China: coronavirus grijpt verder om zich heen
PEKING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Chinese autoriteiten melden dat het aantal patiënten met het nieuwe coronavirus is opgelopen naar 291. De meeste besmettingen (270) zijn vastgesteld in de provincie Hubei, waar de miljoenenstad Wuhan wordt gezien als het epicentrum van de uitbraak. Ook in Peking, Shanghai en de provincie Guangdong heeft het virus de kop opgestoken, berichten staatsmedia.
Het coronavirus, dat aan vier mensen het leven heeft gekost, is inmiddels ook de grens overgestoken. Er zijn gevallen bekend in Zuid-Korea, Japan en Thailand. De Filipijnse autoriteiten onderzoeken nog of een 5-jarige jongen uit China het virus heeft. Hij arriveerde eerder deze maand met zijn moeder in Cebu City en is opgenomen in het ziekenhuis.
De Chinese autoriteiten proberen verdere verspreiding van het virus te voorkomen. Er wordt streng gecontroleerd in Wuhan, waar circa 11 miljoen mensen wonen. Mensen met symptomen als koorts mogen niet aan boord gaan van vliegtuigen of treinen. In China staat het Chinees Nieuwjaar voor de deur en inwoners gaan dan massaal op reis.
Meer uit Buitenland
MADRID (ANP/RTR) - De Spaanse premier Pedro Sánchez stelt dat een Amerikaanse inval in Groenland de Russische president Vladimir Poetin "de gelukkigste man op aarde" zou maken. Dat heeft hij gezegd tegen het Spaanse dagblad La Vanguardia.
34 minuten geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka is de jacht op haar derde titel op de Australian Open goed begonnen. De nummer 1 van de wereld uit Belarus won in de eerste ronde in twee sets van de Franse speelster Tiantsoa Rakotomanga Rajaonah: 6-4 6-1.
41 minuten geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Een Iraanse functionaris zegt dat zeker 5000 mensen zijn omgekomen tijdens de protesten in Iran. Onder hen zijn ongeveer vijfhonderd leden van de veiligheidsdiensten, aldus de anonieme functionaris tegen persbureau Reuters.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gedreigd een rechtszaak te starten tegen de Amerikaanse zender CBS, meldt The New York Times. Hij werd eerder deze week dertien minuten geïnterviewd en wilde dat het gesprek volledig werd uitgezonden, wat dinsdag gebeurde.
1 uur geledenAMMAN (ANP/RTR/AFP) - Ook de Jordaanse koning Abdullah is uitgenodigd om deel te nemen aan de Raad van Vrede van de Amerikaanse president Donald Trump. De Verenigde Staten willen dat deze raad toezicht houdt op het toekomstige Palestijnse technocratische bestuur in de Gazastrook.
1 uur geledenALEPPO (ANP/AFP) - Syrische staatsmedia zeggen dat de door Koerden geleide SDF twee belangrijke bruggen over de rivier de Eufraat heeft vernietigd, in de noordelijke regio Raqqa. Syrische regeringstroepen rukken sinds kort op in het noorden van het land en controleren nu gebieden die meer dan een decennium in Koerdische handen waren.
2 uur geledenMAKASSAR (ANP) - De Indonesische autoriteiten hebben wrakstukken gevonden van het vliegtuig dat vermist raakte in de provincie Zuid-Sulawesi. Naar de elf inzittenden wordt nog gezocht.
6 uur geleden