China doet langer over onderzoek naar Europese sterke drank
BEIJING (ANP/RTR) - China neemt drie maanden langer de tijd voor een onderzoek naar vermeende dumping van gedistilleerde drank door de Europese Unie. Volgens het Chinese ministerie van Handel duurt het onderzoek langer door de "complexiteit" ervan. Verdere uitleg gaf het ministerie niet.
Beijing begon het onderzoek op 5 januari en wilde daar een jaar over doen, maar nu wordt de afronding opgeschoven naar 5 april. Op basis van voorlopige resultaten stelde het handelsministerie dat de EU inderdaad sterke drank voor te lage prijzen dumpt op de Chinese markt, wat de Chinese drankensector mogelijk schaadt. Als tijdelijke maatregel moeten importeurs daarom een waarborgsom aan de douane betalen voor brandewijn uit de EU, waaronder merken als Hennessy en Rémy Martin.
Het antidumpingonderzoek van China tekent de toegenomen handelsspanningen tussen de EU en het Aziatische land. De verhoudingen kwamen sterker onder druk te staan nadat de EU extra importheffingen had ingevoerd op elektrische auto's. Brussel deed dit omdat overheidssubsidies Chinese autofabrikanten een oneerlijk concurrentievoordeel zouden geven.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP/AFP) - Harrods heeft tientallen mensen een vergoeding gegeven na seksueel misbruik door de inmiddels overleden eigenaar Mohamed Al Fayed. Meer dan 75 slachtoffers hebben een "volledige compensatie" gekregen na het indienen van een claim bij het beroemde Londense warenhuis.
37 minuten geledenLONDEN (ANP/AFP) - Britse adverteerders vinden dat Google zijn eigen advertentiedienst online heeft voorgetrokken. Zij hebben daarover een claim ingediend in het Verenigd Koninkrijk en eisen een schadevergoeding tot 3 miljard pond (bijna 3,5 miljard euro).
59 minuten geledenKEULEN (ANP/AFP) - Het Duitse AI-vertaalbedrijf DeepL schrapt ongeveer een kwart van de banen. Topman en oprichter Jarek Kutylowski meldt donderdag op LinkedIn dat zo'n 250 werkplekken bij DeepL verdwijnen vanwege de opmars van kunstmatige intelligentie.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs eindigde donderdag aanzienlijk lager, nadat de hoofdindex woensdag nog een nieuw slotrecord had bereikt.
1 uur geledenGLOUCESTER (ANP/AFP) - De medeoprichter van het Britse modemerk Superdry heeft van de rechter in Engeland een gevangenisstraf gekregen van acht jaar voor verkrachting. James Holder werd vorige week door de rechtbank in het Britse Gloucester schuldig bevonden aan verkrachting.
1 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Ongeveer 1500 schepen en zo'n 20.000 bemanningsleden zitten nog vast in de Perzische Golf, doordat de Straat van Hormuz vrijwel dicht is. Dat zei secretaris-generaal van de Internationale Maritieme Organisatie (IMO) Arsenio Dominguez donderdag. Sinds het uitbreken van de oorlog in het Midden-Oosten eind februari is de zeestraat zo goed als gesloten geweest voor de scheepvaart.
2 uur geledenMODENA (ANP/BELGA) - FIFA en het Italiaanse sportplaatjesbedrijf Panini gaan na ruim zestig jaar hun samenwerking voor het WK-stickerboek verbreken. De wereldvoetbalbond maakte donderdag bekend vanaf 2031 samen te werken met het Amerikaanse Fanatics.
2 uur geleden