Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

China Eastern verliest fors op beurs Hongkong na vliegtuigcrash

China Eastern verliest fors op beurs Hongkong na vliegtuigcrash

HONGKONG (ANP) - Luchtvaartmaatschappij China Eastern Airlines verloor dinsdag op de beurs in Hongkong dik 5 procent van zijn beurswaarde. De koers stond onder druk als gevolg van de vliegtuigcrash in China waarbij 132 mensen het leven lieten. Het bedrijf houdt alle toestellen van het type Boeing 737, waarmee de crash plaatsvond, voorlopig aan de grond.

Het toestel van China Eastern Airlines stortte maandag in het zuiden van China neer. Volgens de luchtvaartautoriteiten waren er 123 passagiers en negen bemanningsleden aan boord. Reddingswerkers zijn naar de rampplek gestuurd. Na het ongeluk werden massaal vluchten geannuleerd. Van de 11.800 geplande vluchten in China bleef bijna driekwart aan de grond. Onder andere op de doorgaans drukke route tussen Beijing en Shanghai werd veel minder gevlogen. De crash was het eerste dodelijke vliegtuigongeluk in China sinds 2010.

Verder viel de koerssprong van techconcern Alibaba in Hongkong op. Het aandeel won bijna 9 procent nadat het bekendmaakte dat het zijn aandeleninkoopprogramma opvoert van 15 miljard dollar naar 25 miljard dollar. De Hang Seng-index in Hongkong noteerde tussentijds 2 procent hoger.

Japan

De Chinese regering maakte verder bekend dat de steun voor de economie en de kapitaalmarkt zal worden opgevoerd. Beijing herhaalde daarmee de eerdere belofte om het gehavende beleggersvertrouwen te herstellen in het licht van een zwakkere groei, een ineenstorting van de vastgoedmarkt en streng optreden tegen technologiebedrijven. De index in Shanghai won 0,3 procent.

In Japan kwamen beleggers terug van een lang weekend, de belangrijke financiƫle markten in Tokio bleven maandag nog gesloten vanwege een nationale feestdag. De Nikkei-index won dinsdag 1,5 procent. Het aandeel Sony won 0,7 procent. Het technologieconcern maakte bekend de Canadese gameontwikkelaar Haven Entertainment Studios over te nemen. Financiƫle details werden daarbij niet gemeld. Het is zeker niet voor het eerst dat Sony zich op de markt voor videogames roert.

Meer uit Financieel

KLM vliegt rond Winterspelen met grotere vliegtuigen naar Milaan

SCHIPHOL (ANP) - KLM zet rond de Winterspelen in Milaan en Cortina grotere vliegtuigen in omdat meer mensen naar Milaan willen vliegen dan gebruikelijk voor februari. Door de extra ruime toestellen zijn er zo'n 2600 stoelen meer beschikbaar en kan KLM meer vliegtickets verkopen.

12 minuten geleden
Storing bij X is voorbij

BASTROP (ANP) - De storing bij X is voorbij. Vrijdagmiddag rond 16.00 uur kwamen op de website allestoringen.nl duizenden meldingen binnen van gebruikers die problemen ondervonden en op de Engelstalige website Downdetector tienduizenden.

7 uur geleden
Wall Street sluit lager na opmerking Trump over Fed-kandidaat

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag licht lager gesloten. Beleggers reageerden op een opmerking van de Amerikaanse president Donald Trump over een mogelijke opvolger van Jerome Powell, de voorzitter van de Federal Reserve.

9 uur geleden
OpenAI begint test met advertenties in ChatGPT

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI, het bedrijf achter ChatGPT, wil binnenkort advertenties aan gebruikers van de populaire chatbot laten zien. Het bedrijf meldt de komende weken te beginnen met het testen van het aanbieden van reclames onder gebruikers in de Verenigde Staten.

10 uur geleden
Luchtvaartautoriteit EU adviseert niet boven Iran te vliegen

KEULEN (ANP/RTR) - De Europese luchtvaartautoriteit EASA heeft Europese luchtvaartmaatschappijen opgeroepen het luchtruim van Iran te mijden. De EASA kwam vrijdag met dit advies vanwege de aanhoudende spanningen en dreigingen van de Amerikaanse president Donald Trump met militaire acties in Iran.

11 uur geleden
Europarlement overweegt steun handelsdeal te linken aan Groenland

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - Het Europees Parlement overweegt de goedkeuring van het handelsakkoord met de Verenigde Staten te koppelen aan het terugtrekken van Donald Trumps bedreiging om Groenland over te nemen. De overeenkomst die de Europese Commissie en de VS afgelopen zomer sloten, moet nog worden goedgekeurd door het Europees Parlement.

12 uur geleden
Megatunnel Duitsland en Denemarken op zijn vroegst in 2031 klaar

KIEL (ANP/DPA) - De bouw van de Fehmarnbelttunnel loopt opnieuw vertraging op. De projectontwikkelaar verwacht dat de tunnel tussen het Duitse eiland Fehmarn en het Deense eiland Lolland niet voor 2031 af is. De tunnel moest oorspronkelijk in 2024 klaar zijn en kost miljarden euro's.

13 uur geleden