Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

China boos over ''inmenging'' door VN

China boos over ''inmenging'' door VN

PEKING (ANP/BLOOMBERG) - China beschuldigt de Verenigde Naties van inmenging in interne zaken van het land. Aanleiding zijn opmerkingen van de VN Hoge Commissaris voor de Mensenrechten Michelle Bachelet over de veiligheidswet die Peking wil invoeren in Hongkong.

Bachelet zei vrijdag dat de veiligheidswet moet voldoen aan de verplichtingen die Peking heeft wat betreft mensenrechten en dat haar kantoor de ontwikkelingen nauwgezet volgt. "Zo'n wet kan nooit worden gebruikt om gedrag en expressie strafbaar te stellen die worden beschermd onder internationaal recht".

China noemt dit "grove inmenging" in zijn soevereiniteit en dringt bij de VN-commissaris aan op "respect en steun voor de pogingen van China om de nationale veiligheid te waarborgen".

Massale betogingen

In het concept van de veiligheidswet staan onder meer straffen op activiteiten gericht op afscheiding van China en activiteiten die de staat ondermijnen. China komt met de wet in reactie op de massale betogingen in de stadstaat tegen de toenemende invloed van China.

De welvarende metropool en voormalig Britse kolonie Hongkong behoort sinds 1997 tot China maar heeft wel een eigen rechtssysteem en lokaal parlement.

Meer uit Buitenland

Doden en gewonden door schietpartij in centrum van Krakau

KRAKAU (ANP/RTR) - Door een schietpartij in het centrum van Krakau zijn zeker drie doden en tien gewonden gevallen, meldt de Poolse zender TVN24.

19 minuten geleden
Zelensky: Rusland gebruikte Noord-Koreaanse raketten

KYIV (ANP) - Rusland heeft Noord-Koreaanse raketten gebruikt bij aanvallen op Oekraïne. Dat stelt president Volodymyr Zelensky in een bericht op X over aanvallen van afgelopen nacht. Zelensky schrijft dat projectielen van het type KN-23 zijn gebruikt bij het beschieten van de energiesector.

1 uur geleden
Bronnen: troepen uit Syrië naar Jemen en Saudi-Arabië

RIYAD (ANP/AFP) - Duizenden manschappen uit Syrië worden ingezet in Jemen en Saudi-Arabië om te helpen bij de strijd tegen de Houthi's. Dat zeggen ingewijden tegen persbureau AFP.

1 uur geleden
Zoon Iraanse sjah neemt ondanks protest Duitse prijs in ontvangst

FRANKFURT (ANP/AFP) - Reza Pahlavi, de zoon van de verdreven sjah van Iran, heeft zaterdag ondanks protesten een "Vrijheidsprijs" in ontvangst genomen in het Duitse Frankfurt. Hij werd door duizenden aanhangers toegejuicht, terwijl critici de feestelijkheden veroordeelden.

1 uur geleden
Verkiezingen in Nieuw-Zeeland lopen uit op nek-aan-nekrace

CHRISTCHURCH (ANP/RTR/AFP) - De parlementsverkiezingen in Nieuw-Zeeland zijn uitgelopen op een nek-aan-nekrace. In voorlopige uitslagen hadden de conservatieve regeringspartij National Party en de linkse oppositiepartij Labour allebei ongeveer 29 procent van de kiezers achter zich. Het verschil bedroeg enkele duizenden stemmen.

1 uur geleden
Maleisische vorst waarschuwt justitie na discussie over pardon

KUALA LUMPUR (ANP/AFP/RTR) - De Maleisische vorst Ibrahim heeft justitie in zijn land gewaarschuwd nadat een koninklijk pardon voor de veroordeelde oud-premier Najib Razak niet was uitgevoerd. Hij mocht de rest van zijn gevangenisstraf onder huisarrest uitzitten na het betalen van een boete, maar zijn vrijlating uit de gevangenis is daarna geblokkeerd.

3 uur geleden
Italiaanse vicepremier zegt doelwit te zijn van cyberaanvallen

ROME (ANP) - Privégegevens van de Italiaanse minister en vicepremier Antonio Tajani en van familieleden van de politicus zijn gedeeld op het darkweb. Dat maakt de politicus zelf bekend in een bericht op X.

4 uur geleden