China boos over ''inmenging'' door VN
PEKING (ANP/BLOOMBERG) - China beschuldigt de Verenigde Naties van inmenging in interne zaken van het land. Aanleiding zijn opmerkingen van de VN Hoge Commissaris voor de Mensenrechten Michelle Bachelet over de veiligheidswet die Peking wil invoeren in Hongkong.
Bachelet zei vrijdag dat de veiligheidswet moet voldoen aan de verplichtingen die Peking heeft wat betreft mensenrechten en dat haar kantoor de ontwikkelingen nauwgezet volgt. "Zo'n wet kan nooit worden gebruikt om gedrag en expressie strafbaar te stellen die worden beschermd onder internationaal recht".
China noemt dit "grove inmenging" in zijn soevereiniteit en dringt bij de VN-commissaris aan op "respect en steun voor de pogingen van China om de nationale veiligheid te waarborgen".
Massale betogingen
In het concept van de veiligheidswet staan onder meer straffen op activiteiten gericht op afscheiding van China en activiteiten die de staat ondermijnen. China komt met de wet in reactie op de massale betogingen in de stadstaat tegen de toenemende invloed van China.
De welvarende metropool en voormalig Britse kolonie Hongkong behoort sinds 1997 tot China maar heeft wel een eigen rechtssysteem en lokaal parlement.
Meer uit Buitenland
JAROSLAVL (ANP/RTR) - Bij een Oekraïense droneaanval is een olieraffinaderij beschadigd in de Russische stad Jaroslavl. De brand die door de aanval uitbrak, is geblust, aldus de regionale gouverneur Michail Jevrajev op Telegram.
1 minuut geledenGENÈVE (ANP) - Het wereldwijde watersysteem wordt steeds grilliger en onvoorspelbaarder. Daarvoor waarschuwt de World Meteorological Organization (WMO) in een nieuw rapport. Volgens de VN-organisatie schommelt het systeem tussen uitersten van te veel en te weinig water en heeft dat grote gevolgen voor de wereldbevolking en de economie.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft een omvangrijk sanctie- en tarievenpakket aangenomen om de economische druk op Rusland op te voeren en zo de geldstromen voor de oorlog in Oekraïne af te knijpen. Het wetsvoorstel wordt nu naar president Donald Trump gestuurd om te worden ondertekend.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Popartkunstenaar Peter Max is maandag op 88-jarige leeftijd overleden in een ziekenhuis in Manhattan. Dat heeft een woordvoerder van zijn familie woensdag bekendgemaakt. Max werd bekend door zijn dromerige, felgekleurde werken die het decor vormden voor de Amerikaanse hippiebeweging in de jaren 60.
3 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI heeft een aantal niet eerder bekendgemaakte incidenten gedeeld waarin zijn kunstmatige-intelligentiesystemen zich misdroegen. Ook onthulde het bedrijf een nieuw kader voor hoe het dergelijke voorvallen in de toekomst wil bijhouden en openbaar maken.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben de Palestijnse president Mahmoud Abbas een inreisvisum geweigerd om volgende week de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties in New York bij te wonen, zo meldde een ingewijde aan persbureau AFP.
5 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Russische luchtaanvallen hebben in de nacht van woensdag op donderdag gebouwen beschadigd in de Oekraïense hoofdstad Kyiv. Door brokstukken ontstond schade aan onder meer magazijnen en een plek nabij een benzinestation in Kyiv, dat tegenwoordig een frequent doelwit is van Russische aanvallen, meldde burgemeester Vitali Klytsjko op Telegram.
5 uur geleden