Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

China: coronavirus in Peking oorspronkelijk Europees

China: coronavirus in Peking oorspronkelijk Europees

PEKING (ANP/RTR) - China heeft de genetische data openbaar gemaakt van het coronavirus dat recentelijk in de hoofdstad Peking is uitgebroken. Functionarissen stellen op basis van voorlopige bevindingen dat het zou gaan om een Europese stam van het nieuwe coronavirus. Over de herkomst van het nieuwe coronavirus wordt al maanden gesteggeld tussen onder meer China en de Verenigde Staten.

China zegt dat het de genetische data heeft overhandigd aan de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO). Het land stond onder druk om haast te maken met het publiceren van de gegevens nu het coronavirus in de hoofdstad om zich heen grijpt.

Het Chinese Nationale Datacentrum voor Microbiologie meldt dat de data uit Peking zijn gebaseerd op drie monsters, twee van mensen afkomstig, en een uit de omgeving. De monsters zijn genomen op 11 juni, de dag waarop het longvirus na maanden weer de kop op stak in Peking. Sindsdien zijn er in totaal 183 nieuwe besmettingen in de Chinese hoofdstad gemeld. Een voedselmarkt zou de infectiehaard zijn geweest.

Een functionaris van de Chinese equivalent van het RIVM stelt dat het virus juist uit Europa afkomstig is, hoewel het verschilt van het virus dat nu in Europa heerst. Volgens de functionaris is het veronderstelde Europese virus in Peking ook ouder. Volgens de Chinese hoofdepidemioloog is het virus niet noodzakelijk vanuit een Europees land naar Peking verspreid. Dezelfde stam is ook aanwezig in de Verenigde Staten en Rusland, zei hij.

Meer uit Buitenland

Iran ontbiedt Duitse ambassadeur na demonstratie in München

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft de Duitse ambassadeur in het land ontboden uit protest tegen recente "anti-Iraanse activiteiten", melden staatsmedia. In München werd zaterdag gedemonstreerd tegen het Iraanse regime. Daar deden volgens schatting van de politie zo'n 250.000 mensen aan mee.

1 uur geleden
Vance: Iran wil Trumps rode lijnen niet erkennen

WASHINGTON (ANP/RTR) - Iran wil nog steeds niet de rode lijnen van de Amerikaanse president Donald Trump erkennen, stelt diens vicepresident JD Vance. Hij zei dit tegen Fox News na nieuwe onderhandelingen tussen de landen over het indammen van het Iraanse nucleaire programma.

2 uur geleden
Meer arrestaties na fatale mishandeling in Frankrijk

LYON (ANP/AFP) - Zeven mensen zijn opgepakt in het onderzoek naar de fatale mishandeling van de nationalistische activist Quentin Deranque. Het Openbaar Ministerie in Lyon bevestigt dat het aantal arrestaties is opgelopen.

2 uur geleden
AfD-politicus beboet voor nazigroet op verkiezingsposter

FRANKFURT (ANP/DPA) - Een politicus van Alternative für Deutschland (AfD) is veroordeeld voor een verkiezingsposter waarop de nazigroet wordt getoond. Een rechtbank heeft hem een boete van 11.600 euro opgelegd.

3 uur geleden
Oekraïne en Rusland klaar met eerste dag van overleg in Genève

GENÈVE (ANP/AFP/RTR) - De eerste dag van onderhandelingen tussen Oekraïne en Rusland in het Zwitserse Genève is voorbij, meldt de Oekraïense hoofdonderhandelaar. Ze praten woensdag verder, opnieuw onder bemiddeling van de Verenigde Staten.

4 uur geleden
Iran houdt grote herdenking voor omgekomen betogers

TEHERAN (ANP/AFP) - In Teheran hebben de Iraanse autoriteiten een herdenkingsceremonie gehouden voor de duizenden mensen die omkwamen bij de protesten in dat land de afgelopen weken. De herdenking werd gehouden in de Imam Khomeini Mosalla-moskee, het grootste islamitische gebedshuis in Teheran. Tijdens de herdenking waren nationalistische liederen te horen en werd "dood aan Amerika" en "dood aan Israël" geroepen.

5 uur geleden
Minister Saar namens Israël bij bijeenkomst vredesraad Washington

JERUZALEM (ANP/AFP) - Buitenlandminister Gideon Saar neemt donderdag namens Israël deel aan de eerste bijeenkomst van de zogenoemde Vredesraad van Donald Trump. Landen die deelnemen aan die onlangs opgerichte organisatie van de Amerikaanse president, komen in Washington samen.

6 uur geleden