Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

China boos over 'tussenlanding' van Taiwanese vicepresident in VS

China boos over 'tussenlanding' van Taiwanese vicepresident in VS

BEIJING (ANP/RTR) - Het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken heeft fel uitgehaald naar Taiwan en de Verenigde Staten naar aanleiding van een tussenstop die de Taiwanese vicepresident William Lai maakte in New York. Lai, die op weg is voor een officieel bezoek aan Paraguay, arriveerde zaterdag in New York, officieel voor een overstap. Maar op X, voorheen Twitter, schreef hij dat hij verschillende ontmoetingen zal hebben en bijeenkomsten zal bijwonen.

In een verklaring noemt het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken de Taiwanese vicepresident een "separatist" en "een onruststoker door en door". Ook zegt het dat China "resolute en krachtdadige" maatregelen zal nemen om zijn soevereiniteit en territoriale integriteit te beschermen. Het communistische land beschouwt Taiwan als een afvallige provincie.

Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken liet eerder weten dat tussenstops van Taiwanese regeringsvertegenwoordigers "routine" zijn. Lai zou de elfde vicepresident zijn die een tussenlanding in de Verenigde Staten maakt.

Officieel onderhouden Taiwan en de VS geen diplomatieke betrekkingen, maar de VS zijn de belangrijkste wapenleverancier van de eilandstaat die zich door China bedreigd weet. Ook zien de Amerikanen Taiwan als een bondgenoot in hun pogingen om de invloed van China in te perken.

Woensdag vliegt Lai terug uit Paraguay. Dan maakt hij een tussenlanding in San Francisco, waar hij zal spreken met het hoofd van een organisatie die namens de Amerikaanse regering onofficiële contacten onderhoudt met Taiwan.

Meer uit Buitenland

Israël heeft meer militairen nodig voor inzet in Zuid-Libanon

JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft meer militairen nodig voor in Zuid-Libanon, meldde legerwoordvoerder Effie Defrin donderdag in een televisietoespraak. Die zijn volgens hem hard nodig voor de bufferzone die Israël aan het creëren is.

14 minuten geleden
Trump: tot 6 april geen aanvallen op energievoorziening Iran

WASHINGTON (ANP) - De VS schorten de aanvallen op Iraanse energievoorzieningen tien dagen langer op, tot 6 april. Dat zegt de Amerikaanse president Donald Trump op zijn kanaal Truth Social. Volgens Trump volgt het besluit op een verzoek vanuit Iran. De onderhandelingen met dat land zouden "zeer goed verlopen", aldus Trump.

1 uur geleden
Frankrijk ontkent druk VS bij uitsluiten Zuid-Afrika van G7-top

PARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk is niet onder druk gezet bij het besluit om Zuid-Afrika niet uit te nodigen voor een bijeenkomst van de G7 in juni, heeft buitenlandminister Jean-Noël Barrot benadrukt in de marge van een overleg van de G7. De Zuid-Afrikaanse president Cyril Ramaphosa zei eerder op donderdag dat zijn uitnodiging was ingetrokken, volgens hem onder druk van de VS.

1 uur geleden
Oscaruitreiking verdwijnt uit beroemd Dolby Theatre in Hollywood

LOS ANGELES (ANP) - The Academy of Motion Picture Arts and Sciences, de organisatie achter de Oscars, neemt na 27 jaar afscheid van het wereldberoemde Dolby Theatre in Los Angeles. Vanaf 2029 worden de filmprijzen een paar kilometer verderop uitgereikt in het Peacock Theater, onderdeel van evenementencomplex L.A. Live.

1 uur geleden
NAVO verzekert dat in VS bestelde wapens naar Oekraïne gaan

BRUSSEL (ANP) - De wapens die door bondgenoten van Oekraïne in de Verenigde Staten zijn gekocht, gaan gewoon naar Oekraïne, verzekert de NAVO. Het bondgenootschap reageert op berichten dat de VS bijvoorbeeld schaarse luchtverdedigingsraketten liever naar het Midden-Oosten zouden willen sturen om Iraanse raketten en drones af te slaan.

2 uur geleden
Venezolaanse president Maduro opnieuw voor de rechter in New York

NEW YORK (ANP/RTR) - De Venezolaanse president Nicolás Maduro is voor de tweede keer voor de rechter verschenen in New York. Volgens zijn advocaat hebben Maduro en zijn vrouw geen geld voor hun eigen verdediging, omdat de VS de betalingen blokkeren.

4 uur geleden
Trump: Iran liet tien olietankers door Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP/RTR) - Iran heeft als "geschenk" toegestaan dat in totaal tien olietankers door de Straat van Hormuz mochten varen, zei de Amerikaanse president Donald Trump tegen de pers.

4 uur geleden