Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

China boos over 'tussenlanding' van Taiwanese vicepresident in VS

China boos over 'tussenlanding' van Taiwanese vicepresident in VS

BEIJING (ANP/RTR) - Het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken heeft fel uitgehaald naar Taiwan en de Verenigde Staten naar aanleiding van een tussenstop die de Taiwanese vicepresident William Lai maakte in New York. Lai, die op weg is voor een officieel bezoek aan Paraguay, arriveerde zaterdag in New York, officieel voor een overstap. Maar op X, voorheen Twitter, schreef hij dat hij verschillende ontmoetingen zal hebben en bijeenkomsten zal bijwonen.

In een verklaring noemt het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken de Taiwanese vicepresident een "separatist" en "een onruststoker door en door". Ook zegt het dat China "resolute en krachtdadige" maatregelen zal nemen om zijn soevereiniteit en territoriale integriteit te beschermen. Het communistische land beschouwt Taiwan als een afvallige provincie.

Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken liet eerder weten dat tussenstops van Taiwanese regeringsvertegenwoordigers "routine" zijn. Lai zou de elfde vicepresident zijn die een tussenlanding in de Verenigde Staten maakt.

Officieel onderhouden Taiwan en de VS geen diplomatieke betrekkingen, maar de VS zijn de belangrijkste wapenleverancier van de eilandstaat die zich door China bedreigd weet. Ook zien de Amerikanen Taiwan als een bondgenoot in hun pogingen om de invloed van China in te perken.

Woensdag vliegt Lai terug uit Paraguay. Dan maakt hij een tussenlanding in San Francisco, waar hij zal spreken met het hoofd van een organisatie die namens de Amerikaanse regering onofficiële contacten onderhoudt met Taiwan.

Meer uit Buitenland

Rusland stuurt onderzeeër naar tanker die gevolgd wordt door VS

MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Rusland heeft een onderzeeër en andere marineschepen ingezet om een lege olietanker te beschermen tegen de Amerikaanse krijgsmacht. Amerikaanse media en persbureau Reuters melden dat de VS bezig zijn om het schip in beslag te nemen.

55 minuten geleden
Syrisch leger bombardeert Koerdische wijken in Aleppo

ALEPPO (ANP/AFP) - Het Syrische leger is begonnen met het bombarderen van Koerdische wijken in Aleppo. De regering had die gebieden eerder op de ochtend al tot 'militaire zones' verklaard, waarna duizenden burgers de wijken verlieten.

1 uur geleden
President Iran: geen actie tegen vreedzame betogers

TEHERAN (ANP/BLOOMBERG) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian heeft de veiligheidstroepen opdracht gegeven geen actie te ondernemen tegen vreedzame betogers. Volgens mensenrechtenactivisten zijn minstens 36 doden gevallen bij protesten tegen de slechte economische situatie in Iran.

1 uur geleden
Tsjechië gaat toch door met verzamelen munitie voor Oekraïne

PRAAG (ANP/DPA) - Een belangrijk aankoopprogramma voor munitie voor Oekraïne gaat toch door. Tsjechië blijft ook onder de minder Oekraïnegezinde nieuwe regering de levering van artilleriegranaten coördineren, zegt premier Andrej Babiš.

2 uur geleden
Ook in buitenland overlast door winters weer

PARIJS (ANP) - Het winterse weer leidt niet alleen in Nederland tot problemen. Ook Frankrijk, België en het Verenigd Koninkrijk kampen met overlast door een sneeuwstorm, die door de Franse weerdienst de naam Goretti heeft gekregen.

2 uur geleden
Stroomvoorziening in Berlijn na dagen uitval hersteld

BERLIJN (ANP/DPA) - Alle woningen en bedrijven zijn na een dagenlange stroomstoring in Berlijn weer aangesloten op het net. Er is een tijdelijke kabel aangelegd en in gebruik genomen, meldt netbeheerder Stromnetz Berlin. In de loop van woensdag krijgen alle adressen geleidelijk weer stroom.

3 uur geleden
VN-mensenrechtenchef beschuldigt Israël van apartheid Westoever

GENÈVE (ANP) - Volker Türk, de mensenrechtenchef van de Verenigde Naties, heeft Israël beschuldigd van apartheid op de bezette Westelijke Jordaanoever. Volgens hem worden de Palestijnen in dat gebied systematisch gediscrimineerd.

4 uur geleden