar tijd. In 2020 werd geen doelstelling bekendgemaakt, omdat de Chinese economie als gevolg van de coronapandemie nog maar 2,2 procent groeide. Afgelopen jaar groeide de economie met 8,1 procent.
Ondertussen verlaagden kenners van grote Europese banken, zoals UBS, Standard Chartered en Barclays hun prognoses voor de economische groei voor China vanwege de lockdowns en andere strenge maatregelen om de corona-uitbraken te beteugelen. De banken rekenen nu op een groei tussen de 4,2 en 5 procent. Daarbij rekenen ze erop dat Beijing meer ondersteuning zal gaan bieden. Dat zal vooral uit investeringen in infrastructuur bestaan. Ook zal het vastgoedbeleid naar verwachting soepeler worden, aldus kenners.
Meer uit Financieel
ABU DHABI (ANP/BLOOMBERG) - Meer dan 12.300 vluchten naar bestemmingen in het Midden-Oosten zijn tot nu toe al geannuleerd als gevolg van de oorlog in Iran en de onrust in de regio, meldt Bloomberg op basis van luchtvaartwebsite Flightradar24.
10 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Zo'n drieduizend rijksambtenaren hebben dinsdag in Den Haag gedemonstreerd tegen het uitblijven van loonsverhogingen en inflatiecorrectie in de nieuwe cao. Vakbond FNV kondigde daar een volgende, grotere actie aan. Samen met de andere vakbonden organiseert de FNV op 14 april een nieuwe landelijke staking tegen de zogeheten nullijn.
26 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Nederlandse reisorganisaties hebben vooralsnog weinig kunnen doen om gestrande reizigers in het Midden-Oosten terug te halen naar huis. Door aanvallen van Iran op omliggende landen die Amerikaanse bases huisvesten, is amper vliegverkeer mogelijk.
27 minuten geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Het Internationaal Energieagentschap (IEA) staat klaar om de wereldwijde oliemarkt te stabiliseren in verband met de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens documenten die zijn ingezien door persbureau Bloomberg hebben de leden van het IEA meer dan 1 miljard vaten olie aan noodreserves beschikbaar.
29 minuten geledenABU DHABI (ANP) - Etihad Airways schort zijn vluchten vanuit en naar Abu Dhabi voor langere tijd op door de oorlog in Iran. Tot zeker donderdagmiddag vliegt de Emiraatse luchtvaartmaatschappij in principe niet, meldt het bedrijf op X. Eerder werd bekend dat Etihad zijn reguliere vluchten van en naar Abu Dhabi tot zeker woensdagmiddag niet uitvoert.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De schepen die vastzitten in de Perzische Golf door de oorlog tussen de VS/Israƫl en Iran hebben voorlopig nog voldoende voedsel en drinkwater aan boord. "Voor nu zien we geen redenen tot zorg", zegt de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR). De vereniging houdt de situatie "nauwlettend in de gaten en blijft in contact met de schepen in de regio".
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen lieten dinsdag aan het einde van de ochtendhandel dieprode cijfers zien. De Amsterdamse AEX-index dook daarbij weer ruim onder de 1000 puntengrens. Beleggers maken zich zorgen dat de sterk stijgende energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten de inflatie weer kan aanwakkeren en de economische groei zal schaden.
2 uur geleden