Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

China: coronavirus in Peking oorspronkelijk Europees

China: coronavirus in Peking oorspronkelijk Europees

PEKING (ANP/RTR) - China heeft de genetische data openbaar gemaakt van het coronavirus dat recentelijk in de hoofdstad Peking is uitgebroken. Functionarissen stellen op basis van voorlopige bevindingen dat het zou gaan om een Europese stam van het nieuwe coronavirus. Over de herkomst van het nieuwe coronavirus wordt al maanden gesteggeld tussen onder meer China en de Verenigde Staten.

China zegt dat het de genetische data heeft overhandigd aan de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO). Het land stond onder druk om haast te maken met het publiceren van de gegevens nu het coronavirus in de hoofdstad om zich heen grijpt.

Het Chinese Nationale Datacentrum voor Microbiologie meldt dat de data uit Peking zijn gebaseerd op drie monsters, twee van mensen afkomstig, en een uit de omgeving. De monsters zijn genomen op 11 juni, de dag waarop het longvirus na maanden weer de kop op stak in Peking. Sindsdien zijn er in totaal 183 nieuwe besmettingen in de Chinese hoofdstad gemeld. Een voedselmarkt zou de infectiehaard zijn geweest.

Een functionaris van de Chinese equivalent van het RIVM stelt dat het virus juist uit Europa afkomstig is, hoewel het verschilt van het virus dat nu in Europa heerst. Volgens de functionaris is het veronderstelde Europese virus in Peking ook ouder. Volgens de Chinese hoofdepidemioloog is het virus niet noodzakelijk vanuit een Europees land naar Peking verspreid. Dezelfde stam is ook aanwezig in de Verenigde Staten en Rusland, zei hij.

Meer uit Buitenland

VS, Egypte, Turkije en Qatar praten vrijdag over vrede in Gaza

MIAMI (ANP/RTR) - De Amerikaanse speciaal gezant Steve Witkoff praat vrijdag verder over het vredesplan voor Gaza met vertegenwoordigers van Egypte, Turkije en Qatar, meldt het Witte Huis. Volgens nieuwssite Axios zijn de landen ontevreden over de manier waarop zowel Israël als Hamas zich aan het bestaande akkoord houdt.

1 uur geleden
Zelensky wil NAVO-toetreding niet uit grondwet halen

BRUSSEL (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky wil het streven om lid te worden van de NAVO niet uit de Oekraïense grondwet halen. Dat heeft hij gezegd op een persconferentie in Brussel. Als de grondwet moet worden aangepast, is dat aan het Oekraïense volk om daarover te beslissen "en niemand anders".

3 uur geleden
Protestmars met boeren in Brussel vroegtijdig beëindigd

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De protestmars met duizenden boeren naar de Europese wijk in Brussel is eerder beëindigd dan gepland. De manifestatie werd rond 13.45 uur ontbonden. Het is nog onduidelijk waarom de mars niet verderging.

4 uur geleden
Zelensky begrijpt risico's België, maar die van Oekraïne groter

BRUSSEL (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky begrijpt de risico's van België als de Russische bevroren tegoeden worden gebruikt voor een lening aan zijn land. "Maar we zijn in oorlog en ik denk dat we grotere risico's lopen", zei Zelensky tijdens een persconferentie in Brussel. Voor het begin van de EU-top heeft hij met de Belgische premier Bart De Wever gesproken.

4 uur geleden
Boeren beginnen met mars naar Europese wijk in Brussel

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Duizenden boeren zijn begonnen met een mars naar de Europese wijk van Brussel, waar op dit moment een EU-top bezig is. Het is daar al de hele ochtend onrustig, maar de officiële protestmars is nu pas van start gegaan.

4 uur geleden
Levenslang voor man die op menigte Mannheim inreed

MANNHEIM (ANP/DPA) - De man die in maart op een menigte inreed in Mannheim, heeft een levenslange gevangenisstraf gekregen. Hij doodde tijdens Rosenmontag, een Duitse carnavalstraditie, twee mensen. Veertien personen raakten gewond.

5 uur geleden
Frankrijk wil Mercosur-deal nog altijd niet ondertekenen

BRUSSEL (ANP) - Frankrijk is nog niet klaar voor de handelsdeal met Zuid-Amerikaanse landen, laat president Emmanuel Macron voorafgaand aan de EU-top weten. "Ik wil onze protesterende boeren zeggen dat het standpunt van Frankrijk vanaf het begin duidelijk is geweest: wij vinden de voorwaarden onvoldoende en vinden dat deze overeenkomst niet kan worden ondertekend", zei hij.

5 uur geleden