China constateert lichte daling bij geïmporteerde infecties
PEKING (ANP/RTR) - In China zijn de laatste dagen alleen nog coronabesmettingen vastgesteld bij mensen die uit het buitenland kwamen, zoals teruggekeerde studenten. Volgens de jongste cijfers, van maandag, gaat het om 39 gevallen het laatste etmaal. Dat is een lichte daling na vier dagen stijging. In het land zelf zijn geen mensen meer besmet, meldden de autoriteiten.
Zij maakten verder bekend dat in de miljoenenmetropool Wuhan, waar de uitbraak eind december ontstond, negen mensen aan het virus zijn bezweken. Elders in China stierf de afgelopen 24 uur niemand aan het virus. Tot nu toe registreerde China 3270 coronadoden en ruim 81.000 besmettingen.
Na ingrijpende maatregelen daalde het aantal nieuwe infecties in China drastisch. Inmiddels zijn in Italië meer coronadoden geteld.
Meer uit Buitenland
NABATIEH (ANP/RTR/AFP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft nieuwe aanvallen uitgevoerd op het zuiden van Libanon. Volgens de IDF had Hezbollah daarvoor een drone op Israëlische troepen afgestuurd.
35 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Een groep veteranen uit de Vietnamoorlog is naar de rechter gestapt om de bouw van de triomfboog van de Amerikaanse president Donald Trump voorlopig te blokkeren. De regering kondigde donderdag aan dat de bouw binnen twee weken zou beginnen, maar volgens de veteranen gaat dat te snel.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump is na het drone-incident op de luchthaven van Leipzig niet van mening veranderd over de intenties van Rusland. Hij herhaalde niet te denken dat zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin van plan is om NAVO-landen aan te vallen.
1 uur geledenPLYMOUTH (ANP/RTR) - Het is in de geruchtmakende moordzaak tegen de Amerikaanse moeder Lindsay Clancy (36) niet gelukt om tot een uitspraak te komen. De jury kwam er onderling niet uit en de rechter besloot dat sprake was van een 'mistrial', een mislukt proces.
2 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - Alle Hongaarse universiteiten worden weer aangesloten bij het Erasmus-uitwisselingsprogramma van de Europese Unie. Volgens de Hongaarse minister van Onderwijs Judit Lannert zijn alle universiteiten die eerder werden uitgesloten vanaf nu weer toegelaten om mee te doen aan het populaire programma.
2 uur geledenANKARA (ANP/DPA/AFP) - De Turkse autoriteiten vervolgen een populaire komiek voor het beledigen van president Recep Tayyip Erdogan en andere strafbare feiten. Deniz Göktaş riskeert een jarenlange gevangenisstraf.
3 uur geledenROME (ANP/AFP) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni viert vrijdag dat haar regering de langstzittende is sinds de Tweede Wereldoorlog. Ze benadrukte in een bericht op sociale media wel dat "stabiliteit geen pronkstuk is om mee te pochen", maar een voorwaarde voor goed landsbestuur.
3 uur geleden