China bouwt tweede noodhospitaal in Wuhan
WUHAN (ANP/RTR) - China gaat een tweede noodhospitaal in Wuhan bouwen. Het ziekenhuis moet binnen twee weken klaar zijn en krijgt 1300 bedden. Dat melden Chinese staatsmedia.
Vrijdag werd met tientallen graafmachines en andere werktuigen al begonnen met de bouw van het eerste noodziekenhuis. Dat moet op 3 februari in gebruik worden genomen. Het nieuwe ziekenhuis gaat plek bieden aan maximaal duizend patiënten.
Het is niet de eerste keer dat China binnen enkele dagen een ziekenhuis bouwt. In 2003 gebeurde dat ook al, in de buurt van hoofdstad Peking vanwege de uitbraak van het SARS-virus. In heel China kwamen destijds zo'n 350 mensen om het leven door SARS, ook veroorzaakt door een coronavirus. Het ziekenhuis in Peking stond er binnen een week.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP) - Iran heeft een reactie op het Amerikaanse voorstel om de oorlog te beëindigen naar bemiddelaar Pakistan gestuurd. Dat meldt het Iraanse persbureau IRNA. Volgens het plan zou de huidige fase van de onderhandelingen uitsluitend gericht zijn op het "beëindigen van de vijandelijkheden in de regio", aldus het persbureau.
4 uur geledenDOHA (ANP/AFP) - Qatar meldt dat zondagochtend een vrachtschip voor zijn kust is aangevallen door een drone. Er ontstond een kleine brand, die inmiddels is geblust. Er zijn geen slachtoffers gevallen.
5 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse regering is sceptisch over de suggestie van de Russische president Vladimir Poetin dat de voormalige Duitse bondskanselier Gerhard Schröder gesprekken met de Europese Unie zou kunnen bemiddelen. Regeringsbronnen noemen het "niet geloofwaardig".
5 uur geledenMOSKOU/KYIV (ANP/RTR) - Rusland en Oekraïne hebben elkaar beschuldigd van schendingen van het tijdelijke staakt-het-vuren. De landen gingen eerder op Amerikaans verzoek akkoord met een bestand op 9, 10 en 11 mei.
7 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - Israël heeft zondag twee activisten van de Global Sumud Flotilla het land uitgezet. Het had de mannen ruim een week geleden opgepakt in internationale wateren bij Griekenland, omdat zij met andere activisten op schepen hulpgoederen naar de Gazastrook wilden brengen.
11 uur geledenTORONTO (ANP/DPA) - Duitsland en Canada hebben zaterdag besproken hoe ze de samenwerking kunnen verdiepen. Dat zei de Duitse minister van Financiën Lars Klingbeil tijdens een conferentie in de Canadese stad Toronto.
16 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio en gezant Steve Witkoff hebben de Qatarese premier Mohammed bin Abdulrahman bin Jassim Al Thani zaterdag in Miami gesproken over Iran. Dat meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken, nadat eerder de nieuwssite Axios al over de ontmoeting had bericht.
17 uur geleden