China doet langer over onderzoek naar Europese sterke drank
BEIJING (ANP/RTR) - China neemt drie maanden langer de tijd voor een onderzoek naar vermeende dumping van gedistilleerde drank door de Europese Unie. Volgens het Chinese ministerie van Handel duurt het onderzoek langer door de "complexiteit" ervan. Verdere uitleg gaf het ministerie niet.
Beijing begon het onderzoek op 5 januari en wilde daar een jaar over doen, maar nu wordt de afronding opgeschoven naar 5 april. Op basis van voorlopige resultaten stelde het handelsministerie dat de EU inderdaad sterke drank voor te lage prijzen dumpt op de Chinese markt, wat de Chinese drankensector mogelijk schaadt. Als tijdelijke maatregel moeten importeurs daarom een waarborgsom aan de douane betalen voor brandewijn uit de EU, waaronder merken als Hennessy en Rémy Martin.
Het antidumpingonderzoek van China tekent de toegenomen handelsspanningen tussen de EU en het Aziatische land. De verhoudingen kwamen sterker onder druk te staan nadat de EU extra importheffingen had ingevoerd op elektrische auto's. Brussel deed dit omdat overheidssubsidies Chinese autofabrikanten een oneerlijk concurrentievoordeel zouden geven.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met kleine uitslagen gesloten na de zware koersverliezen een dag eerder. Beleggers op Wall Street hebben een lang weekend voor de boeg, want op maandag is de Amerikaanse beurshandel dicht voor President's Day.
1 uur geledenATHENE (ANP/RTR) - Duizenden Griekse boeren protesteren in de hoofdstad Athene tegen de hoge kosten voor hun productie en de concurrentie van landbouwproducten uit het buitenland. Volgens de boeren doet de overheid te weinig om hen te helpen. Ze hebben tientallen tractoren meegenomen en willen de hele nacht doorbrengen voor het parlementsgebouw in Athene.
2 uur geledenROME (ANP/RTR) - De Italiaanse overheid verbiedt stakingen door personeel op luchthavens tijdens de Olympische Spelen die in het noorden van het land worden gehouden. Transportminister Matteo Salvini wil voorkomen dat reizigers overlast ondervinden tijdens het internationale sportevenement.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bouwer Heijmans was vrijdag een uitblinker op de Amsterdamse aandelenbeurs dankzij jaarcijfers die goed werden ontvangen door beleggers. Het algehele sentiment op het Damrak was eveneens positief na de forse koersverliezen een dag eerder.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het oordeel van de Hoge Raad vorige maand dat de rente voor belastingschulden van bedrijven niet verhoogd mag worden, kost de schatkist dit jaar 264 miljoen euro. Dat schrijft demissionair staatssecretaris Eugène Heijnen (Fiscaliteit) vrijdag aan de Tweede Kamer.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Tesla verwacht zijn geavanceerde rijhulpsysteem Full Self-Driving (Supervised) binnenkort naar Nederland te brengen. Daarmee kunnen Tesla-rijders zonder handen aan het stuur door het verkeer gaan, zolang ze als bestuurder blijven opletten. In eerste instantie gaat het wel nog om demonstraties. Tesla hoopt dat het zelfrijdende systeem ergens dit voorjaar ook echt door gewone automobilisten op de openbare weg mag worden gebruikt.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - Applied Materials behoorde vrijdag tot de grote winnaars op de beurzen in New York. De grootste fabrikant van chipapparatuur in de Verenigde Staten presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht. Ook gaf het bedrijf, dat een belang heeft in het Nederlandse Besi, een sterke verwachting af voor het huidige kwartaal. Volgens topman Gary Dickerson profiteert het bedrijf van versnelde investeringen in AI en de grote vraag naar krachtige en energiezuinige chips. Het aandeel werd 14 procent hoger gezet.
7 uur geleden