China Eastern verliest fors op beurs Hongkong na vliegtuigcrash
HONGKONG (ANP) - Luchtvaartmaatschappij China Eastern Airlines verloor dinsdag op de beurs in Hongkong dik 5 procent van zijn beurswaarde. De koers stond onder druk als gevolg van de vliegtuigcrash in China waarbij 132 mensen het leven lieten. Het bedrijf houdt alle toestellen van het type Boeing 737, waarmee de crash plaatsvond, voorlopig aan de grond.
Het toestel van China Eastern Airlines stortte maandag in het zuiden van China neer. Volgens de luchtvaartautoriteiten waren er 123 passagiers en negen bemanningsleden aan boord. Reddingswerkers zijn naar de rampplek gestuurd. Na het ongeluk werden massaal vluchten geannuleerd. Van de 11.800 geplande vluchten in China bleef bijna driekwart aan de grond. Onder andere op de doorgaans drukke route tussen Beijing en Shanghai werd veel minder gevlogen. De crash was het eerste dodelijke vliegtuigongeluk in China sinds 2010.
Verder viel de koerssprong van techconcern Alibaba in Hongkong op. Het aandeel won bijna 9 procent nadat het bekendmaakte dat het zijn aandeleninkoopprogramma opvoert van 15 miljard dollar naar 25 miljard dollar. De Hang Seng-index in Hongkong noteerde tussentijds 2 procent hoger.
Japan
De Chinese regering maakte verder bekend dat de steun voor de economie en de kapitaalmarkt zal worden opgevoerd. Beijing herhaalde daarmee de eerdere belofte om het gehavende beleggersvertrouwen te herstellen in het licht van een zwakkere groei, een ineenstorting van de vastgoedmarkt en streng optreden tegen technologiebedrijven. De index in Shanghai won 0,3 procent.
In Japan kwamen beleggers terug van een lang weekend, de belangrijke financiële markten in Tokio bleven maandag nog gesloten vanwege een nationale feestdag. De Nikkei-index won dinsdag 1,5 procent. Het aandeel Sony won 0,7 procent. Het technologieconcern maakte bekend de Canadese gameontwikkelaar Haven Entertainment Studios over te nemen. Financiële details werden daarbij niet gemeld. Het is zeker niet voor het eerst dat Sony zich op de markt voor videogames roert.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen op Wall Street in New York zijn met aanzienlijke winsten de handel uitgegaan. Beleggers reageerden overwegend opgelucht op het staakt-het-vuren van twee weken dat de Verenigde Staten, Israël en Iran hadden aangekondigd. Energieprijzen daalden juist stevig dankzij de hoop op een einde aan de blokkade van de Straat van Hormuz.
4 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - Cabinepersoneel van Lufthansa is opgeroepen om vrijdag te staken in Duitsland. Het is de bedoeling dat personeel voor vluchten vanaf de luchthavens van Frankfurt en München bijna de hele dag het werk neerlegt, kondigde vakbond Ufo aan. Dat zijn twee belangrijke knooppunten voor de Duitse luchtvaartmaatschappij, waardoor veel vluchten dreigen uit te vallen.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Wereldwijde prijzen voor voedsel zullen stijgen door de Iranoorlog. Dat raakt vooral kwetsbare mensen in de armste landen, waarschuwen het Internationaal Monetair Fonds (IMF), de Wereldbank en het Wereldvoedselprogramma.
6 uur geledenZAANDAM (ANP) - De top van Ahold Delhaize heeft vanaf dit jaar zicht op hogere beloningen. Een grote meerderheid van de aandeelhouders van het moederbedrijf van Albert Heijn, Etos, Gall & Gall en bol stemde woensdag tijdens de jaarlijkse aandeelhoudersvergadering in met het voorgestelde nieuwe beloningsbeleid voor topbestuurders.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is met een forse winst gesloten. Ook de graadmeters van andere Europese beurzen eindigden aanzienlijk hoger, wat wijst op opluchting onder beleggers over de aankondiging van een staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran.
8 uur geledenZAANDAM (ANP) - De topmensen van Ahold Delhaize, het moederbedrijf van onder meer Albert Heijn, hebben woensdag tijdens de jaarlijkse aandeelhoudersvergadering opnieuw kritische vragen gekregen over onderwerpen als klimaatdoelen en het nieuwe beloningsbeleid voor het bestuur. Zo wees Winnie Oussoren, voorzitter van Milieudefensie Jong, erop dat de maximale beloning voor topman Frans Muller met het nieuwe beloningsbeleid kan uitkomen op 12,5 miljoen euro. "Vindt u dat u een hogere bonus verdient terwijl u faalt in uw verantwoordelijkheid om de bijdrage van Ahold aan de klimaatcrisis te verkleinen?", vroeg ze aan de topman.
9 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Commissie voorziet op dit moment geen tekort voor de olievoorziening in april. Dit meldt een EU-functionaris aan persbureau Reuters. De Commissie kwam woensdag bijeen in een werkgroep over de olievoorraad met lidstaten. Donderdag doet ze dat voor gas.
9 uur geleden